Есептеу техникасының даму тарихы. Компьютердің буыны. Информатика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 1.1 Компьютердің құрылғылары | Мектеп: «І.Жансүгіров атындағы орта мектеп МДШО» КММ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Зауренбекова Гүльмира Бауыржанқызы | |
Сынып: 5 «А» | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | 5.1.1 Есептеу техникасының даму тарихы. Компьютердің буыны |
Оқу мақсаттары | 5.1.1.1 Есептеу техникасының дамуының тарихы мен переспективасы жөнінде әңгімелеу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар үшін: Есептеу техникасының даму тарихын білу. Көпшілік оқушылар үшін: Переспективасы жөнінде әңгімелеу. Кейбір оқушылар үшін: Компьютерлердің буындарының айырмашылықтарын талдау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар. | Абак, арифмометр,ENIAC, IBM. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. Сын тұрғысынан ойлауға, жаупкершілікке тарту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі, тарих, қазақ тілі, бейнелеу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Компьютердің негізгі құрылғысы, процессор мен қатты диск қызметтерін біледі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері. | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 7 мин. |
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 33 мин. Сергіту сәтті | «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. /сұрақ-жауап/ 1-тапсырма (Ж); (Т); 1-топ – «Дербес компьютер» (Есептеу техникасының даму тарихы. ) 2-топ –«Электрондық есептеуіш машина.» (ЭЕМ-нің даму кезеңдері.) Жеке оқулықтан өздері оқиды,топта талдайды,постерге түсіреді,қорғайды. Дескриптор: - Тақырыпты түсінеді.
Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.(Толықтай түсінсе,сенімді болса-жасыл түс,түсінуге жақын болса,-сары түс, тсінбесе,сенімді болмаса- қызыл түс) Көршіңнің суретін сал.(бұлшық етке жаттығу жасау) 2-тапсырма (Ж) «Сәйкестендіру » әдісі Тәжірибелік жұмыс А деңгейі Ғаламтор желісінен мына кестені толтыруға қажетті ақпарат табады.
Дескриптор:
Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау. | Таныстырылым, дәптермен,оқулықпен жұмыс Ақ бет, түрлі түсті қарандаш Ғаламтор | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. | Рефлексия: Қағаздың бетіне өз қолдарыңды айналдыра сызыңдар.Әр саусақтың ішіне сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады. Бас бармақ-Мен үшін маңызды және қызық Балан үйрек- Маған жеткілікті болмады Ортан терек-Маған қиын болды Шылдыр шүмек-Мен көп мағлұмат алдым Кішкетай бөбек-Менің ұсынысым Үй тапсырмасы: ДК даму тарихына байланысты эссе жазу | Ақ қағаз,түрлі түсті қалам | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ғаламтор желісінде орындайды
| «Фейерверк» әдісі бойынша мақтау,мадақтау. | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережесімен таныстыру. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды