Сызба бойынша бөлшектің пішінін талдау. Бөлшектің сызбасын оның сөздік сипаты бойынша орындау. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары, 8 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | |||||
Күні | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Сызба бойынша бөлшектің пішінін талдау. Бөлшектің сызбасын оның сөздік сипаты бойынша орындау | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Суреттерді қайта құру (Графикалық жұмыс) 10.3.2.2 Ауызша сипаттама бойынша объектінің сызбасын немесе графикалық суретін жасау | |||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар үйренеді: Барлық. Оның сөздік сипаты бойынша бөлшектің сызбасын орындау Көпшілігі. Затты сөздік сипаты бойынша қайта жаңартуды орындау Кейбір. Сызбаны талдау және шығармашылық түрде қайта құру және сөздік сипаттамасын беру | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: детальды ойша сөздік сипаттама бойынша қайта құрады | |||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы оқу | |||||
Пәнаралық байланыстар | Технология, Көркем еңбек, геометрия, | |||||
Бастапқы білім | Көрнекі сурет бойынша бөлшектің проекциясын жобалау, құру, бөлшектің ойлы бұрылуы және жаңа қалыпта аксонометриялық проекциясын сызу | |||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалімнің әрекеттері (Оқу мақсаттарына қалай жетуге болады?) | Оқушылардың қызметі | Бағалау (орындау әрекеттері) | Дифференциация түрлері (орындау әрекеттері) | |||||||||
Сабақтың басы (10мин.) |
|
|
|
| |||||||||
Негізгі бөлім (25 минут) | Топтық жұмыс 15 минут Мақсаты: бейнелі ойлау қабілетін арттыру және өзіндік жұмысты белсендету Тапсырма: заттың «1» бөлігін стрелка бағыты бойынша көтеріп «2»-бөлімге тығыз қойыңыз Бұл жағыдайда тесікпен ойықтың осьтері сәикес келу керек. Жаңа пайда болған детальдың сызбасын орындаңыз. Мұғалім тапсырманы өз бетімен шешу үшін сұрақтар қойып, оқушыны бағыттайды. Мұғалім осы шешу кезендеде оқушыларда пайда болуы мүмкін қиындықтарды алдын ала болжауы керек. Күшті оқушылардың мүмкіндіктерін ескере отырып, оларға жоғары күрделіліктегі тапсырмаларды орындауға көшуді ұсынуға болады. | Тапсырманы ойлайды Жазықтықта тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап бере алады.
| КБ Білім алушылар: Ауызша сипаттама бойынша затты қайта жаңартады Дескрипторлар: Білім алушылар: Суретті қарастырады Ауызша сипаттама бойынша бөлшектің бөліктерін ойша ауыстырады Пайда болған бөлшектің үш түрін орындайды | Жетекші нақтылау мәселелері арқылы оқушыларды қолдайды Суреттегі танымдық белсенділігі төмен оқушыларды түрлендіру арқылы детальдарды нақтылау арқылы қолдау. Әр оқушының орындалған тапсырмасының деңгейін бақылау парағына бекіту оқу мотивациясы жоғары оқушыларға конструкциясы бойынша күрделі есептерді таңдау. танымдық белсенділігі төмен оқушыларға қарапайым таңбалармен тапсырмалар ұсыну. | |||||||||
Сабақтың соңы (5 минут) | Сабақтың қорытындысын шығару (5 мин) Сіз қойылған мақсатқа қол жеткіздіңіз бе? Мақсатқа жетуге не көмектесті/кедергі жасады? | Ұғыну және өзара бағалау | Мұғалім критерилері | ||||||||||
Сабақ бойынша мұғалім рефлексиясы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?