Жоба интерфейсі. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Бөлім 7.3А: Жобалық жұмыс | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жоба интерфейсі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Құрастырылатын жобаның интерфейсін құрастыру үшін талаптар орындау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Қолданушыға қолайлы интерфейс құрастыруды үйрену. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі | Оқушылар берілген бағдарламаға қажетті интерфейс құрастырады. Бағалау парақтарының 4 пункт ішіндегі 3-де белгі тұр. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика мен терминология: Интерфейс, қосымша, қолданушы интерфейсі, ток күші, графикалық интерфейс. Предметная лексика и терминология: Интерфейс, приложение, пользовательский интерфейс, сила тока, графический интерфейс. The interface, the application, user interface, amperage, graphic user interface. Полезные фразы для диалога/письма: Пользовательский интерфейс (user interface) - совокупность средств и методов, при помощи которых … Графический интерфейс более удобен для пользователя, потому что … Диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестері: Қолданушы интерфейс – әдіс-тәсілдің жиынтығы. Графикалық интерфейс қолданушы үшін қолайлы, өйткені… | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Құрмет, ынтымақтастық, өмір бойы оқу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Бағдарламалаудың ойын ортасында өткен оқушылар тәжірибесі |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақ басы 0-4 мин | (W) Сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Тақырып, сабақ мақсаты мен жетістік критерийлерін хабарлау. | Презентация. | ||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 5-38 мин | Сабаққа дейін мұғалім оқушылар осы тоқсандағы өз жобаларын бағдарламалаудың қай тілінде орындайтынын анықтап алуы тиіс. Егер мұғалім оқушыларға бағдарламалаудың графикалық интерфейссіз жүйесін ұсынса, онда мұғалім мәтіндік интерфейстің бірнеше мысалын көрсету керек. (W) Оқушылардан қолданушы интефейс сөз тіркесі жайында не білетіндерін сұрау. Анықтама беру: Қолданушы интерфейсі – қолданушы түрлі, әсіресе, күрделі, машина, құралдар мен аппаратура көмегімен өзара әрекеттесетін әдіс-тәсілдер жиынтығы. Түрлі бағдарламалардың нтерфейс үлгілерін көрсету, мысалы: Оқушылар бағдарламалардың интерфейсін қараған соң, олардан сұрау: аталған бағдарламаларды қарастыру қаншалықты қиын болды? Интерфейс құрастырғанда нені ескеру қажет? Егер сынып білімді және уақыт қалса, қолданушылардың сәтті интерфейстерін көрсетуге болады. http://www.codeisart.ru/blog/8-characteristics-of-successful-user-interfaces/ Оқушыларға бағдарлама үшін өздерінің интерфейстерін салатынын айту. Бағалаудың бірнеше критерийлерін көрсету.
Критерийлерді көрсетіп болған соң, оқушыларға интерфейс бойынша бағалау критерийлерін толықтыруды ұсыну. Егер оқушылар толықтырса, оларды қосу, қоспаған жағдайда, сол күйінде қалдыру. Мұғалім оқушыларды 2-3 оқушыдан құралатын топтарға бөледі. Шағын қосымша құрастыру үшін тақырыптар үлестіру.
Мұғалім таза парақтарды үлестіреду және тапсырма береді – бағдарлама үшін интерфейс салу. №1 тақырыбы бар оқушылар №2 тақырыбы бар оқушылардың бағдарламаларын білмегені дұрыс. Бағалау парақтарын үлестіру. Мұғалім оқушылардан басқа топтардың интерфейстерін бағалауды сұрайды. (Мұғалім оқушылар суреттерімен алмасқанын қадағалайды). Бағалау парақтарын жинау мен бағдарлама интерфейстерін құрастыру бойынша бірнеше кеңес беру. | ПК/ экран / доска Жеке компьютер / экран / тақта Листы ответов | ||||||||||||||||||
Сабақ соңы 38-40 мин | Сұрақ қою: Интерфейс қолданушы үшін қаншалықты маңызды? Насколько важен интерфейс для пользователя? | |||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||
Дифференциация оқушыларды жеке қолдауда көрінеді. | Сұрақтар – жауаптар, оқушылардың өзара бағалауы. | Сабақ түгелдеу компьютерде өтпейді, бір-бірін бағалау үшін бір орыннан екінші орынға көшіп отырады. |
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? |
| |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?