Өз ойын сценарийі. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Пән | Информатика |
Сынып | 4 |
Бөлім | Бағдарламалау (өтпелі тақырыптар: «Менің отаным – Қазақстан», «Адами құндылықтар») |
Сабақ тақырыбы | Өз ойын сценарийі |
Сабақ түрі | Жаңа білімді зерделеу сабағы |
Оқу мақсаты | 4.2.1.1 мәтінде қарапайым кестелер құру |
Сабақ мақсаты |
|
Бағалау критерийлері | Білім алушы:
|
Тілдік мақсаттар
| Сабаққа тән лексика және терминология: кесте, жол, баған, спрайт, сахна, скрипт, бағдарламалық код. Диалогтар үшін пайдалы тіркестер: Кесте … тұрады Кестені (жолды, бағанды) құру (өшіру) үшін … керек |
Құндылықтар | Тәжірибелік жұмыс, бір-бірін бағалау барысында академиялық адалдықты сақтау. Сыныптастардың жауаптарын тыңдау арқылы бір-бірін сыйластыққа, этика нормаларын сақтай отырып, объективті бағалауға үйрету. |
Пәнаралық байланыс | Мазмұн арқылы жүзеге асырылады (орыс тілі). |
Алдын ала білім | Мәтіндік редакторды ашу, оның кей басқару, безендіру және түрлендіру командаларын біледі. |
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақ барысы | Сабақ барысына жоспарланған әрекеттер С, Т, Ж, Ө – сыныппен, топтық, жұптық және өздік жұмыс, ӨӨ, Ө – өзін-өзі және бір-бірін бағалау, Ф – формативті бағалау, Д – демонстрация | Ресурстар | |||||||||||
Сабақ басы 5 мин 3 мин |
Оқушыларға әр ойынның өзіне тән ерекшеліктері бар екендігін айтып өту керек (кейіпкерлердің, сахнаның, әрекеттерінің, ойын ережесінің болуы және т.б.).
| Көрсетілім (1 слайд) Дидактикалық материал 1 Көрсетілім (2 слайд) Көрсетілім (3 слайд) | |||||||||||
Сабақ ортасы 10 мин 20 мин |
Оқушылармен олардың Scratch бағдарламасында не орындай алатынын талқылаңыз:
Оқушыларға өздерінің ойындарының сценарийі туралы ойланып көрулерін сұраңыз. Одан кейін мәтіндік редакторда оған арнап кестені толтырсын. Оларға файлды сақтау керектігін ескертіңіз, себебі ол келесі сабақтарда қажет болады. | Мәтіндік редактор Дидактикалық материал 2 Көрсетілім (4 слайд) | |||||||||||
Сабақ соңы 2 мин |
| Көрсетілім (5 слайд) | |||||||||||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | |||||||||||
Оқушыларға мақсатты көмек және қолдау көрсету, тапсырманы орындау кезіндегі жылдамдықтың әртүрлілігі бойынша дифференциация | өзін-өзі және бір-бірін, формативті бағалау | Активтеудің өзгеруі |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?