Бөлімнің, шеңбердің және бұрыштың тең бөліктерге бөлінуі. Жұптау. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Сабақты жоспарлаудан бұрын орта мерзімді жоспарға жүгініңіз. Сабақ жоспарларын ұсынылған үлгі негізінде жасауға болады.

Орта мерзімді жоспар: Ақпаратты визуализациялаудың графикалық әдістері мен құралдары

Школа:

Дата:

ФИО учителя:

Класс: 10 сынып

Қатысушылардың саны:

жоқ оқушылар:

Сабақ тақырыбы

Бөлімнің, шеңбердің және бұрыштың тең бөліктерге бөлінуі. Жұптау

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

10.1.4.1. Суреттерге геометриялық конструкцияларды (сегментті, шеңберді және бұрышты тең бөліктерге бөлу) әртүрлі сызу құралдарымен

10.1.4.2. Түрлендірудің әр түрлі типтерін, овал және қисық сызықтарды қалай салу керектігін көрсетіңіз.

Сабақ тақырыбы

Знает основные методы выполнения графических изображении

Демонстрирует на практике навыками работы с чертежными инструментами

Понимает роль организации рабочего пространства

Показывает способы чертежа на бумаги

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

• Сурет ережелеріне сәйкес келеді.

• Сурет құралдарымен дағдыларды көрсетеді.

• Әртүрлі жұбайларды танытады.

• Суреттегі дұрыс өлшеудің овалы және қисық сызықтары туралы білімді көрсетеді.

Тілдік мақсаттары

 

Чертеж-сызба-Drawing

Чертежные инcтрументы – Сызба құралдары- Drawing tools

Графическая работа – Графикалық жұмыс-Grafic work

Cпособы работы-Жұмыс тәсілдері- How to work

Организация рабочего места- Жұмыс орнының ұйымдастырылуы- Organization of the workplace

Рейсфедер-Рейсфедер-Drawing pen

Рейсшина-Рейсшина- T-square

Лекальные кривые- Local Curves

Циркуль-Циркуль-Dividers

Құндылықтарды дартыу

 

 

Дәлдік, адалдық, серіктестік, шыдамдылық, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және дайындық. Сыныпта студенттер осы тапсырма бойынша өзіндік жұмыс істейді, сурет салу құралдарымен қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, түрлі елдердің сурет жинақтарының шығу тарихын зерттейді. Халықаралық тәжірибе мен сызбаларды құрастыру әдісіне негізделген.

Пәнаралық байланыс

Геометрия, География, Әлемдік тарих

Дәрістің пәнаралық интеграциясы картография мен дизайндағы алғашқы азаю шкаласының әлемдік тарихының мазмұны арқылы жүзеге асырылады.

АКТ саласындағы дағдылар

Осы сабақта студенттердің АКТ-нің дағдысы қандай дамуын көрсетіңіз.

Шкаламен жұмыс істеу дағдысын дамыту, құрылыс қисықтарын білу және суреттерге сәйкес әртүрлі конъюнгтарды алу.

 Алдын ала білім

 Оқушылар нені біледі, не олар осы сабақтың алдында не білуі керек? (негізгі ұғымдар, фактілер, формулалар, теориялар)

Бар білімді қалай белсендіре аласыз? Мен геометрия мұғалімімен (математикамен)

Ход урока

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақ жоспарланған іс-шаралар

Ресурстарэтапы урока

Сабақтың басталуы

2мин

Сабақтың басында сабаққа қатысуды тексеріңіз:

- «Кроссворд» ойыны арқылы білімін өзектендіру арқылы студенттердің назарын шоғырландыру

- СОӨЖ / СО мақсаттарын анықтау үшін студенттермен бірге

- теориялық және практикалық іс-әрекеттер арқылы сабақтың аяқталуын күткен «ЖЖ» студенттерін

http://chertimvam.ru/sopryazheniya/

Сабақтың ортасы

5 минут

5 минут

5 минут

5 минут

10мин

2мин

5 минут

2 мин

10мин

11 мин

9мин

Білімнің қалыптасуына және дамуының тарихынан бастап қисық сызықтар және әртүрлі түйіндер туралы білімдерді дамытуға бағытталған іс-әрекеттер, Сабақтың мақсаты бойынша сұрақтар бойынша:

Мұғалім: Қисық сызықтар дегеніміз не? Жұптау дегеніміз не? Жұптау болмаса не істеу керек? не болады? Конъюгацияның қолданылуы мен құндылығы қандай?

Оқушылар: жұбайларға құрылыстағы жұбайларға арналған торларды нығайту үшін жауап беріліп жатыр және олар жауапты және дәлелденіп, біздің айналамыздағы әрбір адамның идея мен теориялар арқылы жүзеге асырылып жатқанын және сурет салу мен құрылыста ғылыми маңыздылығы мен технологиялық жетілдіру мысалдарын келтірді.

Мұғалім: Бүгін дизайн және дизайн әлеміндегі интерфейстің түрлері туралы айтып беремін.

Жұптарға бөлу:

1. Бұрыштарды біріктіру (түзу сызықтарды қиыстыру)

2. Жедел бұрышты жұптастыру (өткір бұрышта түзу сызықтарды қиып алуды жұптастыру)

3. Күшті бұрышты біріктіру (өте үлкен бұрышта қиылысатын түзу сызықтарды конъюгациялау)

4. Параллельді сызықтарды жұптастыру

5. Тікелей сызықпен шеңберлерді (доғаларды) біріктіру

Сыртқы доғасы мен түз сызықшасы

6. Доғасы бар түзу сызықтың ішкі түйісуі

Қызмет барысында студенттер білім мен дағдыларды қалыптастырып, ақпаратты талдау және өңдеу, материалды зерттеу және талдау, теориядан тәжірибеге көшу арқылы қалыптастырады және дамытады.

№1 тапсырма

Жұптастырудың тақырыбына негізделген таңдаған жұптастырудағы сызбаны орындаңыз.

Мұғалім: Сіз қалай ойлайсыз, сіз сурет салу түрінде сурет салуды қалайсыз?

 Оқушылар: АКТ тарихын іздеу және бірлескен тапсырма / жұп тағайындау

практикалық жұмыс, проблемалық жағдайларды шешу.

Оқушылар: түсіну сызбасын қандай құралдармен және т.б. түсіну және т.б. (үлгі, компас, сызғыш, қарындаш және т.б.)

Мұғалім: тәжірибеде жұптасу туралы бейнені көруді ұсынады

Материалды көргеннен кейін студенттерге сұрақтар қойылады, сіз не ойлайсыз, неге жұптастыру бейнесін көрсеттім?

Оқушылар: әртүрлі бағыттар бойынша сұраққа жауап бере алады.

Мұғалім: Өйткені сіз бүгінгі күні сіз сценарийлік геометрия сабақтарында студенттер рөлінде жұмыс істейтін боласыз. Сіздің идеяңыздың алғашқы тәжірибесі нобайға негізделіп, орындалады (мүмкін, ол геометриялық заңдылықтар арқылы және объектінің / объектінің кез-келген есептері арқылы дәйекті түрде жасалады және орындалады.

№2 тапсырма

Оқушылар өлшеу жұмыстарын шкала бойынша болашақ мәліметтердің нобайын жасау үшін топта жүргізеді.

Бағалау критерийлері:

Наброска жұмысын қарындашпен орындайды.

Суретте сызық түрлерін қолданады

Шкала бойынша жұмыс туралы білу негізінде қисық сызықтардың қисық сызығы көмегімен объектіні / нысанды сызуды жүзеге асырады.

Ол нобайға сәйкес жұптасудың әртүрлі түрлерін таңдайды.

Өз жұмысын және сыныптастарын бағалайды

Уақытты басқаруды бақылайды

Тәжірибелік жұмыстарды жеке / жұп ретінде жүргізу

https://www.youtube.com/results?search_query=cjghz%3Btybt+d+xthnt%3Bf%5B

https://ru.savefrom.net/#url=http://youtube.com/watch?v=pxBm7eg37MQ&utm_source=youtube.com&utm_medium=short_domains&utm_campaign=www.ssyoutube.comэ

Сабақтың соңы

5мин

Сабақ соңында студенттер келесідей көрініс береді:

- Мен үйренгендерімді білдім

- түсініксіз қалды

- жұмыс істеу үшін не қажет

Мүмкіндігінше, студенттер белгілі бір критерийлер бойынша өз жұмысын және сыныптастарының жұмысын бағалай алады.

Дифференциация - Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - студенттердің оқу деңгейін қалай тексеруге болады?

Дайын және бұрыштық басқару элементтері сияқты сурет құралдарымен денсаулық пен қауіпсіздік шаралары

Студенттердің жеке қабілеттерін ескере отырып, студенттің күтілетін нәтижесі, студентке жеке қолдау көрсету, білім беру материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде (Гарднердің Көптеген интеллектінің теориясы) тапсырмаларды таңдау кезінде әртүрлі болуы мүмкін.

Дифференциация уақытты басқару негізінде сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін..

Жеке тапсырма арқылы тәжірибелік дағдыларды тексеру және дамыту, нобай жұмысы, идеяларды қағазға түсіру негіздері арқылы енгізу және беру Через

Дайын және бұрыштық басқару элементтері сияқты сурет құралдарымен денсаулық пен қауіпсіздік шаралары.

Көзге арналған жаттығулар 2 мин.

https://www.youtube.

com / watch? v = J9Gc_-7KM2s

Сабақтың көрінісі

Сабақтың / мақсаттардың мақсаттары шынайы болған ба?

Барлық студенттер DH-ге жетті ме?

Егер жоқ болса, неге жоқ?

Сабақта дифференциация дұрыс па?

Сабақты уақытша кезеңдерде ұстап тұру керек пе?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?.

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз

Жалпы рейтинг

Сабақтың екі қыры қандай жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сабақ туралы не жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені таптым, кейінгі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу