Бағдарламалық қамтамасыз етуді дамыту тенденциялары. Информация, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 10.2 Бағдарламалық жасақтама | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Оқытушының аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Класс: 10 CLASS | Қатысушылар саны: | жоқ: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Бағдарламалық қамтамасыз етуді дамыту тенденциялары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 10.1.2.1 бағдарламалық қамтамасыз етуді дамытудың негізгі бағыттарын белгілейді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Бағдарламалық қамтамасыз ету, бағдарламалық қамтамасыз ету кластары туралы білімді жүйелеу, кластерде жұмыс істеу кезінде салыстыра білу, қорытындылау, талдау жасау бойынша жұмысын жалғастыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Табысқа жету критерийлері | Барлық студенттер: - Сипаттама бойынша бағдарламалық сыныпты анықтаңыз - Бағдарламалық қамтамасыз етудің негізгі бағыттарын белгілеңіз
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тіл мақсаттары | Тақырыпқа қатысты сөздік және терминология: Бағдарламалық қамтамасыз ету, жүйелік бағдарламалық қамтамасыз ету (базалық: ОС, раковиналар, қызмет көрсету: утилиталар, антивирустық бағдарламалар, мұрағатшылар, дискіге қызмет көрсету), бағдарламалау құралдары (бағдарламалау тілдері, стандартты функциялар кітапханасы) Диалогтар мен хаттар үшін пайдалы өрнектер: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мәндерді саралау | 1. Ынтымақтастық: Топтық жұмыс барысында жылулық қарым-қатынасты дамыту, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және конструктивтік тәсілді дамыту, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілетін қамтиды. 2. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Интерубекстің коммуникациялары | Ағылшын тілі, физика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернетте ақпаратты іздеу мүмкіндігі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Компьютерлік техника | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 6 мин | Үй тапсырмасын тексеріңіз. Кіріспе оқыту Жұмысқа деген психологиялық көзқарас. Мұғалім қолын біріктіріп, бір-біріне күледі. Сәттілік тілейміз. Топтағы рөлдерді бөлудің кездейсоқ таңдау әдісі бойынша топтарды қалыптастыру (сарапшы, сарапшы, спикер, режиссер) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 мин 2 мин 10 мин 2 мин 5 минут 10 мин 5 минут | Студенттер сабаққа эпиграфты түсіндіруге шақырылады: Бағдарламалық қамтамасыз етудің таңғажайып жетістігі - бұл тұрақтылықты және кез келген аппараттық жетістіктерді жоюға мүмкіндік береді. Генри Петроски 2. Оқытушы студенттерді сабақтың мақсаттарын қалыптастыруға шақырады: Студенттер өз нұсқаларын ұсынады: 3.Студенттер «Бағдарламалық қамтамасыз ету түрлері» кластерлерін қалыптастырады Иық алфавитінің бұлшықеттерінен шаршауды жеңілдету және көздің штамдарын жеңілдету Спикер (студенттік B) топтың жұмысын қорғайды Байқаушы (С студенті) топтың жұмысын өзара бағалау беттерінде бағалайды Рефлексия жұмыс кітаптарында жүзеге асырылады, топта жұмысын өзіндік бағалау критерийлері берілген 4. Жаңа ұғымдарды қалыптастыру Бағдарламалардың құқықтық мәртебесі Студенттер кестені аяқтауы керек
Спикер (студенттік B) топтың жұмысын қорғайды Байқаушы (С студенті) топтың жұмысын өзара бағалау беттерінде бағалайды Рефлексия жұмыс кітаптарында жүзеге асырылады, топта жұмысын өзіндік бағалау критерийлері берілген Үй жұмысы: 1. «Бағдарламалық қамтамасыз ету түрлері» кестесін толтырыңыз.
| Презентация Блок схема.doc | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | 6. Студенттерге келесі сұрақтарға жауап беру ұсынылады: Бүгінгі ең маңызды нәрсені білдіңіз бе? Сізге қандай сұрақтар түсініксіз? Әр топтың бақылаушылары сөз сөйлеп, топтың жұмысына қысқаша баға беріп отырады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация - Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау - студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық студенттер: | Сабақ барысында оқығандарын бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылатын физминутки және белсенді қызмет. Осы сабақта Қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма? Барлық студенттер орталық органға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды