Объектілердің 3D моделі. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.


План урока

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:7.4А-тарау: Объектілерді және оқиғаларды модельдеу

Мектеп: ХББ НЗМ Алматы

Мұғалімнің аты-жөні: Закарианова А.З.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Дата:

Класс: 7

Сабақ тақырыбы

Объектілердің 3D моделі

 Сабақ мақсаттары

объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру

Жетістік критерийлері

  • Моделдеудің не екендігін біледі;
  • 3d моделдеудің не екендігін біледі;
  • Қиындық деңгейіне байланысты 3d моделдеудің түрлерін біледі;
  • 3d моделдеудің қайда қолданылатындығын біледі;
  • Үшөлшемді графикамен жұмыс істеуге арналған редактрорларды біледі.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

- өз модельдерін көрсете алады (айту және тыңдау дағдылары).

Пәнге қатысты лексика және терминология

Үшөлшемді модель

Рендеринг

Әсерлер, өтулер, монтаждау

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы

Әзірленген модель…сәйкес келеді.

Әсер құру үшін … қажет.

Мені модельді …негізінде әзірледім.

 Құндылықтарды

дарыту

Жұптық жұмыс барысында бірін бірі қолдау, академиялық шындық

Пәнаралық байланыстар

Пәнаралық байланыс математика пәнімен байланысты

АКТ қолдану дағдылары

MS Power Point, Youtube, Google Drive, графикалық

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

2-3 мин

3-15 мин

Мақсаты: сабаққа дайындық.

Сәлемдесіу. Сабаққа қатысушыларды белгілеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Мақсаты: сабақтың тақырыбы мен мақсатытарын анықтау.

Оқушыларға объектілердің 3d модельдері көрсетіледі. Мұғалім жетекші сұрақтар қояды.

Графиканың қандай түрлерін білесіңдер?

Суреттерде не көрсетілген?

Олар 2d суреттермден несімен ерекшеленеді?

Оқушылардың жауаптарын біріктіре отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатытарын анықтауға бағыттайды.

Мақсаты: объектілердің үшөлшемді моделіне байланысты видео көрсету

https://www.youtube.com/watch?v=mpQTvUhfLfs – SketchUp

https://www.youtube.com/watch?v=HrmGaVNW5PU - SketchUp . Шар, конус, цилиндр, тор.

Сипаттама: оқушылар объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D SctechUp редакторда құру туралы видео қарайды. Содан соң объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D қалай жасалатындығын, дәлірек айтқанда құралдардың қасиеттері мен қызметтерін талқыланады.

(С, К) 3D редакторының командалары және жұмыс принциптері туралы оқушылардың естеріне салыңыз. Қажет болғанда одан арғы жұмыс үшін қажетті командаларды және объектілерді құру қағидаттарын көрсетіңіз.

Презентация.ppt

Сабақтың ортасы

15-30 мин

30-35 мин

35-40 мин

Мақсаты: талдау, материалды өңдеу, зерттеу дағдыларын практикалық жұмыс арқылы дамыту.

Оқушылар жұптарға бөлініп, белгілі бір объектіні таңдайды да, оның үшөлшемді моделі жасайды.

(С) Оқушылардың осы сабақтарда өздерін сәулетші рөлінде сынап көретіндіктерін түсіндіріңіз. Олар өздері әзірлеген үлгі немесе фото негізінде ғимараттардың немесе сәулет құрылыстарының үшөлшемді үлгісін құруы қажет. Оқушылар сондай-ақ жеке идеяларын іске асыра алады.

(С) Жоба қандай нысанда көрсетілетіндігін талқылаңыз. Жұмысты көрсету кезінде олар ойды немесе түпнұсқа фотосын көрсетуі және содан кейін олардың құрылған үлгімен сәйкестігін бағалауы тиістігін талқылаңыз.

(Д, р) Жобаны орындау үшін уақыт беріңіз. Оқушыларға редактормен жұмыс кезінде бір-біріне жәрдемдесуді ұсыныңыз.

(С) Ертерек анықталған формат бойынша барлық сынып болып жұмыстардың бағалауын ұйымдастырыңыз.

Мақсаты: оқушылардың бір бірінің жұмыстарын бағалауы.

Оқушылар жұптармен жасалған жұмыстарымен алмасады. Келесі критерийлер бойынша бағалау жүргізеді:

  • 3D редактордың құрылғыларын атайды.
  • 3D редактордағы құрылғылардың қасиеттері мен қызметтерін дұрыс анықтайды.
  • Оқушылар өздігінен объектінің 3d моделін жасайды.

Оқушылар бір бірінің жұмыстарын тексеріп болғаннан соң, мұғалім олардың комментарий айтып, кері байланыс беруін сұрайды.

Мақсаты: өткен тақырыпты қорытындылау

Оқушылармен диалог жүргізу. Оқушылрға сұрақ қою және олардың сұрақтарына жауап беру. Оқу мақсаттарына жету бойынша кері байланыс беру.

Презентация.ppt

Презентация.ppt

Сабақтың соңы

40-45 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақ мейрамханада өтті деп елестетіңізде, бүгінгі өткен сабаққа деген ойыңызды төменде берілген сөз тіркестерін қолдана отырып жеткізіңіз:

Маған ең ұнағаны ...

Маған тағы да .....

Мен .... көп жеп қойдым.

Үй жұмысы

Презентация.ppt

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу