Тестілеу және түзету. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Бөлім 7.3 А: Бағдарламалау шешімдер | Мектеп:
| Қостанай қ. ФМБ НЗМ | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Тестілеу және түзету. | ||||||||||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | 7.3.3.2 жазуға сызықты және алгоритмдер шартымен программалау тілінде көрнекі ортада (мысалы, Lazarus) | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі | Білуге кезеңдері жобасын әзірлеу ДК; Тәсілдерін білу тестілеу; Қолдану әр түрлі түрлері, тестілеу. | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар болады: • Ауызша баяндау әдістері тестілеу. Айтып кезеңдері туралы жобасын әзірлеу. Тақырыбы лексика және терминология: Жобасы, тестілеу, тест, кезең. Project, testing, test, stage. Диалог / жазу үшін Пайдалы фразалар: Тестілеу үшін қажет... Тестілеу... Кезеңдері жобаларын әзірлеуді қамтиды... | ||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойы білім алу, өзара сыйластық топпен жұмыс. | ||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Сипатталған мысалдар бағдарламаларды әзірлейтін әлем бойынша олардың мысалында қарастырылды кезеңдері тестілеу. | ||||||||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Пайдалану ДК іздеу кезінде ақпарат. Әзірлеу және тестілеу шешімдер Lazarus. | ||||||||||||||||||||
Өмірмен байланысы | Пайдалану міндеттердің бірі-өз өмірі. | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика есептер бағдарламалары. | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Бағдарламалау бағдарламасы Lazarus. | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 00-02 | Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. | ||||||||||||||||||||
03-10 11-16 | Әңгіме, еске аламыз әзірлеу кезеңдері. Егер оқушылар қиындайды бөле отырып, кезең, немесе олар кезеңінен жобаларын әзірлеу, онда болады, олармен әңгімелесу, қоярда мұндай сұрақтар: 1) Бұл жобаны әзірлеу үшін? 2) біз, ең алдымен, алдында бағдарламалаумен? 3) қойылған Соң, ол бағдарламасын әзірлеу? 4) Кейін бағдарлама, не істеу керек? Мысал ойынды, оған ойнайды, оқушылар, мысалы, World of Tanks. Сұрай оқушылардың ойлау, қалай құрылды ойын және ол қандай кезеңдерге шейін, бұрын, ол ойнауға бастады, миллиондаған адамдар. Маған туралы ойлауға қандай кезеңдерінде оқушылар біледі аз, барлығы, қандай кезеңдерінде қатысады ғана емес, бағдарламашылар, бірақ және басқа да көптеген адамдар. (Оқушылар айту керек, бұл кезең тестілеу) Айтуымның туралы сабақ тақырыбы мен мақсаттары. | ||||||||||||||||||||
17-19 20-28 29-33 34-38 | Деп бөлемін оқушылар 3 топқа бөлу үшін пайдалануға болады мұндай әдісі: Сыртқы белгілері: түсі, киім, рюкзак, болуы қырымбек көшербаевтың, сағат, заколок, әшекей және т. б. Мысалы, команда тех, у кого күнделігі жатыр үстелде, және адамдар емес жатыр. (топтарға бөлу ойластыру қажет алдын-ала анықтау сыртқы белгілері бөлу.) Тапсырма топтары үшін: Әзірлеңіз жағдайды көрсететін: 1-топ: Тестілеу кезінде компиляция; 2-топ: Альфа тестілеу; 3-топ: Бета тестілеу; Демонстрация жағдайларды бағалау және басқа да топтар көмегімен қол соғудың. Шалдығу қажеттілігі туралы жоспарын құрастыру тестілеу үшін олардың өз жобаларын әзірлейтін алдыңғы сабақтарында. Ұсынамын формасын жоспарын тестілеу.
| ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңында 39-40 | Өткіземін, рефлексия: Оқушылар кезек бойынша алады және жауап береді бұл нөмірі қою ұсыныстар: 1) Сезіндім... 2) Қызықты... 3) Мені таңқалдырды... 4) Өзінің жұмысын сабақта... 5) Материал сабақ маған... 6) Маған өзімді сынағым келді... 7) Маған бәрінен де сәті түсті... 8) Менің көңіл-күйін... 9) Ойлануға Мәжбүрледі... 10) Ой жүгірту… 11) Айтуға, сыныптастарының ... | Үй тапсырмасы: келтіру жоспары тестілеу түрі, олар пайдалана алады басқа оқушылар тестілеу кезінде Сіздің жоба. | |||||||||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||
Тапсырма топтары, күрделілігі әр түрлі деңгей, көшбасшылық тобында өнер көрсету кезінде жағдайлар. | Бағалау топпен жұмыс, басқа топтарды бағалау, мұғалім, бақылау әдісімен тексеру жоспарларын тестілеу келесі сабақ. | Қозғалысы топтарда жұмыс. | |||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | |||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?