Жобалау. Блок-схема. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Бекітемін ______________________
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.4А бөлім: Оқыту ойындары | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жобалау. Блок-схема. | ||||||||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | жаттықтырушы 2D мини қосымшасын құру | ||||||||||||
Сабақ мақсаты | - 2D мини қосымшасына блок-схема құру | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу 1.Блок-схеманың негізгі блоктарын атайды; Түсіну 2.Схема схемасының мақсатын түсінеді Қолдану 3. Қосымшаның блок-схемасын құрады Талдау 4.Блок-схеманың жұмысын талдайды | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Блок-схеманың мақсатын және орындалуын ауысша түсіндіреді. Пәнге арналған арнайы лексика және терминология: Блок-схема, процесс, әрекет, қосымша. Диалог пен жазылымға арналған пайдалы сөйлемшелер: Жобаны талдау кезінде ... Жүйелік талдаушы ... керек Жобаның мақсаттары ... себебі ... Жобаның мақсаттарын ... жазады ... үшін Талдаудан кейін ...құрастыру қажет ... үшін Берілген блок-схема ...сипаттайды Берілген әрекет... сипаттайды Бұл блок-схема бойынша ... Блок ... үшін арналған Қосымшаны жасау үшін ... қолдандым. | ||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру | Академиялық адалдық – тапсырманы орындау барысында және өзара сыйластық – топта талқылау барысында. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Сабақ барысындағы пәнаралық кіріктіру дене шынықтыру пәнімен байланысты. | ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім. | Жобаны жасау қадамдарын біледі және мобильды қосымшаны жасау ортасын біледі. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру сәті. (1 мин) Жобаны талдау кезеңін талқылау (3 мин) (Талдау кезеңінің жалпы сипаттамасын құрастыру) Жаңа тақырыпқа көшу. (1 мин) Мақсаты: сабақтың тақырыбын және оқытудың мақсаттарын анықтау. Мұғалімнің әрекеті: слайдтан сурет көрсетеді. Оқушылардың әрекеті: Сабақтың тақырыбын анықтау. Студенттерді сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру бағалау критерийлерін талқылау. | Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы
| Блок-схеманы құру туралы алдыңғы білімдерін анықтау мақсатында сауалнама (5 мин) Мақсаты: студенттердің үздіксіз білім беру әрекетін түсіну үшін. Мұғалімнің әрекеті: сұрақтар қояды. Сұрақтар: Неліктен блок-схема құру қажет? Блок-схеманың негізгі блоктарын атаңыз? Блок-схемаларды құрастыру құралдарын (бағдарламаларын) атаңыз. Оқушылар әрекеті: сұрақтарға жауап береді, алдыңғы білімдерін еске түсіреді. Бағалау: БК 1, БК 2 Қажет болған жағдайда, блок-схеманы құру құралдарымен таныстыру (бейне көрсету). Топтық жұмыс (15 минут). Мақсаты: сабақты бекіту. Мұғалімнің әрекеті: 1) Тапсырма мазмұнын талқылау 2) кез-келген бағдарламада блок-схеманы құруды ұсыну Оқушылар әрекеті: 1) Викторинаға сұрақтар құрастыру (3 сұрақ) 2) блок-схемасын құру. Бағалау: БК 3, БК 4 Дескрипторлар: енгізу және шығару блоктары дұрыс анықтаған әрекет блоктарын дұрыс анықтаған қосымшаның барлық әрекеттерін сипаттайтын блок-схеманы құрды блок-схеманы құрастыру үшін бағдарлама қолданды Әр топ жұмысының нәтижелерін талқылау. Оқушылар топтардың жұмыстарын бағалайды және жақсарту мақстаныда ұсыныстар береді. Жеке жұмыс (10 мин). Мақсаты: материалды бекіту. Мұғалімнің әрекеті: жеке жұмысқа арналған тапсырмаларды үлестіреді. Оқушылардың әрекеті: жазбаша тапсырманы орындайды Бағалау: БК 3 Дескрипторлар: Әрбір блоктың мақсатын түсінеді Тапсырмаға дұрыс блок-схема құрастырады Блоктарды дұрыс анықтайды | Блок-схеманы құрастыру үшін: Paint / MS Word/ Power point/ MS Excel / gliffy.com Бағалау тапсырмасы | |||||||||||
Сабақ соңы | Рефлексия. Әрбір оқушы өзінің сабақтағы күйін көрсететін адамды белгілейді. Үй тапсырмасы. Өз жобаларына блок-схема құру. | Презентация | |||||||||||
Саралау – Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау | |||||||||||
Топтық жұмыс кезінде топтар әртүрлі деңгейдегі викториналар жасайды (мұғалім бағыттайды) | Бағалау сабақтың әрбір кезеңінде жүзеге асады. | Техника қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме? Жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?