Құрастыру. Объектілерді жасау. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.


тҰзақ мерзімді жоспардың тарауы:10.4А бөлім: Оқыту ойындары

Мектеп: НЗМ ХББ Өскемен

Күні:

Мұғалім аты-жөні: Бектенова АМ

Сынып: 10

Қатысушылар саны::

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Құрастыру. Объектілерді жасау.

Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.2.2 Ойын құрастыруға қолданылатын объектілердің сүретін құрастыру

 Сабақтың мақсаты

Ойын құрастыруға қолданылатын объектілердің сүретін құрастыру

Бағалау критерийлері (БК)

Білу және түсіну

  • Жоба обектісінің анықтамасын атайды;
  • Жобада объекті жасау ережесін атайды;

Қолдану

4. Объектінің суретін құрастырады;

Талдау

5. Ойынға сценрарий құруды және кейіпкерлер іс-әрекетін талдайды

Бағалау

  • 6. Проводит взаимооценивание

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар сипаттай алады:

  • Объектіні құрудың үрдісін сыйпаттайды;
  • Өз проектілеріне бағалау критерийлерін қалыптастыру.

Терминдер мен нақты терминдер сөздігі:

Фондық сурет, интерфейс, нысан, алгоритм, экран, оқиға.

Байланыс / жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы:

  • Ойын интерфейсін жасау үшін ...құрамдастарды қолдандым

... мақсатына қолжеткіздім, себебі ...

Құндылықтарды бойға сіңіру

Құндылық: міндеттерді орындаудағы ынтымақтастық,

Жұптарда (топта, сыныпта) жұмыс істеу кезінде өзара құрмет.

Пәнаралық байланыстар

Сабақтың ішіне кіріктірудің интеграциясы өнер пәнімен (интерфейсті жасағанда, түс таңдау, дизайн және т.б.) жүзеге асырылады;

Орыс тілі (қазақ) (Я2 - пайдалы сөз тіркестерін және дәлелдемелерді жазу, сөйлеу және жазбаша сөйлеу мәдениеті, тілдік стилистика);

Осыған дейін меңгерілген білім.

Логотиптер жасау;

Сабақ барысы

 Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспарланған сабақ іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

3 мин

1. Ұйымдастыру сәті: (1 мин.)

Оқушының көңілін сабаққа аудару.

Фронтальдық сұрқтар қою арқылы өткен сабақты қайталау?

  • Ойын қандай элементтерден тұрады?
  • Ойында қандай графикалық объетілер қолданылады?
  • Ойынды әрлегенде фондық суреттің алатын орны қандай?
  • Телефондарға арналған 2D ойындық бағдарлама қосымшасын құрастыру үшін қандай бағдарламаны қолдануға болады?

Қосымша 1

10 мин

7 мин

2 мин

2 мин

10 мин

3 мин

(т) Топтық жұмыс (топқа балалрды 1-ден 3-ке дейін санатып бөлуге болады/ не мұғалімнің қалауы бойынша

Оқушыларға ойын дизайнын (сюжет, кейіпкер, фон), сценарийін құрастыруды ұсыну.

Әрбір экран (сахна) эскизінде, ондаорналасқан әрбір компоненттің атқаратын қызметін сыйпаттап беруін сұрау.

Тапсырманы қағазға шығарып беру.

Орындалған жұмыстарды көрсету.

Жұмыстарын көрсетпес бұрын оқушыларға бір-бірін мұқият тыңдауын ескерту, бір топ өз жұмыстарын көрсетсе келесі топ сұрақ дайндап отырун айту.

Өзара бағалау

Әрбір топ келесі топты бағалайды, сценарийдің жақсы жақарын көрсетіп және оны жақсартуға кеңес береді.

(б) Практикалық жұмысты бастамас бұрын, бағалау критерийлерін анықтап алу керектігін айты, критерийлерді тақтаға жазу.

(ө) Өзіндік практикалық жұмыс.

Оқушылар Appinventor ортасында жұмыс жасаумен таныс, өз жобаларына объектілерді/спрайттарды құрастырады.

Анықталған критерийлер бойынша өзара бағалау

Презентация 1.ppt

Оқушылардың жаалған сценарийлері

Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексия. Мұғалімге хат.

Не жақсы жасалды? Не қиын болды?

Дифференциация Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Тапсырмаларды өздігінен орындау,

Мұғалімнің көмегі, өзара көмек.

Тәжірибелік тапсырмаларды орындау және оқушылардың жауаптарын тыңдау, ұялы телефондарға арналған оқу-ойын интерфейсінің дамуын талдау.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Компьютермен дұрыс тұру және дұрыс қолданылуы туралы компьютермен жұмыс істеу кезінде еске салу

Сабақ бойынша рефлексия

Оқудың мақсаттары шынайыма?

Барлық студенттер оқудың мақсаттарына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан кету неге керек болды?

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтары мен нені көрдім, кейінгі сабақтарда не іздеймін?

э

Қосымша 1

  • Ойын қандай элементтерден тұрады?
  • Ойында қандай графикалық объетілер қолданылады?
  • Ойынды әрлегенде фондық суреттің алатын орны қандай?
  • Телефондарға арналған 2D ойындық бағдарлама қосымшасын құрастыру үшін қандай бағдарламаны қолдануға болады?

Қосымша 2

Тапсырма 1

Ойын дизайнын (сюжет, кейіпкер, фон), сценарийін құрастырыңыз игры.

Әрбір экран (сахна) эскизінде, онда орналасқан әрбір компоненттің атқаратын қызметін сыйпаттап беріңіз

.

Тапсырма 1

Ойын дизайнын (сюжет, кейіпкер, фон), сценарийін құрастырыңыз игры.

Әрбір экран (сахна) эскизінде, онда орналасқан әрбір компоненттің атқаратын қызметін сыйпаттап беріңіз

Тапсырма 1

Ойын дизайнын (сюжет, кейіпкер, фон), сценарийін құрастырыңыз игры.

Әрбір экран (сахна) эскизінде, онда орналасқан әрбір компоненттің атқаратын қызметін сыйпаттап беріңіз



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу