Стандарттау. Бұйым, бөлшек және оның элементтері. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: № 4 Мектеп: Павлодар қ, ХББ НЗМ Техникалық, сәулет – құрылыс және ақпараттық графика элементтері Мұғалімнің аты-жөні: КожахметовА.К. Қосалқы бөлім: Стандарттау Қатысушылар саны:. Мерзімі: Сынып: 10 Келмегендер саны:
| |
Сабақ тақырыбы | Стандарттау. Бұйым, бөлшек және оның элементтері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.6.1.1 Стандарттау, өзара алмасушылық, сәйкестендіру, бөлшек және жиынтық бiрлiгі туралы жалпы түсінікті білу |
Сабақтың мақсаттары: | Стандарттау, өзара алмасушылық, сәйкестендіру, бөлшек және жиынтық бiрлiгі туралы жалпы түсінікті білу. |
Жетістік критерийлері | Оқушы: Стандарттау, өзара алмасушылық, сәйкестендіру, бөлшек және жиынтық бiрлiгі туралы жалпы түсініктерді біледі. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Эксперименттердің нәтижелерін қорытындылайтын жиынтық есепті жазу үшін сөздерді және терминдерін қолдана алады сызу, бөлшектер, жоспар, қасбет, кесу және т.б. |
Пән аралық байланыстар | Сызу |
Құндылықтарды дарыту | Көркем еңбек. |
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АКТ ресурстарын оқушылар пайдаланбайды. |
Бастапқы білім | 10 сыныптағы 1-2-3 бөлімде алынған білімдер. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы: 3мин. 5мин. 3мин. 2мин. 5мин. 8мин. | 1. Сәлемдесу : Оқушылардың үш тілде сөйлеген құттықтаулары.(Қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде) Шығармашылық ойлау дағдыларын дамыту: оқушылар шеңберге тұрып, жаттығулар жасайды (екі шеңбер) - әр оқушы екі қолды алға тартып алады. Содан кейін оң жақ сағат тіліне қарсы бағытта сағат тіліне қарсы қозғалысты орындайды, ал сол қол сағат тілімен қозғалыстардың қозғалысын сағат тіліне қарай жеделдетуге орындайды. Топтау.Оқушылар 1,2,3,4 сан бойынша есептеледі. №1 бірінші топ болса, 2-ші нөмір - екінші топ және т.б. 4 топты құрайды. 2. Сабақтың тақырыбымен танысу. Оқушылардың сабақ барысындағы орындайтын тапсырмалары мен мақсаттары. «Ми шабуылы» Оқушыларға арналған сұрақтар. Стандарттау дегеніміз не? Бұл термин қайда қолданылады? Оқушылар топтарда талқылайды және сынып алдында талқылау нәтижелерін таныстырады. Бейне ролик көру «Сызбалардағы өлшемдерді сызудың жалпы ережелері. I бөлім » Бейне ролик талқылау. | Интерактивті тақта Презентация Power Point Слайд № 1 Интерактивті тақта https://www.youtube.com/watch?v=U5Y1r3YwgWc Сызбалардағы өлшемдерді сызудың жалпы ережелері. I бөлім | |||||||||||||
Середина урока . 10мин. 1мин. 30мин. 6мин. | Жаңа тақырыппен танысу. Стандарт - нормативтік-техникалық құжат болып табылады, ол стандарттау объектісі үшін нормалар, ережелер, талаптарды белгілейді және құзыретті органмен бекітіледі. Стандарт үлгілердің (стандарттардың) кішігірім санына өнімнің көптеген түрлерін азайтуды білдіретін ағылшын сөзі, техникалық шарттарға рұқсат беру, мақұлдау және мемлекеттік тіркеу ГОСТ 2-де белгіленеді. 114-70. Нысан - кәсіпорында өндірілетін кез-келген нысан немесе жиынтық жиынтығы. Мемлекеттік стандартқа сәйкес өнімнің келесі түрлері орнатылды: - мәліметтер; - элементтер; - жинақтау қондырғылары (түйіндер); - кешендер; - жиынтықтар. Тауар - бұл құрастыру жұмыстарын пайдаланбай, атымен және брендімен біртекті болып табылатын материалдан жасалған өнім. Бөлшектің элементі - белгілі бір мақсатқа ие, мысалы, ойық, пампер, филе, шет, жіп бар жеке бөлімі.\
Бөлшектердің жұмыс сызбаларында оларды өндіру және басқару үшін барлық қажетті мәліметтер болуы тиіс; суреттерді қалыптастыру; жобалау нұсқаулары; қажетті өлшемдер; өлшемдегі шекті ауытқулар; бетінің кедіріне қойылатын талаптар. Материал, жылу өңдеу, финиш және басқа бөліктер туралы ақпарат осы бөлікті қамтитын құрастыру қондырғысының құрастыру жұмыстарын орындағанға дейін бөлікке сәйкес келуі тиіс. Материалдық белгілер сызбаларда стандарттар бойынша тағайындалған белгілерге сәйкес көрсетіледі. Бұл деректердің көбісі графикалық кескінде және графикалық түрде көрінбейтін бөлігі сурет саласы бойынша техникалық талаптарда, тиісті сурет элементтерінен алынған көшелердің сөрелерінде, сондай-ақ негізгі жазбада көрсетіледі. Нұсқаулар негізгі жазуы жоғарыда сызу орналастырылған, сондай-ақ барлық сериялық нөмірлерді тағайындалған дайын бөлігі үшін графикалық талаптар бейнеленген емес аталатын Техникалық сипаттамалары. олар бөлігінің пішіні толық және анық идеясы үшін қажет-ақ сызбалар, бөлшектер ретінде әрқашан көптеген суреттерді береді. өндіру үшін, яғни барлық деректер қорғасын, толық құрылымдық элементтерінің (қырлары, атыздар, розеткалар және т.б.) туралы толық ақпарат нысанын және өлшемдерін көрсету үшін қосымша кескіндерді және қашықтықтан элементтерін пайдаланылатын негізгі түрлерінің қарағанда күрделі жобалау бөліктерін сурет кезде. жұмыс сызбалары орындау кезінде ерекше назар өлшеу аударылуға тиіс. сызбалар бойынша ережелерге сәйкес сақтауға Өлшемдері осы мөлшерін сақтай және мониторинг мүмкіндігін ескере отырып, әдетте құрылымдық дерекқорлардан, фельдшерлер, некелік беттерді орналасуын анықтайтын бөліктерін мөлшері. Құрылымдық дерекқорлар оның басқа элементтерін бағдар оған қатысты элементтер беті, сызықты немесе нүктесін аталады. Құрастыру қондырғысы (монтаждау) да өнім болып табылады. Оның компоненттерін ажырату немесе ажырату мүмкіндігі бар; Көріністің технологиялық тұрғыдан түйіннің тән ерекшелігі, ол өнімнің басқа элементтер оқшаулау салу алады.
Практикалық жұмыс. Жеребьевка (1 және 2 нұсқасы). Оқушылар практикалық жұмыс үшін нұсқалардың біреуімен бірге жеребьевка ойынын өткізеді). Екі түр үшін үшінші көзқарас орнатыңыз немесе сызықтағы сызықтағы жетіспейтін сызықтарды сызыңыз. Бөліктің техникалық сызбасын орындаңыз. Қосымшалар туралы түсініктеме беріңіз.
I вариант II вариант
Жаңа материалдарды бекіту. Оқушылардың өзіндік жұмысы.Оқытушының басшылығымен тәжірибе.Қателерді уақтылы жою үшін тез кері байланыс орнатыңыз. Өзін өзі бағалау. Топтағы оқушылар өз жұмыстарын бір-бірімен алмастырады және 5 баллдық шкала бойынша баға береді. Жұмыстың нәтижелері басқармада жарияланады. | Слайд № 3 Слайд № 4 Слайд Слайд № 6 Формат А4, қарындаштар, сызғыш, өшіргіш, рейсшина және т.б. Слайд № 8 | |||||||||||||
Сабақтың соңы Рефлексия 2мин. | Сабақ бойынша ауызша кері байланыс. - Осы сабақта мен не үйрендім? | ||||||||||||||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | |||||||||||||
Неғұрлым қабілетті оқушылар сыныптың қалған бөлімдерімен бөліседі. | Топтағы оқушылар өз жұмыстарын бір-бірімен алмастырады және 5 баллдық шкала бойынша баға береді. Жұмыстың нәтижелері басқармада жарияланады. | Тәжірибелік тапсырманы орындау кезінде қауіпсіздік шараларын сақтау. | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | Сабаққа қатысты ойлар | ||||||||||||||
Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма? Барлық студенттер орталық органға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | |||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды