Алгоритмді әзірлеу. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Алгоритмді әзірлеу | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру 8.3.2.1 алгоритм трассировкасын жүзеге асыру | |||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік терминология:
Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері
| |||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, өзара оқыту, өзін-өзі тану. Бұл құндылықтар өз жобаңызды дамыту кезінде сабақ барысында жүзеге асырылады. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Есептер әртүрлі пәндік аймақтардан алынады | |||||||
Бастапқы білім | Программалау тілінде программа кодын жазу, алгоритм трассировкасы кестесін толтыра алу | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||
Сабақтың басы
|
| Презентация | ||||||
Сабақтың ортасы 3-15 мин 16-30 мин 31-36 мин |
1-жұмыс: қайсысы интерфейс «жақсы», қайсысы «жаман» екені көрсетіліп тұр, сәйкес түсініктеме берілген. Неге олай аталғанын талдау 2-жұмыс: 2 интерфейстің «жақсы», «жаманы» айрықшаланып тұр. Неге олай аталғанын түсіндіру. 3-жұмыс: 2 интерфейс берілген. Ешқандай түсініктеме жоқ. Оқушылар оларды «жақсы» / «жаман» деп айрықшалап, түсіндірулері қажет.
Оқушылар өз жобаларын (есептерін) үшін қолданушы интерфейсін дайындайды. Критерийлер:
Өзара бағалау. Оқушылар өз жұмыстарының нәтижелесін критерий арқылы бағалайды. Сындарлы түсініктеме айту арқылы интерфейсті жақсарту жолдарын ұсынады | Презентация Таратпа | ||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Не жақсы жасалды? Қандай сұрақтар пайда болды? | Презентация | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||
Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. | Сабақ барысында оқушылардың ауызша және жазбаша жауаптары бағаланады. Оқушылар бір-бірінің құрастырған интерфейстерін критерий бойынша бағалайды | Жұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?