Ақпаратты іздеу. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.1 B бөлім: Мәтінмен жұмыс | Мектеп: | ||||||||
Дата: 05.11.2018 | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Класс: 4 | Оқушы саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ақпаратты іздеу | ||||||||
Оқыту мақсаттары | 4.3.1.1 ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі) | ||||||||
Сабақтың мақсаты | Ақпаратты іздеуді орындау | ||||||||
Жетістік критерийлері | мәтіндік құжатта іздеуді орындау; компьютерде файлды/буманы іздеу. | ||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік ерекшелігіне сәйкес лексика және терминология: Мәтіндік редактор, вкладка, жұмыс аумағы және т.б. Сөйлем жазуға және диалог құруға қажетті сөз тіркестер: Белгілі аумақтан мәтін үзіндісін іздеу үшін… Навигация панелі қайталанатың сөздін саның… | ||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Өмір бойы оқу құндылығын оқушылар бойында дамыту практикалық жұмыс орындау барысында, сонымен қатар өз білімін жетілдіру барысында жауапкершілікке баулу. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Матеамтика, сабақ мазмұнында санауды қажет ететін тапсырмалар бар. | ||||||||
Алдын ала білім | MS Word мәтіндік редакторын пайдалана алады. Редактордың саймандар панелімен жұмыс істей алады. | ||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
0-2 мин. 3-7 мин. 8-10 мин. | Сабақ тақырыбын айту Оқыту мақсаты мен бағалау критерийлерін оқушыларға жеткізу. Ақпаратты іздеу не екенің түсіндіру. Анықтамаларды қарастыру. Проблемалық сұрақ Оқушылар келесі сұраққа жауап береді: Қандай файлдарды компьютерден күнделікті іздеуге тура келеді? Сабақ тақырыбына сәйкес ақпаратты іздеу түрлерін қарастыру Ақпаратты іздеуге қажетті алгоритм ретін оқушылармен қарастыру | 1-2 слайд 3-4 слайд 5-6 слайд | |||||||
11-16 мин. 17-26 мин. 27-36 мин. | Microsoft Word 2016 іздеу және ауыстыру тақырыбына видео көру. Видеода пайдаланған саймандарды талқылау және үйрету . Практикалық жұмыс №1 Оқушылар Windows 10 файлды/буманы іздеуді орындайды. Дескрипторлар: «Бастау» мәзірін пайдаланып іздейді. Құжатты іздеуде фильтр пайдаланады. Практикалық жұмыс №2 Оқушылар мәтіндік редакторда мәтін үзіндісін іздеуді және ауыстыруды үйренеді. Дескрипторлар: Мәтіндік құжатта ақпаратты іздеуді орындайды. Іздеу аймағын анықтайды. Қажетті мәтін үзіндісін ауыстырады. | 7 слайд 8 слайд 9 слайд | |||||||
37-40 мин. | Сабақ соныңда рефлексия: - не үйрендін? - қандай ақпарат түсініксіз болды? - нені үйрену қажет? Оқушылар жаңа сабақты меңгеру деңгейін ауа-райы суретің пайдаланады. | 10 слайд | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?