Қолданбалы функциялар мен процедуралар. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісінің АЖТ _____________________ (қолы) _______
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Пән: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Дата: | Класс: 10 | Оқушы саны: | |||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қолданбалы функциялар мен процедуралар | ||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар Java бағдарламалау тілінде енгізу-шығаруды және айнымалыларды сипаттауды біледі | ||||||||||
Оқыту мақсаттары | 10.4.1.1 функция және процедура пайдаланып, бағдарламалау тілінде код жазу | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушыларды Java бағдарламалау тілінде әдістерді сипаттауға, құруға және өзбетімен пайдануды үйрету | ||||||||||
Жетістік критерийлері (10-12 сыныптар) / бағалау критерийлері (7-9 сыныптар) | -функция/процедура параметрлерін сипаттайды -есеп шешуде функция/процедура пайдаланады -практикалық тапсырмаларды шешу кезінде өзіндік фукнция/процедура пайдаланады | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Терминдік сөздік: public, private, static Келесі сөзтіркестерді пайдаланады: Функция — өзіндік аты бар... Әдіс — бұл функция класқа кіретің мәліметтермен... | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Үштілділік Java тілінің синтаксисін меңгеруде және жауапкершілік практикалық тапсырмаларды орындауда, өмір бойы қып үйрену өз бетімен әдіс құру кезінде. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||
Дифференциация | -тапсырма таңдауда; -оқушыларға демеулік көрсетуде; | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Пернелер комбинациясын пайдаланып, бағдарламаны орындауға жіберу және мәтінді тез теру дағдысы | ||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | Қауіпсіздік ережесін жұмыс барысында ұстану | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 1-3 мин 4-11 мин | Сабақ тақырыбын ашу; Оқыту мақсаты мен бағалау критериін айту Оқылым: Оқушылар біртіндеп кезетесе 3-4 слайдта орналасқан мәтінді оқиды. Мәтін мазмұның оқушылар тұүсінбеген жағдайда, мұғалім ашып айтады | Слайд 1-2 Слайд 3-4 | |||||||||
Сабақтың ортасы 12-18 мин 19-22 мин 23-33 мин 34-38 мин | Нұсқаулықа негізделеп оқушылар 1-ші Практикалық жұмысты орындайды: NetBeans IDE ортасында жаңа жоба құрады. Мысалдағы екі санның кішісін табатың бағдарламалық кодті тереді. Мұғалім оқушыларға бейнежазбаны қосымша ақпарат ретінде береді. Практикалық жұмыс бойынша кодті талдау Өзіндік жұмыс: 1. Екі санның максимумын анықтайтын әдіс құрыңыз 2. Санның үшінші дәрежесін есептейтің әдісті құрыңыз Жана тақырыпты меңгеруін бағалау | Слайд 5 Қосымша 1 https://www.youtube.com/watch?v=eBodvWUy2NQ Слайд 6-7 Слайд 8 Слайд 9 Қосымша 2 | |||||||||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Үй жұмысы Рефлексия бүгін мен білдім... қиын болды… мен келесіні түсіндіс… мен үйрендім… мен орындай алдым… қызықты болды… мені тан қалдырды… мен қаладым… | Слайд 10 Слайд 11 | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?