Ақпаратты өлшеу бірліктері. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Пән: Информатика7 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:: 7.1A – Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады | Мектеп: НИШ ФМН Уральск Мұғалімнің аты-жөні: Зеленов Б.А. | |||||||||||||||||||||
Күні: | ||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 7 | Қатысушылар саны: | |||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Ақпаратты өлшеу бірліктері | |||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа сабақ | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқаларына ауыстыруды жүргізу | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу Түсіну Әртүрлі ақпарат өлшемдерін салыстырады. Қолдану 2.Мәтіннің ақпарат көлемін анықтай алады. 3.Бір өлшем бірліктен екіншісіне аустыра алады. Анализ Синтез Бағалау | |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар айта алады …
бит, байт, килобайт, мегабайт, гигабайт, терабайт, ақпарат көлемі, екілік код Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
| |||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Ынтымақтастық – тапсырмалар орындау барысында. Сыйластық – жұптық, топтық жұмыстарда. | |||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, физика – СИ жүйесі, кило,мега, гига, тера қосымшалары. | |||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Оқушылар ақпарат түрлерін біледі. | |||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақ басы 10 мин | 1Ұйымдастыру бөлімі.
| Презентация Презентация, Блокнот, компьютер Презентация | ||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 1 мин 4 мин 2 мин 5 мин 5 мин 8 мин 7 мин |
| Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация | ||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 3 мин | 10. Сабақты қорытындылау және рефлексия. Оқушыларға қойылатын сұрақтар: Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз. Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз. 11.Үй тапсырмасы. Келесі сілтемедегі тапсырманы орындаңыз: http://school497.ru/download/u/02/les7/zadan.html Есепті шешу: Компьютерде жазылған ақпарат көлемі 3,5 кб тең. Бұл мәтін қанша символдан тұрады? | Тақта «Рефлексия» | ||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетт оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||
Қиын тапсырмалар арқылы | Практикалық тапсырмалар арқылы және тапсырмалар арқылы. | Қауіпсіздік техникасы | ||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?