Үшөлшемді модельдерді визуализациялау. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:7.4А-тарау: Объектілерді және оқиғаларды модельдеу

Мектеп: ХББ НЗМ Алматы

Мұғалімнің аты-жөні: Закарианова А.З.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні:

Класс:

Сабақ тақырыбы

Үшөлшемді модельдерді визуализациялау

 Сабақ мақсаттары

объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру

Жетістік критерийлері

  • Визуализация не екендігін біледі;
  • 3d визуализация не екендігін біледі;
  • 3d визуализация қайда қолданылатындығын біледі.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

- өз модельдерін көрсете алады (айту және тыңдау дағдылары).

Пәнге қатысты лексика және терминология

Үшөлшемді модель

Рендеринг

Әсерлер, өтулер, монтаждау

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы

Әзірленген модель…сәйкес келеді.

Әсер құру үшін … қажет.

Мені модельді …негізінде әзірледім.

 Құндылықтарды

дарыту

Жұптық жұмыс барысында бірін бірі қолдау, академиялық шындық

Пәнаралық байланыстар

Пәнаралық байланыс математика пәнімен байланысты

АКТ қолдану дағдылары

MS Power Point, Youtube, Google Drive, графикалық

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

1-2 мин

2-3 мин

3-15 мин

Мақсаты: сабаққа дайындық.

Сәлемдесіу. Сабаққа қатысушыларды белгілеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Мақсаты: жетекші сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатытарын анықтау. Оқушыларға үшөлшемді визуализациямен байланысты видео көрсетіледі. Мұғалім видеоға қатысты сұрақтар қояды:

Визуализация дегеніміз не?

Үшөлшемді визуализация дегеніміз не?

Қалай ойлайсыңдар үшөлшемді визуализация не үшін қолданылады?

Оқушылардың жауаптарын біріктіре отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатытарын анықтауға бағыттайды.

Мақсаты: сабақтың тақырыбы мен мақсатытарын анықтау

Мақсаты: үшөлшемді визуализациямен байланысты видео көрсету

https://www.youtube.com/watch?v=Ud7dLsERcA0 – кімге бір шыны кофе қажет? (үшөлшемді визуализация)

https://www.youtube.com/watch?v=-VnIHK7vYwg терезенің үшөлшемді визуализациясы

https://www.youtube.com/watch?v=l9WzDBq33ys - AutoCAD 2015 те дүкеннің үшөлшемді визуализациясы

Сипаттама: Оқушыларға үшөлшемді визуализациямен байланысты видео көрсетіледі. Содан соң оқушылармен объектілердің үшөлшемді визуализациясы не екендігі және визуализацияның мақсаты деген тақырып талқыланады

(К, Д) оқушылардан объектілердің үшөлшемді визуализациясы қандай салаларда қолданылатындығы сұралады. Оқушылардың жауабы кішігірім презентациямен толықтырылады.

Сабақтың ортасы

15-35 мин

35-40 мин

Мақсаты: талдау, материалды өңдеу, зерттеу дағдыларын практикалық жұмыс арқылы дамыту

Оқушыларға жұмыс барысында өздерін архитектор немесе дизайнер ретінде сынап көру керектігі айтылады. Алдын ала дайындалып қойылған суреттер мен фотолардың негізінде белгілі-бір архитектуралық ғимарат немесе кез-келген өзіне қызықты объектінің үшөлшемді моделін жасау керектігі түсіндіріледі. Сонымен қатар оқушылар осы тақырып аясында басқа да жұмыспен айналысса балады.

Оқушылар жұмысын бітірген соң, олардың жұмысының нәтижесін қай салада қолдануға болатындығы талқыланады.

Мақсаты: өткен тақырыпты қорытындылау

Оқушылармен диалог жүргізу. Оқушылрға сұрақ қою және олардың сұрақтарына жауап беру. Оқу мақсаттарына жету бойынша кері байланыс беру.

Сабақтың соңы

40-45 мин

Рефлексия

Оқушыларға арналған рефлексиялық сұрақтар:

  • мен не білдім,
  • мен нені үйрендім
  • маған не түсініксіз болды
  • тағы қай бағытта жұмыс жасауым керек

Үй жұмысы

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу