Қосымшаларды жасау. Объекттерді басқару. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика, 10 сынып
Орта мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Бөлімі: Оқыту ойындары | Орал қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сулейменова Айсулу Арыстановна | ||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 10 | Қатысушы оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қосымшаларды жасау. Объекттерді басқару. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты игеру | ||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 10.4.2.3. Спрайттарды басқару үшін скрипттар жазу | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Ұтқыр қосымшаны жасау ортасында объекттерді басқару ерекшеліктерін зерттеу | ||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу Объекттерді басқару скрипттарын атайды Түсіну Командалардың қолданылуын түсіндіреді Қолдану Объекттерді басқару үшін скрипттарды қолданады Талдау Жеке жобасын талдайды Бағалау Сыныптасының/өзінің жұмысы жөнінде қорытынды жасайды | ||||||||||||||||||||||||||
Оқытудың тілдік мақсаты | Оқушылар:
Пәнге қатысты терминдер: Спрайт, кенеп, инициализация, процедура, басқару Пайдалы сөз тіркестер: Спрайт ... үшін, ... керек Мен/Біз ... үшін ... командасын қолдандық. Спрайтты басқару үшін ... | ||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Академиялық шындық - жазбаша тасырманы орындау барысында. Бірін – бірі сыйлау – талқылау, жұмыс орындау барысында. | ||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Пәнаралық байланыс өнер пәнімен жүзеге асады. | ||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерген білім | Оқушылар бағдарламаның интерфейсімен таныс, спрайттар құрастырды, фон суретін жасады. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Үй тапсырмасын тексеру | Зейін қояды. Өзара жұмыстарын тексереді және талқылайды. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин | (К) Талқылау Оқушыларға өз жобаларының спрайттарын талқылауды ұсынады. Сұрақтар:
| Обсужда. Жеке жобаларының спрайттарын тізімдейді. Олардың әрқайсысының не үшін арналғанын сипаттайды. Бағалау:
| Презентация | ||||||||||||||||||||||||
7 мин 10 мин 15 мин | (T) Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатын жариялау, бағалау критерийлерін талқылау, сабақтың тілдік мақсаттарын, пәндік термин, пайдалы сөз тіркестерін таныстыру. Мұғалім оқушыларды оқу мақсаты мен бағалау критерийлерінің талқылауға қатыстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Мұғалім кенеп компонентін және оны қолдану ерекшеліктерін түсіндіреді. Мұғалім тапсырмаларды үлестіреді. (П) Практикалық жұмыс «Объект қозғалысын басқару» Жұптық жұмысты ұйымдастырады, қолдау көрсетеді. (И, Ф) Жобалық жұмыс Оқушыларға жеке жобаларына спрайтты басқаруға арналған команда жазуды ұсынады. Аяқтағаннан кейін өзара бағалауды ұйымдастырады. | Дәптерлеріне жазады, Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылайды. Тапсырмаларды орындайды. Практикалық тапсырманы компьютерде орындайды. Бағалау
Әр оқушы өз жобасы бойынша жұмыс жасайды. Бағалау:
| Презентация Презентация Жұмыс парағы 1 Практикалық жұмыс 1 | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Мұғалім сабақты қорытындылайды. Блоб ағашы бойынша кері байланыс береді.
| Презентация | |||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | «Доппен ойнау» практикалық жұмысын орындау | №2 Практикалық тапсырма | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциация тапсырмалардың деңгейі бойынша жүзеге асады. | Қалыптастырушы бағалау, өзара бағалау | Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? | |||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың немесе жекелеген оқушылардыңжетістіктері мен қиыншылықтары жөнінде не білдім, келесі сабақтарда неге көғңл бөлу керек 1. 2. |
Жұмыс парағы 1
Тапсырма 1. Спрайттың кенептің 1-6 нүктелеріне орын ауыстыру алгоритмін сипаттаңыз.
| ||||||
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?