Алгоритмді әзірлеу. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Алгоритмді әзірлеу | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру 8.3.2.1 алгоритм трассировкасын жүзеге асыру | |||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Өздерінің және сыныптастарысының жұмысына жақсарту үшін ұсыныстар жасай алады. Пәндік терминология: Тармақталған алгоритм, алғышартты цикл, соңғышартты цикл, параметрлі цикл, трассировка Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері
| |||||||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын қалыптастыру студенттердің бірлескен жұмысы арқылы жүзеге асырылады; сыныпта әртүрлі жұмыс түрлерін ұйымдастыру оқушылардың шығармашылық, сыни ойлау қабілеттерін және коммуникативтілік қасиеттерін одан әрі дамытуға мүміндік береді, өз жұмыс нәтижелерін демонстрациялау және талқылау үшін ұсынуға дайын болады. Топтық жұмыс нәтижелерін талдау барысындае «сыйластық» (өзара қолдау көрсету), «ашықтық» сияқты құндылықтардың маңыздылығы арттыруға мүмкіндік береді. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Ағылшын тілі (пікірталас үшін пайдалы сөз тіркесі, дәлел ретінде берілген, жазу және сөйлеу мәдениеті, тілдің стилистикасы); Биология және дене шынықтыру (денсаулық сақтау технологиялары) | |||||||
Бастапқы білім | Алгоритм, оның қасиеттері, жазылу тәсілдері, тармақталған және циклік алгоритмдердің схемаларын жасау | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||
Сабақтың басы
|
Пікірталас: Жобамен жұмыс жасау кезеңдерін қарастыруда проблеманы анықтау кезеңінен соң қай кезең? Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау. | Презентация | ||||||
Сабақтың ортасы 3-10 мин 11-25 мин 26-36 мин |
Сұрақ: 1. Алгоритм дегеніміз не? 2. Алгоритмнің түрлері қандай? 3. Алгоритмдерді жазу әдістерін білесіз бе? 4. Суреттегі блок-схемалардың қайсысында толық тармақталу құрылымы? 5. Суреттегі блок-схемада циклдық алгоритмнің қай түрі бейнеленген?
1) Кіріс және шығыс мәліметтерін анықтаңыз. 2) Қажетті алгоритмдік құрылымдарды анықтаңыз 3) Блок-схемасын тұрғызыңыз 4) Өз алгоритміңізді топта талдаңыз. Қажет болған жағдайда өзгертулер енгізіңіз Критерий: кіріс және шығыс мәліметтерін дұрыс анықтайды; қажетті алгоритм құрылымын таңдайды.
Оқушылар трассировка кестесін толтырады. Оқушыларға трассировка кестесін қалай толтыру қажет екенін естеріне салыңыз, алдымен мысал келтіре кеткен дұрыс. Өз алгоритмі үшін трассиировка кестесін толтыру. | Презентация Таратпа | ||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Оқушылар сәйкес секторға нүкте қоюы қажет? | Презентация | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||
Алгоритм құруда қиналатын оқушыларға жекелей көмек. Трассировка кестесін толтырудың күрделі түрін қабілеті жоғары оқушыларға тапсырыңыз (дидактикалық материал) | Қалыптастырушы бағалау – трассировка кестесін толтыру | Информатика кабинетінде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?