Сұрыптау. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : 9.3А бөлім: Берілгендердің массиві | Мектеп: НЗМ ХББ Өскемен | |||||||
Күні : | Мұғалім аты-жөні: Бектенова АМ | |||||||
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы : | Сұрыптау | |||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.3.1 – бірөлшемді массивтерді қолданып интерграцияланған даму ортасында (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) бағдарламалар құру | |||||||
Сабақтың мақсаты: | Масситі сұрыптау бойынша бірөлшемді массивтерді қолданып интерграцияланған даму ортасында бағдарламалар құру . | |||||||
Бағалау критерийлері (БК): | Білу
Түсіну
Қолдану - бірөлшемді массивтерді қолданып интерграцияланған даму ортасында (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) бағдарламалық кодты құрастырады - Бағдарламалау әдісімен массивті сұраыптауды жүзеге асырады | |||||||
Тілдік мақсаттар : | Пәндік лексика және терминология: массив, өлшемі, индексі, элементі, массив элементінің мағынасы, кездейсоқ таңдау, ең үлкен мәнді (ең кіші) іздеу, элементтерді сұрыптау Байланыс / жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы
| |||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | |||||||
Осыған дейін меңгерілген білім. | Бір өлшемді массив мәндерін толтыру. Экранға бір өлшемді массивті шығару.. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||
Lesson 1 / Сабақ 1 | ||||||||
Сабақтың басы 1 мин.
5 мин. |
Оқушының көңілін сабаққа аудару . Блиц-сауалнама Студенттерге келесі сұрақтарға жауап беруін сұрау. - Ретке келтіру, сұрыптау сөздерін калай түсінесіз? - Масив элементері немесе ретке келтірілген айнымалылар қалай орналасуы мүмкін? - Текстік ақпараттар қалай ретке келтірілетінін түсіндіріп беріңіз. | Слайд презентации. | ||||||
Сабақтың ортасы 7 мин. 7 мин 5мин 1 мин 5 мин 2 мин 2 мин 5 мин. | Топтық жұмыс Оқушыларды топқа бөлу (мұғалім өз ыңғайына қарай бөледі). Массив элементтерінің алгоритмін құрастыруды оқушылардан сұрау. Жұмысты аяқтағаннан кейін әрбір топтан бір оқушы өз ойларымен бөліседі. Массивтерді сұрыптау түрлері туралы мұғалімнің түсіндірмесі. (Ж) Оқушылардан жұппен массивді сұрыптау үшін бағдарламаның үзінділерін құрастыруды сұраңыз . (К) Бағдарламаны құрастырмас бұрын бүкіл класпен құрастырылатын бағдрламаға юағалау критерийлерін анықтап алу. Әрбір жұп құрастырылған бағдарламаларын көрсетеді Құрастырылған критерийлер бойынша бір бірлерін өзара бағалау. Жақсартулар бойынша кеңестер беру. Әртүрлі алгоритмдердің пайдасы туралы пікірталас ұйымдастыру . (Ө) Құрастырылған бағдарламаларды компьютерден басуға және тестілеуге мүмкіндік беру. | Презентация | ||||||
Сабақтың соңы. 2 мин. | Рефлексия Мұғалімге хат. Стикерлерге аты-жөнін жазып Жақсы түсіндім ....... Түсініксіз болып калғаны ............. | |||||||
Дифференциация – Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||||||
Тапсырмаларды өздігінен орындау, Мұғалімнің көмегі, өзара көмек. | Тәжірибелік тапсырмаларды орындау және оқушылардың жауаптарын тыңдау, құрастырылған бағдарлмаларын талдау. | Денсаулық сақтау технологиялары. Компьютермен дұрыс тұру және дұрыс қолданылуы туралы компьютермен жұмыс істеу кезінде еске салу | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың мақсаттары шынайыма? Барлық студенттер оқудың мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан кету неге керек болды? | ||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтары мен нені көрдім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?