Әуен құрастыру. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 4.2А Бөлім: Дыбысты өңдеу Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 4 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Әуен құрастыру | ||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) | компьютердің сыртқы және ішкі құрылғыларына мысалдар әуен шығару үшін арнайы программаларды қолдану | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларына мысал келтіру Көпшілігі: компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларын ажырату Кейбіреуі: әуенді жасау үшін Audacity құралдарын қолдану | ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларын ажыратады Әуенді жасау үшін Audacity құралдарын қолданады | ||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология:
Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: дыбыс жазуға арналған құрылғылар … мүмкіндік береді дыбысты шығару құрылғылары … болады … дыбысты өңдеуге арналған құралдар Дыбысты өңдеуге арналған программа арқылы … болады | ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу. | ||||||||||||||||||||||||
Пəнаралық байланыс | Ән-күй сабағы | ||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Мәтінмен жұмыс, компьютердің құрылғылары | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 мин | Сыныпта психологиялыцқ ахуал туғызу. «Күлімсіреу» Түсті қағазға әдемі жымиған күлкі түсіріледі. Күлімсіреу ештеңе тұрмайды, бірақ көп нәрсе білдіреді.. Бұл күлімсіреу бақыт сыйлайды, іскерлік қарым-қатынастарда іскерлік ахуал қалыптастырады Бір-біріңе күлімсіреп қараңыздар. (Күлімсіреуімен бірге балалар стикерлермен алмасады) | ||||||||||||||||||||||||
3-9 мин | Жұптарға бірігу. Оқушылар түрлі түсті карточкаларды алады және сәйкес түстің белгілері бар үстелдерге отырады. Картаның артқы жағында құрылғылардың атауы берілген. Оқушылар құрылғының енгізу немесе шығару құрылғысына жататынын анықтайды.Түстер:
| Түрлі-түсті карточкалар Презентация | |||||||||||||||||||||||
9-14 мин | Видеоролик көрсету | ||||||||||||||||||||||||
14-17 мин | (Ө)Тапсырманы орындау. «Компьютердің ішкі және сыртқы құрылғылары» | ||||||||||||||||||||||||
17-19 мин | Көзге арналған жаттығулар | Презентация | |||||||||||||||||||||||
18-37 мин | (Ж) Тапсырма №1. Берілген редакторлеу құралдарының мағынасын жаз.
| ||||||||||||||||||||||||
18-37 мин | Қалыптастырушы бағалау: "Келісемін-келіспеймін". Мақсаты: оқушылар бір – бірінің жұмысын жұптасып бағалайды және ереже бойынша өз пікірін білдіреді–"+" келіседі, келіспейді -" -", орындалған жұмысты талдай білуді қалыптастыру Мұғалімнің кері байланысы, берілген тапсырмамен жұмысты жалпылау. (Ө) Тапсырма №2. Практикалық жұмыс. Оқушылар дыбыс редакторының түрлі мүмкіндіктерін пайдаланады. Жоба тақырыбы: "Ұлттық музыкалық композициялар» Жобамен жұмыс Жобаны бағалау. Бағалау критерийлері:
| ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин | Рефлексия «Табыс сатысы» Сабақтың соңында оқушыларды әр кезеңде өз жұмысын табысқа жетелейтін қадамдар түрінде бағалауға шақырыңыз.
| ||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||
Тапсырма №1. Қабілеті жоғары оқушылар құралдардың мағынасын толықтай толтырады. Жасаған жобалары критерийлерге сай болады. | Қалыптастырушы бағалау: "Келісемін-келіспеймін". Мақсаты: оқушылар бір – бірінің жұмысын жұптасып бағалайды және ереже бойынша өз пікірін білдіреді–"+" келіседі, келіспейді -" -", орындалған жұмысты талдай білуді қалыптастыру | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? | |||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?