Алгоритмді программалау. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Алгоритмді программалау | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) 8.3.3.2 – программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану 8.3.3.1 – таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus) | |||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Басқа адамдарға өз программалау кодын түсінуге көмектесетін пікірлер қосады. Пәндік терминология:
Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері
| |||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, өзара оқыту, өзін-өзі тану. Бұл құндылықтар жеке жобамен жұмыс барысында, жобаға байланысты сұрақтарды талдау барысында жүзеге асырылады. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика; Тіл пәндері (диалог үшін пайдалы сөз тіркестері, жазу және сөйлеу мәдениеті, тілдің стилистикасы); Биология және дене шынықтыру (денсаулық сақтау технологиялары) | |||||||
Бастапқы білім | Таңдалған мәселені (жоба) шешуге арналып әзірленген алгоритм; цикл операторлары, шартты және таңдау операторын білу және оларды тәжірибе жүзінде қолдану мүмкіндігі | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||
Сабақтың басы
|
1. Термин және оның сипаттамасы арасында сәйкестік орнатыңыз:
| Презентация | ||||||
Сабақтың ортасы 6-37 мин |
Өз жобаңызбен жұмысты жалғастырыңыз. Өткен сабақта жасалған алгоритм бойынша код жазыңыз. Жұмыс кезінде келесі есепті шешу жолын басшылыққа ала отыруыңызға болады: Есеп: егер қабырғаларының мәндері белгілі болса, тіктөртбұрыштың ауданын есептейтін қосымшаны әзірлеу.
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject); var a,b,s:integer; begin a:=strtoint(edit1.Text); b:=strtoint(edit2.Text); s:=a*b; label7.Caption:=inttostr(s); end; Қосымшаның орындалу нәтижесі: | Презентация Таратпа | ||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Программа кодын жазуды аяқтадыңыз ба? Егер жоқ болса, әлі қанша уақыт қажет? Қандай проблемалар туындады және оларды шешу мүмкін болды ма? | Презентация | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||
Мұғалім көмегін қажет ететін оқушыларға кеңес беру Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. | Формативті бағалау – сабақ барысында мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс беріп отырады | Информатика кабинетінде ТҚ ережесін сақтау: - Экранға дейінгі қашықтықты және дұрыс отыруды бақылау - әр 10-15 минут сайын көз және дене шынықтыру жаттығуларын орындау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?