Қима мен тілікті қалыптастыратын көлемді моделдеу тәсілдері. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары –Графика және жобалау пәні
Бөлім: Көріністердің негізгі түрлері және оларды құрастыру Кіші бөлім: Қималар мен тіліктер Тақырыбы: Қима мен тілікті қалыптастыратын көлемді моделдеу тәсілдері. | Мектеп: | ||||||||||||
Мерзімі: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||||
Оқыту мақсаты | 12.2.4.2 3D объектіде тiлiктер мен қималардың құрылуы үшiн көлемді денелерді модельдеудің негізгі операцияларын пайдалану | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Компьютерлік графиканы қолдану арқылы қатты және беттік модельдеудің негізгі әдістерін қолдану | ||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Қатты және беттік модельдеудің ерекшеліктері мен айырмашылықтарын түсіндіреді Пәндік лексика және терминология: қатты және беттік модельдеу, интерфейс, сплайн сызығы, геометриялық беттер, растрлық және векторлық бағдарламалар, панель, шығару операциясы, каркастық бет және т.б. Диалог / жазу үшін пайдалы тіркестер сериясы Қатты модельдеудің негізгі әдістері ... Бұл нысан… әдісімен модельденеді. 3D модель құрғанда мен ... құралдары ... операциясын қолдандым. 3D-тің негізгі кезеңдері ... | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | • Оқушылар 3D нысанда қималар мен тіліктер жасау үшін негізгі қатты модельдеу операцияларын қолданады • Компьютерлік графика көмегімен қатты және беттік модельдеудің негізгі әдістерін қолданады. • Компьютерлік бағдарламаның көмегімен 3D объектінің кескінін (суретін) құру кезінде графикалық сауаттылықтың маңыздылығын анықтайды. • Компьютерлік бағдарламамен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасын сақтайды | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | «Металдар технологиясы және конструкциялық материалдар», «Техникалық өлшеу және стандарттау негізі», «Техникалық механика негізі», геометрия | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтаны пайдалану. Планшеттер мен ноутбуктер көмегі | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
| ||||||||||||
Алдыңғы білім | Негізгі сызу құралдары, жұмыс әдісі және жұмыс орнын ұйымдастыру жөніндегі білімдері | ||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Жоспарланған мерзім | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздері | |||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Практикалық сабақ Сабақ соңы | Бөлшектің берілген екі проекциясы арқылы үшінші проекциясын салу. Сонымен қатар, рациональды қима мен тілік орындау керек. Өлшемдер түсіру. Сызбаны А3 форматына орындау қажет.
Жұмысты баспадан шығарыңыз. Дайын сызбаны басып шығармас бұрын басып шығару аумағын алдын ала қарап алуды ұсыныңыз. Оқушылармен бірге оқылған бөлім бойынша сұрақтар мен қиындықтарды талқылау ұйымдастырыңыз. Алдыңғы бөлігіне тілік орындауға арналған 3Д моделін дайындау ұсынылады. AutoCAD бағдарламасында жұмыс жасау алгритмң:
КОМПАС бағдарламасында тілік орнату алгоритмі:
| Бейне-сабақ. Компас 3D LTD Күрделі сынық тілік www.youtube.com/watch?v=y6e6CF1cWYQ Геометриялық моделдеу бойынша тапсырмалар жиынтығы. http://mospolytech.ru/storage/files/kaf/ngiig/Sbornik_zadanij_po_geometrich._modelirovaniju.pdf AutoCAD өздігінен оқыту. http://www.hozainvdome.ru/wp-content/uploads/2015/10/AutoCAD-2009-samouchitel.pdf Бейне-сабақ. AutoCAD 2013 бағдарламасындағы 3Д моделдің көріністері мен тіліктері. | |||||||||||
| |||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||
Саралау– Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Саралау, іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып іріктеу (Гарднердің жиынтық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты тиімді пайдалануды ескере отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||||||
Рефлексия |
| ||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болатын қандай ақпаратты білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?