Геометриялық денелер (заттардың) беттерінің жазбалары. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Бөлім 4: Форманың қалыптасуы және құрылымдау | Мектеп: | |||||||||||
Күні: | 15.01-20.01.2018ж. | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||
Сынып | 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Геометриялық денелер (заттардың) беттерінің жазбалары. | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.1 Жазылатын және жазылынбайтын беттердің кескіндерінің ерекшеліктерін білу және түсіну 11.4.3.2 Қарапайым геометриялық денелердің жазбасының сызбаларын орындау | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері | 1. Геометриялық денелердің беттерінің жазбасын түсінеді 2. Жазылатын және жазылынбайтын беттердің кескіндерінің ерекшеліктерін талдайды 3. Қарапайым геометриялық денелердің жазбасының сызбаларын орындайды 4. Шығармашылық жұмысты орындауда білімін көрсетеді | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Геометриялық денелер формалар қалыптасуынның негізгі заңдылықтары мен қағидаларын түсіндіруді біледі. Форманың қалыптасуы- бұл… Пішіннің негізгі қарапайым жасалу әдісіне… жатады. Жазба сызбаларының орындалу мақсаты… Кез- келген заттардың жазбаларын орындау мүмкін емес, себебі… | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұмыс және шығармашылық, оқу барысында сызу, дизайн бойынша дағдыларын дамытып, өз идеяларын басқаларға ұсынады. Құрмет және ашықтықты топтық, жұптық жұмыс және оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер арқылы дамыту. | ||||||||||||
ЖаҺандық азаматтыққа тәрбиелеу | Кескіндерді визуалдау мен ақпараттарды беру әр түрлі қызмет (ғылым, өнер және техника) салаларында және адам өміріндегі алатын орынның білу және түсінуін көрсету. | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта қолдану,ноутбуктер арқылы ғаламтор желісінен ақпарат іздеу. | ||||||||||||
Түпнұсқалық оқыту | Оқушылар геометриялық денелердің формаларының қалыптасу қағидалары мен негізгі заңдылықтарын, әртүрлі жазықтық (көпқырлы және қисық беттер) түрлерін, көріністердегі жаймасы мен жазылмайтын жазықтықтардың ерекшеліктерін біледі. Қарапайым геометриялық денелердің жайма сызбаларын орындап, берілген параметрлер бойынша заттардың формасын құрастырады және қызықты тапсырмалар орындайды. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Геометрия, сызу, бейнелеу пәндері кіріктірілген | ||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар кескіндерді қайта құру әдістерімен, проекцияларды түрлендіру әдістерімен сызбалар орындап, проекциядағы жеткіліксіз элементтерді табады. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
1 жұп 5-10мин 20мин 15 мин | Сабақта қарастыратын мәселені ашу. Оқу мақсаты және бағалау критерилерімен танысу. (Ұ) Оқушылар «жазба» туралы ұғымын қалыптастырады. Оқушылармен геометриялық денелер жайында ой толғау, айналамыздағы ортадан деректер мен мысалдар келтіру. М/лы:Копенгаген (Дания) Планетарий; Основание Останкинской телебашни г. Москва Небоскреб Мэри-Экс. гЛондон Кибертектурное Яйцо. Мумбай, Индия. Беттердің жазбалары, жазылатын және жазылынбайтын беттердің кескіндерінің ерекшеліктерін анықтайды. Ойлан- тап:
1 тапсырма: (Т) (И) Нұсқаулықты қолдана отырып айналмалы денелерінің жазбасын орындаңыз.. | Әртүрлі формадағы заттар кескіндері бар сызбалар және кестелер. Жұмыс дәптері, сызба жабдықтары. Қарапайым денелер жазбалар үлгілері (текше, параллелепипед) | |||||||||||
2 жұп 20 мин 10мин | Жазбаның дұрыстығын тексеру үшін аған калқаншаларды сызып, қиып алу керек. Оқушылар жазбаны жинап, фигураны тұрғызады. 2 тапсырма: (Ө) Түрлі түсті қағаздан әртүрлі бұйымдарға арналған қаптамалардың жазбаларын орындаңыз. (ойыншықтар, кондитерлік бұйымдар және т.б.). Дайын өнімді сыныпқа таныстырыңыз. Кері байланыс: Менің білгенім............. Менің үйренгенім............. Қиын болғаны.............. Қызықты болғаны........ Менің көңіл- күйім.............................. | ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Сызба аспаптары мен жабдықтарымен жұмыс жасау барысында қауіпсіздік техникасын сақтауды оқушылардың естеріне салынады. | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?