Санау жүйелері. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Назарбаев Зияткерлік мектептері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Искакова А. Т | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Сабақта бар оқушылар саны: | жоқ оқушылар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | 2.1 Санау жүйелері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін мақсаттар (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.1.1 ондық санау жүйесіндегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне ауыстыру және керісінше | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | 10.2.1.1 ондық санау жүйесіндегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне ауыстыру және керісінше | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Табыс критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тіл мақсаттары
| Берілген тапсырмаларды орындау барысында шығармашылық тәсілдемелерді пайдалану және оқушылардың сөйлеу мәдениетін дамыту. Оқушылар келесіні орындай алады:
● сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне және керісінше ауыстыру Спецификалық терминдер сөздігі және терминология: Сандардың жазылу мен оқылу ережелерінің жиынтығы. Екілік санау жүйесі … Ондық санау жүйесі … Сегіздік санау жүйесі … Он алтылық санау жүйесі … Ауыстыру алгоритмі келесідей жүзеге асырылады …….. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар
| Құндылықтарды дағдыландыру жұптық және топтық жұмыстар арқылы жүзеге асады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Миссия мен көзқарастың жүзеге асырылуы, ГА | Топтық және жұптық жұмыс арқылы жаңа материалдарды өздігімен меңгеру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математикамен пәнаралық байланыс Пәнаралық интеграция санау жүйесі, позициялық, позициялық емес ұғымдарын оқу, түсіндіру барысында жүзеге асады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ қолдану дағдылары: Интернетте ақпартты іздеу, білім беру порталдарында жұмыс істеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | 7-9 сыныбындағы оқылған материалдардан оқушылар санау жүйелері жайлы жалпы мәліметтер біледі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин |
Слайдта берілген сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықтау Оқушылармен сабақтың мақсаты мен міндеттерін талқылаңыз (міндеттерді бірге анықтау) | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 мин 3 мин 2 мин 15 мин 5 мин 3 мин | Әрбіреулеріңіз екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесі бойынша қаншадасыздар? Жұптық жұмыс. Зерттеу жұмысы
(ақпаратпен өзара алмасу, әр оқушы басқа жұппен ақпарат алмасады) (Оқушыларға дайын материалмен интеллектуалды карта жасауға болады) Өзара бағалау. (оқушылармен табыс критерийлерін анықтау, оқушылар өз нұсқаларын ұсынады) Табыс критерийлері
Көзге жаттығу Индивидуалды жұмыс Сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстырыңыз және кестені толтырыңыз. (әр оқушыға карточка дайындаса да болады)
Шешімі:
Өзара тексеріс Оқушылар жұмыс парақшаларымен ауысып бір-бірін тексере алады. Қосымша тапсырмалар.
3. Менің 100 ағам бар. Кішісі 1000 жаста, ал үлкені 1111 жаста. Үлкені 1001 сыныпта оқиды. Осылай болу мүмкін бе? Сабақты қорытындылау Сабақтың мақсаты қандай еді? Біз бұл мақсатқа жеттік пе? | Бір санау жүйесінен келесіне көшу ережелері: http://inf.e-alekseev.ru/text/Schisl_perevod.html
Сандарды әртүрлі санау жүйелеріне аустыру. http://www.kolomna-school7-ict.narod.ru/st20102.htm | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия Сабақтың соңында оқушыларға өздерінің жұмыстарын бағалатқызыңыз. «Жетістік баспалдағы» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – каким образом Вы планируете оказать больше поддержки? Какие задачи Вы планируете поставить перед более способными учащимися? | Оценивание – как Вы планируете проверить уровень усвоения материала учащимися? | Здоровье и соблюдение техники безопасности | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация мақсатында әр оқушыға бір санау жүйесінен екіншіге ауысу есептерін дайындаңыз | Информатика кабинетінде ҚЕ сақтау: - Көздің экранға дейінгі қашықтығын және денені тік ұстауды қадағалау - пернетақта мен тышқанды дұрыс қолдану Демалу минутын және белсенді әрекет түрлерін пайдалану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия по уроку Были ли цели урока/цели обучения реалистичными? Все ли учащиеся достигли ЦО? Если нет, то почему? Правильно ли проведена дифференциация на уроке? Выдержаны ли были временные этапы урока? Какие отступления были от плана урока и почему? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Общая оценка Какие два аспекта урока прошли хорошо (подумайте как о преподавании, так и об обучении)? 1: 2: Что могло бы способствовать улучшению урока (подумайте как о преподавании, так и об обучении)? 1: 2: Что я выявил(а) за время урока о классе или достижениях/трудностях отдельных учеников, на что необходимо обратить внимание на последующих уроках? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?