Программа терезесі. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жопарда қарастырылған бөлім: 3.1А Компьютер және программалар | Мектеп: Физика математика бағытыңдағы Назарбаев Зияткерлік Мектебі | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
СЫНЫП: 3 | Қатысқан оқушылар саны: | |||
Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Программа терезесі | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар ...
| |||
Бағалау критерийлері | Оқушылар ...
| |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар...
Пәндік лексика және терминалогия:
| |||
Құндылықтар | Кішігірім топта жұмыс істегенде, оқушылар өзара әрекеттесу мен бір-біріне деген құрметті қалыптастырады. | |||
Пәнаралық байланыс | Оқушылар тілдік дағдыларды дамытады, өз ой-өрісін дамытады | |||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | |||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушылардың белгілі бір файлды ашып, сақтау дағдылары қалыптасқан. Компьютерлік программа мен файл, бумалардың қажеттілігін біледі. |
Жоспар | ||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||
Сабақтың басы 1-5 минут |
Мұғалім оқушыларға тапсырма ұсынады Тапсырма: Мына нысан компьютерде неге ұқсас? Жауапты түсіндір. Оқушылар жауаптардың оптимальды нұсқаларын ұсынады. Мұғалім мәселе тудырған сұрақтарға жауап беруін сұрайды.
Мұғалім оқұшылармен бірігіп сабақтың тақырыбы мен алдарына қоятын мақсатын тұжырымдайды. Мұғалім оқушыларды оқу мақсатымен таныстырып, дескрипторларды тұжырымдап беруін сұрайды. | Тақта | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 6-37 минут | 3. Тақырып бойынша когнитивті қызығушылықты қолдау және дамыту Өткен сабақты жүйлеуге мұғалім «Сұрақтар цилиндрі» әдісін қолданып сұрақтар қояды. Оқушылар өткен сабақтарға сұрақтар құрастырады. Мұғалім оқушыларға құрастырған сұрақтарын цилиндрге салуын ұсынады. Кейін мұғалім сұрақтарды араластырып оқушыларды бір-бірден шақырып сұрақты цилиндрден алуын ұсынады. - егерде оқушы сұраққа жауап бере алмаса көршісі көмектеседі. 4. Жаңа тақырып. Мұғалім стандартты программаның терезесінің элементтерін көрсетеді. Жаңа терминдермен таныстырады. Терезенің негізгі элементтері:
Сергіту сәті Сергіту сәтін өткізу. Санамақ қолданып мұғалім оқушылармен бірге жаттығуды орындайды. Бір, екі, үш, Бір, екі, үш, Ал, кәнеки, ұш. Төрт, бес, алты, жеті, Төрт, бес, алты, жеті, Мынау – ауыл шеті. Сегіз, тоғыз, он, Сегіз, тоғыз, он, Ал, кәнеки, қон. Асықпа да саспа, Бірден қайта баста. 5. Практикалық жұмыс. 1 Тапсырма: Бәйтерек бейнеленген суретті ашыңыз. Программамен келесі командаларды орындаңыз:
2* Тапсырма: суреттерді қарау программасын оқып біліп және программаның элементтерін зерттеңіз. Программаны зерттеп кестені толтырыңыз.
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардан жұптасып тапсырма орындауын сұрайды. Оқушылар өткен сабақты қаншалықты меңгергенін тексереді. (Қосымша) 1 Тапсырма: Құрылғыны анықтаңыз 2 Тапсырма: Сәкестендіріңіз Өзара бағалау арқылы оқушылар жұмыстарының нәтижесін тексереді. 7. Практикалық жұмыс. Оқушылардың тақырыпты түсінуін бағалау мақсатында қалыптастырушы бағалауда орындаған тапсырманы орындауын ұсынады. | Презентация 1 қосымша 3 қосымша | ||||||||||||
Сабақтың соңы
| 8.Сабақтын қорытындысы Үй тапсырмасын беру. Тапсырма: Жұмыс үстеліне бүркіттің суретін орналастырыңыз Рефлексия. 1.Бүгін сабақта мен белсенді/селқос жұмыс істедім 2.Сабақта жасаған жұмысыма қанағаттандым/қанағаттанбадым 3.Бүгінгі сабақта мен шаршадым/шаршамадым 4.Менің көңіл күйім жақсы/жаман болып өзгерді 5.Сабақтың материалы маған онай/қиын болды | 4 Қосымша | ||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||
Тәжірибелік тапсырманы орындау барысында дифференциация шығармашылық деңгейіне сәйкес жүзеге асырылады: тапсырмалар күрделіліктің өсуіне байланысты ұйымдастырылады. Тапсырманы орындаған кезде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде немесе қадамдық орындау алгоритмімен нұсқаулық карталарын қолданады. | Бағалау әр сабақта өткізіледі: - қиындықтарды анықтау және қолдау көрсету (жұппен жұмыс істеу) мақсатында оқушылардын жауаптарын бақылау; - практикалық жұмыстарды орындаған кезде бағалау дискрипторлар арқылы жұппен жүргізіледі. Сабақ соңында өздігінен реттелуді дамыту мақсатында оқушылар өздерінің жұмысын сабақта бағалайды, жетістіктерін және қиындықтарын талдайды. | Шаршаудың алдын алу үшін класс белсенді қызмет, топтық жұмыс, жоспарланған дене жаттығуларын қамтамасыз етеді. Компьютерде жұмыс істеген кезде оқушылар дұрыс тұрақтылықты, экранынан қашықтығын алшақ отырқаның қадағалайды, төтенше жағдайлар туындаған кезде мұғалімге хабар береді. Практикалық жұмыстарды жүргізу барысында пәнаралық интеграциялау жүзеге асырылуда: әлемді тану - «тіршілік табиғаты» |
Қосымша
1 Тапсырма: Құрылғыны анықтаныз
2 Тапсырма: Сәйкестендіріңіз
Программы мәзірі | ||
Жылжыту, Жайылу, Жабу батырмалары | ||
Бейнені бұру | ||
Масштаб | ||
Экран бетіне жаю | ||
Файлды өшіру |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?