Әр түрлі саладағы инфографика. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары. Өнер.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Техникалық, сәулеттік құрылыс және ақпараттық графика элементтері

Күні:

Сынып:

Сабақ

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақ тақырыбы

Әр түрлі саладағы инфографика

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.2.1

Тегіс геометриялық денелер мен көлемді бұйымдарды құру тәсілдерін білу және түсіну (аксонометрия)

11.2.2.2

Заттың (дененің) берілген көріністері бойынша, құрылымдау ережелерін білетіндігін көрсете отыра аксонометриялық проекцияны орындау

11.7.1.1

Қызық есептер (мысалы: пропедевтикалық, эвристикалық) шығару барысында ұтымды жолдарды ұсыну

11.2.2.3

Нобай мен техникалық сурет ерекшеліктерін анықтау және білу

Сабақ мақсаттары

Таңдалған үшөлшемді проекцияға сәйкес бөлшектерді сызуды үйренеді,

Аксонометрия түрлерін таниды. Алғашқы бастама бірінші және екінші бақылау көзінен проекция түрін меңгеруден басталады.

Бағалау критерийлері

Оқушылар жеке жұмыс жасайды.

  • Аксонометрия түрлерін ажырата алады;
  • Форматта аксонометрия проекциясын сауатты сыза алады;
  • Үш өлшемді проекция сызу кезінде сызық түрлерін ажырата алады.

 Тілдік мақсаттар

Графика. Жоба.

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

Кескіндерді визуалдау мен ақпараттарды беру әр түрлі қызмет (ғылым, өнер және техника) салаларында және адам өміріндегі алатын орны туралы пікірлерін айта алады.

Пәндік лексика және терминология

Сызба аспаптары, рейсшина, жабдықтар жиынтығы, лекала, транспортир.

Графика, проекциялау, түйіндесу, визуалдау.

Сызу, өлшеу, белгі қою.

Диалог/жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы

Берілген кескіндерден…ақпарат алуға болады.

Графикалық кескіндердің деректерін тағайындауда…

Кескіндерді визуалдау мен ақпараттарды беру әр түрлі қызмет (ғылым, өнер және техника) салаларында және адам өміріндегі алатын негізгі орның…

Берілген салуларды орындауда…

 Құндылықтарды

 дарыту

- ашықтық;

- ынтымақтастық;

- өздерін және өз жұмыстарын алға жылжыту мақсатында графика және жобалаудың түрлерін меңгереді;

- практикалық жұмыс барысында оқушылар бір-бірлеріне ашық пікір білдіреді;

- өз жұмысына жауапкершілікпен қарайды, сабаққа белсене қатысады;

МИССИЯ

Сапалы білім беру мен құндылықтарды енгізу арқылы өзі, өз елі үшін және әлемдік жауапкершілікті сезінетін табысты, дербес, зияткер тұлғаны дамыту, тәрбиелеу.

Өнер пәнінде мектеп Миссиясы практикалық жұмыстар арқылы іске асырылады.

 Жаһандық

 азаматтық

Әлемге әйгілі сәулетшілердің, инженерлердің атақты жұмыстарымен танысады, проекциялаудың үш көрінісін сызу кезінде графика және жобалаудың тарихын, түрлерін меңгереді.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта арқылы презентация көрсетіледі, проекцияның үш көрінісін сызу кезінде интерактивті тақтаның графикалық мүмкіндіктері қолданылады;

Пәнаралық байланыстар

Геометрия, математика және өнер сабақтарымен тығыз байланысты.

Бастапқы білім

Проекциялардың негізгі түрлерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

ми шабуылы

3 минут

ИНФОГРАФИКА туралы презентацияны көрсету

5минут

Топқа біріктіру

"Әдісімен Мозайки»

3 минут

Сабақтың ортасы

Тапсырма

1 минут

Өлшемдер

3 минут

Сабақтың практикалық бөлімі

15минут

Дифференциация

Презентация және

взаимоценивание

әдісімен

"Бағдаршам»

6 минут

Құндылықтарды дарыту

Сабақтың соңы

4 минут

Кері байланыс

Әдісі "Сұрақ-жауап»

Сабақтың қорытындысын шығару

Оқушыларға "ИНФОГРАФИКА туралы" ұғымын талқылау ұсынылады, сол арқылы оқушыларға ИНФОГРАФИКА туралы алғашқы білім беріледі.

ИНФОГРАФИКА, ИНФОГРАФИКА түрлері және ИНФОГРАФИКА қойылатын негізгі талаптар туралы ақпарат көрсетілетін демонстрациялық материалдар.

Мұғалім презентация материалына қатысты сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап беру негізінде оқушылармен бірге біздің сабақтың мақсатын ашамыз.

Қарға:

1. Презентация материалдары бойынша нақты не білдіңіз?

2. Инфографика қандай облыстарда кездеседі деп ойлайсыз?

3. Бұл тақырып біздің сабаққа қалай байланысты?

Оқушылар осы тақырып бойынша "мозайка" әдісімен Инфографика жасау және зерттеу топтарына бірігеді.»

Сабақтың басталуы

Оқушыларға практикалық тапсырма беріледі.

Тапсырма: ИНФОГРАФИКА элементтерінің көмегімен презентация жасау және ИНФОГРАФИКА элементтерінің күрделілік деңгейін графикалық редакторда немесе дайын элементтердің көмегімен Power point-те көрсету.

Әрі қарай оқушылармен практикалық жұмыс критерийлерін айтамыз;

Практикалық тапсырмаға критерийлер:

* ИНФОГРАФИКА туралы деректерді зерттейді;

* ИНФОГРАФИКА түрлері мен элементтерін ажыратады;

* ИНФОГРАФИКА элементтерін сызу ретін анықтайды;

* Графикалық редакторда ИНФОГРАФИКА элементтерін жасайды;

* ИНФОГРАФИКА элементтерімен аяқталған презентацияны таныстырады;

Критерийлер жарияланғаннан кейін оқушылар топтарда зерттеу-тәжірибелік жұмыстарды орындауға кіріседі. Орындау процесінде жұмыс оқушылары жүргізеді полагаясь арналған критерийлері.

Топ оқушылары өз презентацияларын таныстырады және қорғайды. Презентация тобын басқа топтардың оқушылары "Бағдаршам" Өзара бағалау әдісімен бағалайды

Өзара бағалау үдерісі оқушыларға академиялық адалдықты және құрдастарының сынын лайықты қабылдауға, сондай-ақ болашақта қорытынды жасап, оларды кейіннен енгізеді.

Топта практикалық жұмыс кезінде бір-біріне құрмет, өмір бойы оқу сияқты құндылықтарды үйретеді.

Рефлексия мақсатында оқушыларға сұрақтар қойылады

"сұрақ-жауап" әдісі өткен материалға қатысты, онда оқушылар оларға не ұнады және олар келешекте сабақта оқыған білімдерді қайда пайдалана алады.

Мұғалім сабақта белсенділік көрсеткен оқушыларды атап өтеді.

https://www.youtube.com/watch?v=kH2ETrEBfNE

Саралап оқыту

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Практикалық жұмыс барысында дифферениациялық тапсырма Howard Gardner әдіснамасына сәйкес студенттің ақыл-ойы бойынша берілді. Тапсырманы оқушылар өздері таңдап алады.

Синтездеу

Көрме

Өзара бағалау

«стикер» әдісі

Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Сұхбат»

Практикалық жұмыс барысына құрал-саймандарды қолданғанда сақ болу, пышақты жоғары көтермеу, сызғыштарды, циркуль т.б. заттарды лақтырмай ұқыпты ұстау, қолөнер бұйымдарымен ноутбуктарды қолданғанда қауіпсіз пайдалану және сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу