Кескіннің мәні мен тарихы. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Өнер» ӘБ жетекшісі Алтаева Т.А. ________ |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 1: Ақпаратты визуализациялаудың графикалық әдістері мен құралдары | Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 04.09-08.09.2017ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Жумаева Алмагуль Тимуровна | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Кескіннің мәні мен тарихы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.1.1.1. Адам өмірінде және әр түрлі салада (ғылымда, техникада және өнерде) ақпаратты визуалды түрде берудегі кескіндердің ролінің маңызын біліетіндігін және түсінетіндігін көрсету | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Адам өмірігдегі графикалық кескіндердің құндылығын түсіндіру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Графикалық кескіндерді танып біледі, ажырата алады маңыздылығын түсіндіреді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылар графикалық құрал- жабдықтармен жұмыс жасай отырып, шығармашылық тапсырмаларды орындау үдерісінде эстетикалық талғамдарын, әр түрлі графикалық әрекеттерін, дағдыларын дамытады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Бейнелеу, математика, физика, тілдер, тарих | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернеттен іздеу, слайд жасау, АКТда көрсету | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Алғашқы сыныптарда бейнелеу, математика, технология пәндерінен алған білімге сүйену | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 мин. | Ұйымдастыру, сабақ мақсаттары мен таныстыру, күтілетін нәтижені анықтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 6 мин. 8 мин. 2 мин. | Сабақтың басында түрлі петроглифтер көрсетіледі. Бұл суретте қандай ақпараттар берілген? Графикалық көріністе қандай мағлұматтар берілген? Кескіндерді визуализациялауда және ақпараттарды беруде адам өміріне және әртүрлі қызмет саласыда қандай рөл атқарады? Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жақсы осы берілген ақпараттарды өз ойларыңызбен басқа түрде постерде көсетуге тырысыңыз. Постерлерді таныстырыңыз Пікір графикалық бейнелер дегеніміз-ол,,,,,,,,,, Өте жақсы ал енді мынандай мысалдарға жауап беріп көріңдер,
осы берілген үлгілерді көркемдік, техникалық, ғылыми тағы басқа топтарға бөліп көріңдер. Оларды қалай және қандай критерийлер арқылы бөлдіңіздер? Олай болса сабақтың қорытындысын шығарайық: графикалық кескіндер дегенде нені және неге айтамыз? | Слайд Бейне фильм1 Үлестірме материалдар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сурет түсірген кезде әр түрлі дизайн элементтері / сызығы, пішіні, түсі, материалы, пішіні, өлшемі / суретін пайдаланған кезде оқушылар суретін / өсімдіктерін, теңіз мотивтерін, ғарыштық әшекейлерді, жәндіктер, текше графикасы. Бұл тапсырма материалдарды (гуашь, қарындаш, түстер журналдары), сондай-ақ суреттің объектісін (фотосуреттен немесе қиялдан) таңдауды қамтамасыз етеді. Бұл тапсырма студенттердің қабілеттерінің деңгейін көрсетеді | Жұмыстар жеке-дара жүзеге асырылады, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Студенттер критерийлерге сәйкес бір-бірін өздігінен бағалайды. Бағалау әрбір студенттің деңгейін ескереді. Тапсырма оқушылар графикаға негізделген өз коллаждарын жасаған кезде қағаз парағына дұрыс сурет салу жолын көрсетеді. Бұл тапсырма материалдарды (гуашь, қарындаш, түстер журналдары), сондай-ақ суреттің объектісін (фотосуреттен немесе қиялдан) таңдауды қамтамасыз етеді. Бұл тапсырма студенттердің сызықтар, фигуралар мен түстердің көрнекі элементтерін, сондай-ақ графикалық композицияларды құрастырудың әртүрлі жолдарын қалай қолданатынын көрсетеді. | 1. Барлық әрекеттерді мұғалімнің нұсқауы бойынша орындаңыз. 2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалыс жасамаңыз. 3. Жұмыс орнындағы тәртіпті және тәртіпті сақтаңыз. 4. Сабаққа қажетті бояулар мен материалдарды мұқият пайдаланыңыз. 5. Жұмыс орнын оқытушының рұқсатынсыз қалдырмаңыз. Төтенше жағдайларда қауіпсіздік талаптары. 1. Егер өзіңізді жақсы сезінбейтін болсаңыз, сабақты тоқтатыңыз және мұғалімге бұл туралы айтып беріңіз. 2. Жарақат алған жағдайда оқиға туралы мұғалімге дереу хабарлаңыз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?