Есептеуіш техникасының даму тарихы. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
,
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Көкшетау қ. НЗМ | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапов К. Б. | ||||||||||
Сынып: 6 | Қатысушылардың саны: жоқ: | жоқ: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Есептеуіш техникасының даму тарихы(2-і сабақ) | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.1.1 есептеу техникасының тарихы мен даму болашағы туралы айту | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | - есептеу техникасының даму тарихын білу - компьютер ұрпағының негізгі сипаттамаларын білу -- ағымдағы перспективалық бағыттарды білу; - есептеу техникасын дамыту перспективасын болжау | ||||||||||
Дескрипторлар | Білу: - есептеу техникасының даму кезеңдерін біледі; Талдау: - есептеу техникасын дамыту перспективасын болжау; | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пән бойынша оқыту мақсаты: Оқушылар: Есептеу техникасының даму кезеңдерін санамалау; Есептеу техникасының тарихи даму кезеңдерін сипаттайды; Оқытудың тілдік мақсаты: Оқушылар: Есептеу техникасын дамыту қажеттілігін түсіндіру; Пәнге тән Лексика және терминология: Механикалық, электронды-механикалық құрылғылар; | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс жүргізу арқылы құрметтеу және ынтымақтастық. | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, физика, математика, биология | ||||||||||
Алдын ала білім | Информатика, эргономика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелері және қауіпсіздік ережелері | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Жоспарланған этаптар | Бабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басталуы 0-2 мин 3-5 мин | Оқушылардың сәлемдесуі. Сабаққа жағымды көңіл күй. Шеңберде оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелерін және компьютермен жұмыс істеу кезінде эргономикалық талаптарды есепке алу қажеттілігін атап көрсетеді. Проблемалы жағдай " қазіргі таңда есептеу техникасындағы қандай перспективалы аймақтарды білесіз?". (Жасанды интеллект, виртуалды шындық, толықтырылған шындық, ойындар және т. б.) Қандай сабақтың тақырыбы? Оқушылардың ұсыныстары… Сабақтың тақырыбын және сабақтың мақсатын дыбыстандыру. | Танғы шеңбер Интерактивті тақта | |||||||||
Сабақтың ортасы 5-20 мин 21-36 мин | (Г, Ф) интернет ресурстарының көмегімен немесе қолмен оқушыларды 3 топқа бөлу қажет. (К, Ф) топтарға арналған тақырыптарды таңдау қажет (жасанды интеллект, виртуалды шындық, толықтырылған шындық). Топтық жұмысты бағалау үшін критерийлерді әзірлеу қажет Опция ретінде: 1. Анықтама (слайд 1) 2. Қысқа бейне(слайд 2) 3.Шығу тарихы (слайд 3) 4.Мүмкіндіктер (слайд 4) (Г, Ф) 5 минуттан топтың өнер көрсетуі. (Г, Ф) одан әрі мониторинг жүргізу үшін өзара баға беру және журналға баға енгізу. | Randomresult.com Постерлер немесе презентация. Тақта, интерактивті тақта. Журнал. | |||||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин | (К, Ф) Рефлексия. Оқушылармен өткен тақырыпты талқылау. Бұл күнделікті өмірде қаншалықты орын алады, адамның өмір сүру деңгейі мен оның денсаулығына қандай перспективалар мен қалай әсер етеді. | Достар шеңбері | |||||||||
Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||
Жауаптарда оқушылардың ойлау дағдыларының деңгейі анықталады. Топта жұмыс рөлдерді анықтау. Дайындалған топ сарапшылары болады. Мұғалім тарапынан жеке қолдау жүзеге асырылатын болады. | Топтарда өзара бағалау, оқушылардың жеке нәтижелері мен пікірлері, журналға енгізу. | Қауіпсіздік техникасы мен эргономика ережелерін сақтау | |||||||||
Сабақ бойынша Рефлексия Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма? Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма? Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)? 1: 2: Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?