Файлдармен және бумалармен жұмыс жасау. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ақтөбе қаласы физика- математика бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі | ||||||||||||
Пән: АКТ | Пән мұғалімі: Ембергенов Н.М. | |||||||||||
Күн: | Сынып: 4 | Білім алушылар саны: | ||||||||||
Бөлім: | Бөлім 4.1A: Суреттерді өңдеу | |||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Файлдармен және бумалармен жұмыс жасау | |||||||||||
Алдын – ала білімдер: | - оқушылар компьютерде жеңіл операцияларды жасай алуы | |||||||||||
Оқу мақсаттары | 4.1.2.1 Қолданыстағы қолданбалы программалардың мүмкіндіктерін айта алу 4.2.4.2 Файлдар мен бумаларды құру, жою және орнын ауыстыру 4.2.4.3 Жұмыс барысында мәнмәтінді мәзір қолдану | |||||||||||
Сабақ мақсаттары | Бағдарламалық өніммен жасау барысында туындаған қиындықтарды өз бетімен шешу дағдыларын дамыту | |||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||
Тілдік мақсаты | - жаңа сабақ барысында тақырыпқа сай терминдерді қолдану - жаңа тақырыпты игеруде жазу/оқу дағдыларын дамыту | |||||||||||
Құндылықтар | - жауапкершілік пен өмір бойы оқыту жаңа материалды меңгеру арқылы жүзеге асырылады; - құрметтеу: бір-бірін тыңдай білу қабілеті | |||||||||||
Пәнаралық байланыс |
|
| ||||||||||
Дифференциалдау | - қорытынды нәтиже мен жауап: тәжірибелік жұмыстарды орындау кезінде; | |||||||||||
ИКТ қолдану дағдылары | - Интернеттен қажет мәліметтерді іздеу; - Интернет ресурстарын қолдану. | |||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік | - уақытты басқару: ДК жұмыс жасауда, - компьютерлік кабинетте ТҚ ережелерін сақтау. | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||||||
САБАҚ 1 | ||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | 1.Ұйымдастыру сәті. Оқушылармен сәлемдесу. 2. Сабақ тақырыбына алып келу. - Берілген сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықта? - Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз? 3.Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін хабарлау. | Презентация 1-3 слайд | ||||||||||
Сабақтың ортасы 4 минут 5 минут 10 минут 15 минут | 2. Жаңа сабақты үйрену Компьютерлік бағдарламалар Мұғалім оқушылардан жаңа сөздерге анықтама және мысал келтіруін сұрайды. Оқушылардың жауабын тыңдап болған соң мұғалім нақтырақ анықтама беріп, бірнеше мысалдар келтіреді: Мұғалім оқушыларға күнделікті қолданатын барлық бағдарламаларды жазып шығуды ұсынады Мұғалім оқушыларға бірнеше бағдарламалардың логотипін ұсынады, берілген суреттер бойынша оқушылар бағдарламаның атауы, қалай іске қосу жолы және мүмкіндіктерін жазбаша кестеге толтырып көрсетеді. Файлдармен жұмыс Мұғалім бума және файлдармен жұмыс жасауда қолданылатын бірнеше негізгі командалармен таныстырып, практикалық түрде көрсетеді: құру, атын өзгерту, жою, көшіру, орнын ауыстыру 3. Практикалық жұмыс Мұғалім көрсеткен командаларды қолданып оқушылар практикалықжұмыс жасайды Жұмыстарды көрсету және өзара бағалау. Тәжірибелік жұмыстарды аяқтағаннан кейін оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді:
| 4 слайд 5 слайд 6 слайд 7-8 слайд 9-14 слайд 15-16 слайд 17 слайд | ||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: | 18 слайд | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз. | |||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?