Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.


Бөлім 9.1А Ақпаратпен жұмыс жасау

Күні:

Мектеп:

Мұғалім ТАЖ:

Қатысқандар саны:

Сынып: 9

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаттары

9.1.3.1 Интернеттегі қызметтерді пайдалану арқылы(мысалы, веб-серверге жүктеу) құжаттарды құру, қарау және өңдеуде бірлесіп жұмыс жасау

 Сабақ мақсаттары

Интернетте құжаттарды құру, қарау және редакциялаудың практикалық дағдыларын қалыптастыру

Жетістік критейрийлері

Білу және түсіну

Google Docs бұлттық қызметінің мүмкіндігін біледі

Қолдану

Google-да тіркеліп аккаунт жасай алады

Интернеттегі қызметті пайдалана отырып, презентацияны бірлесіп әзірлей алады

Құжаттарды ортақ пайдалануды тағайындай алады

 Тіл мақсаттары

Оқушылар:

Google арқылы ортақ пайдаланылатын құжатты жасау алгоритмін сипаттай алады

Тақырыпқа қатысты лексика және терминология:

сервис, ортақ пайдалану, бұлтты технологиялар, құжаттар

Диалог пен жазу үшін пайдалы тіркестер:

Құжатты өңдеуде ортақ пайдалануды ұйымдастыру үшін ...

Сілтемені бөлісу мүмкіндігін қосу үшін … қажет.

Белгілі бір пайдаланушыға кіруді қамтамасыз ету үшін ... қажет

Құндылықтарды сіңіру

 

 

Ынтымақтастық:

  - Мұғалім мен оқушылар бірге сабақтың мақсатына қол жеткізіп, өзара әрекеттесу нәтижелерін талқылайды

Өмір бойы оқыту:

- Мұғалім студенттерге проблемаларды шешуге мүмкіндік береді.

- Тақырыптарды, бөлімдерді, оқу жоспарларын зерделеудегі сабақтастықты сақтайды.

Өзіңе және басқаларға құрмет:

- Мұғалім мен студенттер бір-біріне өзара көмек пен қолдау көрсетеді.

Алдын ала білімі

5.1.3.1 ортақ файлдарды өңдеу, жүктеу

Ресурстар

Презентация

Интернет

https://bilimland.kz

Практикалық тапсырманы орындауға арналған нұсқаулық

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған белсенділік

Ресурстар

Сабақ басы

5 мин

Мақсаты:

Жаңа ақпаратпен жұмыс істеуді, сабақта нәтиже беруді талап ету.

  • Оқу мәселесін орнату, сабақ тақырыбын хабарлау

(Д, К) Суреттерде ақпаратты сақтау құралдары көрсетілген. Артығын анықтаңыз. Жауапты дәлелдеу. Қалғандарды біріктіретін не?

Жауап: артығы - flash жинақтаушысы. Қалғандары - бұлтты сақтаудың сервистік қызметі.

I. Сабақтың тақырыбын жариялау.

(Д «Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау» сабақ тақырыбын тұжырымдау

Сабақ мақсаттарын талқылау.

(Г) Оқушылар сабақ мақсаттарын тұжырымдайды.

Оқушылар сұраққа жауап беру үшін әрекеттер жоспарын жасауы керек. Оқушылар өз пікірін білдірді. Мұғалім немесе таңдалған оқушы іріктеу үдерісін басқара алады, ал мұғалім бұл жағдайда өз пікірін білдіруі мүмкін.

- Ойлану және ойларыңызды білдіру үшін 2-3 минут беріледі;

- Барлық жауаптар тақтаға жазылады;

- Тақтаға жазылған ақпарат талқыланады;

- ең оңтайлы шешімдер бірге таңдалады.

Сабақтың соңында осы жазбаға оралып, оқушыларға сабақта не істей алатындығын талдап қана қоймай, мақсаттарға қол жеткізгендерін көрсету керек

Презентация

Слайд 2

Сабақ ортасы

30 мин

III. Жаңа ақпаратты түсіндіру

(Д, К) Видеоны қараңыз. Сұрақтарға жауап беріңіз.

https://bilimland.kz

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Бұлтты технолония деген не? Ол не үшін қолданылады?

- Бұлтты технологияларлың артықшылығы мен кемшіліктері қандай?

- Бұлтты сервистердің түрлерін атаңыз.

- «бұлтты есептеулер» деген не?

Сергіту уақыты

(Д, К) Google-құжаттарымен жұмыс жасауды көрсету

IV. Практикалық жұмыс

(Г) Презентация құрастыруда бірігіп жұмыс жасау

Тапсырма дескриптерлерін талқылау және қосымша пунктерді еңгізу

Дескриптолар:

- Өңдеуге болатын презентация құрастырылды;

- топ қатысушыларына құжатты ашатын сілтеме жіберілді;

- презентация слайдтарында сурет пен фотолар бар;

- мәтін бір стильде пішімделген (өлшем, гарнитура, начертание, түзету).

https://bilimland.kz/ru/courses/education-movies/uchebnye-filmy/informatika/lesson/chto-takoe-oblachnaya-tekhnologiya

Интерактивті тақта

Практикалық жұмыс.doc

Сабақ соңы

5 мин

(К) «мен не білгім келеді?»

Оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді.

1. Мен … білгім келеді?

2. Мен өзімнен … қалай екенін сұраймын?

3. Мен … туралы ойлаймын?

4. Мені неғұрлым қызықтыратын нәрсе ... ?

На поставленные вопросы учащиеся могут найти ответы к следующему уроку.

Презентация

Дифференциация

Сіз қандай әдіспен

көбірек қолдау

көрсетуді

жоспарлайсыз?

Дарынды оқушылар

алдына қандай

мақсаттар қоюды

жоспарлайсыз?

Бағалауоқушылардың

материалды ұғыну деңгейін

қалай тексеруді

жоспарлайсыз?

Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау

Дифференциация тапсырма

түрін таңдауда, нақты

оқушыдан күтілген нәтижеде,

оқушыға жеке қолдау

көрсетуде, оқыту

материалдары мен ресурстарын

оқушылардың жеке

қабілеттерін ескере отырып

таңдауда болуы мүмкін (Гаднер

бойынша көптеген интеллектер

теориясы).

Дифференциация сабақтың кез

келген кезеңінде уақытты

ұтымды пайдалану есебімен

болуы мүмкін. .

Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі.

Денсаулық сақтайтын технология..

Шынықтыру минөттері мен белсенді әрекеттер түрлері.

Сабақ басында қарастырылған оқытудың белсенді әдістері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы Ережесінің

бөлімдері .

 Тәртіпті, тазалықты, техника қауіпсіздігі ережесін сақтау;

 Мұғалімнің ұсынысымен жұмыс орнына жайғасу және өз

еркімен ауыстырмау;

 Мұғалім айқындап берген қызмет түрімен ғана айналысу;

 Экранның ортасынан оқушының көзіне дейінгі қашықтық

60 см. төмен болмауы керек.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/оқыту

мақсаты шынайы

болды ма?

Барлық оқушылар

оқыту

мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс

жүргізілді ме?

Сабақтың уақытша кезеңдері

көтерілді ме?

Сабақ жоспарынан қандай

ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында үйренгендерін бағалау

үшін пайдаланатын әдістерін жазу үшін пайдаланыңыз.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу

керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу