Қосымшаларды жасау. Объекттерді басқару. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
«Бекітемін» ____________
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика,10 сынып
Орта мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Бөлімі: Оқыту ойындары | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||
Сыныбы:10 | Қатысушы оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қосымшаларды жасау. Объекттерді басқару.(2 сабақ) | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты игеру | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 10.4.2.3. Спрайттарды басқару үшін скрипттар жазу | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Ұтқыр қосымшаны жасау ортасында объекттерді басқару ерекшеліктерін зерттеу | |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу Компонентті өзгерту үшін қасиеттерін тізімдейді Түсіну Палитра компоненттерін басқару үшін оқиғаларды түсіндіреді Қолдану Объекттерді басқару үшін әр түрлі оқиғаларды қолданады Талдау Компоненттердің қасиеті мен оқиғаларын зерттейді Бағалау Сыныптасының/өзінің жұмысы жөнінде қорытынды жасайды | |||||||||||||||||||||||||
Оқытудың тілдік мақсаты | Оқушылар:
Пәнгеқатыстытерминдер: Спрайт, кенеп, инициализация, процедура, басқару Пайдалысөзтіркестер: Спрайт ... үшін, ... керек Мен/Біз ... үшін ... командасын қолдандық. Спрайтты басқару үшін ... | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Академиялық шындық – жазбаша тасырманы орындау барысында. Бірін – бірі сыйлау – талқылау, жұмыс орындау барысында. | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыс | Пәнаралық байланыс өнер пәні мен жүзеге асады. | |||||||||||||||||||||||||
Алдыңғымеңгергенбілім | Оқушылар бағдарламаның интерфейсі мен таныс, спрайттар құрастырды, фон суретін жасады. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Үй тапсырмасын тексеру | Зейін қояды. Өзара жұмыстарын тексереді және талқылайды. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин | (К)Талқылау Оқушыларға өз жобаларының спрайттарын талқылауды ұсынады. Сұрақтар:
| Жеке жобаларының компоненттерді тізімдейді.
| Презентация | |||||||||||||||||||||||
5 мин 10 мин 10 мин | (T) Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты нжариялау, бағалау критерийлерін талқылау, сабақтың тілдік мақсаттарын, пәндік термин, пайдалы сөз тіркестерін таныстыру. Мұғалім оқушыларды оқу мақсаты мен бағалау критерийлерінің талқылауға қатыстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Мұғалім компоненттердің әр түрлілігіне тоқтала отырып, оларды басқаруды зерттеуге арналған тапсырмаларды үлестіреді. (И, Ф) Жобалық жұмыс Оқушыларға өз жобаларында әр түрлі оқиғаларды қолдануды ұсынады. Аяқтағаннан кейін өзара бағалауды ұйымдастырады. | Дәптерлеріне жазады, Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылайды. Тапсырмаларды орындайды. Одан кейін зерттеу нәтижесімен бөліседі. Оценивание:
Әрқайсысы өзінің жобасымен жұмыс жасайды. Бағалау
| Презентация Презентация Жұмыс парағы 1 | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Мұғалім сабақты қорытындылайды. Блоб ағашы бойынша кері байланыс береді.
| Презентация | ||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Басқа оқиғаларды қолдану арқылы өз жобасын толықтыру | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциалдыоқыту – Көбірек Қолдау көрсету үшінне істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды Дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||
Дифференциация тапсырмалардың деңгейі бойынша жүзеге асады. | Қалыптастырушы бағалау, өзара бағалау | Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттарышынайыболдыма? Барлықоқушылар ОМ-на жетті мен? Егержетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс Жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық Кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан Қандай шегінулер болды және неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға Және үйренуге қатысты)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары жөнінде не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек 1. 2. |
Жұмыс парағы 1
Пиктограмма | Экранға шығарылуы | қасиеттері | оқиғалары |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?