Ақиқат кестесін құру. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1B Деректерді ұсыну | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
| ||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ақиқат кестесін құру | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты | 10.2.2.2 берілген логикалық элементтер үшін ақиқат кестесін құру | ||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Білім алушыларда логикалық өрнектер үшін ақиқат кестелерін құру технологиясын қолдану дағдыларын қалыптастыру. Ақиқат кестелерін толтыру. | ||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері
|
| ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Тақырыптық сөздік және терминология Инверсия, ажырату, біріктіру, импликация, терістеу | ||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмыста бір-біріне құрметпен қарау. Өмір бойы білім алуға дайындау. | ||||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | Физика, математика | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар логика алгебра негіздерімен таныс: логика, ақыл-ой, пікір деген не? Дизъюнкция, конъюнкция, инверсия логикалық операцияларды біледі, логикалық байламдарды қолданады: және, немесе, емес. | ||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Өткен сабақты қайталау, тест арқылы: http://master-test.net/ сайтында тест дайындаңыз немесе http://master-test.net/ru/quiz/testing/id/24536 сайтындағы дайын тесттерді пайдаланыңыз. Сабақтың мақсаты мен тақырыбына кіріспе. Тақырыптың ашылуы Орталық процессордағы логикалық элементтер. «ЖӘНЕ» (AND), «Немесе» (OR) логикалық элементтері логикалық тізбектерді қалай құру керектігін көрсетеді. Әрбір элементтің екі кіріс және бір шығыс сигналы болады. Логикалық ЖӘНЕ элементі екі кіріс сигналы да 1-ге тең болғанда ғана шығыс сигналы 1 болатынын білдіреді. Логикалық НЕМЕСЕ элементінде нәтиже 1 болуы үшін кез келген кіріс сигналында 1 болуы қажет. AND элементі ток көзін өзінен өткізу үшін екі кіріс сигналында жоғары кернеу жүргізеді. Процессордың қалай жұмыс істейтіні туралы бейне көрсету https://www.youtube.com/watch?v=wi_QNI8EZhA Белсенділік (Активити)Жұптық жұмыс Салыстыру жасаңыз Мұғалімнің тапсырма парақшаларын таратады Оқушылар суреттегі сәйкестікті орындау керек. | Презентация https://www.youtube.com/watch?v=wi_QNI8EZhA Белсенділік 1 | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 65 мин
| Сергіту сәті Мұғалім шығыс сигналдарын анықтауға арналған мысалдарды көрсетеді Мысал №1. Шығыс сигналын табыңыз Мысал №2. Шығыс сигналын табыңыз Мысал №3. Шығыс сигналын табыңыз. Тапсырма №1: дәптерге сызбаны салып, шындық кестесін толтырыңыз. Тексеру Бағдарламадағы кестелерді тексеру Logic.Ly https://logic.ly/demo/ Бейне сабағы (презентациядан қосылған бейне сабақ) Тапсырма: Сызбаны құрастыруға арналған Logic.ly қолдана отырып, https://logic.ly/demo/ сілтемесі бойынша шындық кестесін толтыру №1 қалыптастырушы бағалау Ақиқат кестесін толтырып, диаграмманы жасаңыз Logic.ly Тексеру №2 карточка. Қалыптстырушы бағалау Дифференциалданған тапсырмалар (мұғалім қиындық деңгейіне қарай карточкаларды таратады)
№3 карточка. Қалыптастырушы бағалау. Үй тапсырмасы: Онлайн блок схемасын жасап, оның скриншотын алу және оны Edmodo.com сайтына жіберу Интернеттегі сызбаларды құру: | Презентация | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин. |
| Стикерлер | |||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?