Жобаны әзірлеу. Дыбыстық сүйемелдеу. информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.4А бөлім: Оқыту ойындары | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||
Дата: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||
Класс:10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жобаны әзірлеу. Дыбыстық сүйемелдеу | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Өткен тақырып бойынша оқу материалын жалпылау және жүйелеу | |||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) | 10.4.2.4 Қосымшаға дыбыстық сүйемелдеу қосу | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пәнге арналған арнайы лексика және терминология: Компоненттердің қасиеттері, кодтық блоктар, компоненттер палитрасы, дыбыстық файл, mp3, wav, Audacity Диалог пен жазылымға арналған пайдалы сөйлемшелер сериясы: Компонент .................... үшін қолданылады. Қосымшан құрастыру үшін келесі компоненттер қолданылады: …. Дыбыстық сүйемелдеу қосымшада ... үшін қолданылады . | |||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру
| Сабақ бағытталған құндылықтар: Ынтымақтастық, академиялық шынайылық, өмір бойы оқу, ашықтық - дыбыстық қолдауы бар қосымша жасауды талқылау барысында жүзеге асады. | |||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ойын қосымшасын жасауда пайдаланылатын әртүрлі пәндік облыстар | |||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар ОББ негізін, блоктық жүйемен бағдарланатын ойын ортасын, компонеттермен жұмысты компонетттердің қасиеттерін өзгертуді, дыбыстық файлдарддың форматтарын біледі. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Миға шабуыл. Оқушыларға дыбыссыз онлайн ойынды көрсетіп, кейіннен дыбсты қосу керек. Оқушылардан салыстыруды сұраңыз. Дыбыссыз ойын қалай қабылданатынын талқылау. Дыбыс қосымшада қалай қолданыс таба алады? | Файл РРТ | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин 15 мин 5 мин 7 мин | Оқушылармен бірлесіп сабақ мақсаттары мен күтілетін нәтижелерді анықтау. Өткен сабақта жасалған қоысмшаны талқылау. Не жасалғанын естеріне түсіріп, енді нені жасау керектігін анықтау. Оқушыларды қосымшаға дыбыстық қолдауды қосу арқылы қабылдануын жақсартуға болатыны жайлы ойлануға жетелеу. Практикалық жұмыс 1. Оқушылар методикалық нұсқауға сүйене отырып, өткен сбақта жасаған қосымшаларына Ойнатқыш компонентін және дыбыстық файлды қосады. Компонентті басқаруға арналған скриптті құрастырады және қосымшаны түзетеді. Саралау Дарынды балаларды қолдау үшін дыбыстың деңгейін реттеу мүмкіндігін қосу ұсынылады. Жұптық жұмыс. Өзара бағалау. Оқушылар қосымшаларын берілген критерийлер бойынша жұпта бағалайды. (Қосымша 2)
(ҚБ) Оқушылар өз жұмыстарын сыныптастарының алдында қорғайды. Бағалау мұғалім құрастырған бағалау критерийлері бойынша жүзеге асады. | AppInventor Практикалық жұмыс 1 AppInventor | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия Сұрақтарға жауап береді: - не білдім, нені үйрендім; - не түсініксіз болды?; - нені жақсарту керек? Үй жұмысы: Өзінің жеке қосымшасына дыбыстық қодауды қосу | Стикерлер, PPT | ||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация –Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау–оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Оқудың мақсаттары шынайы ма? Барлық студенттер оқудың мақсаттарына жетті ме? Егержоқболса, неге? Сабақта дифференциация дұрысжасалдыма? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан ауытқу неге керек болды? |
| |||||||||||||||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрдім, кейінгі сабақтарда не істеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?