Есептер шығару. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
10. 4. Векторлар және түрлендірулер | Мектеп: Шымкент қаласындағы «химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі» «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымының филиалы | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Есептер шығару | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.20 - түзудің канондық теңдеуін құрастыру; 10.4.21 - түзу теңдеуінің канондық түрінен параметрлік түріне көше алу; 10.4.22 - берілген екі нүкте арқылы өтетін түзудің теңдеуін құру; | |||||||
Сабақмақсаттары | түзудің канондық теңдеуін құрастыра алатын болады; екі нүкте арқылы түзудің теңдеуін құра алатын болады. | |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар Жазықтықтағы және кеңістіктегі түзулердің теңдеулерін сипаттайды. Пәнге қатысты лексика мен терминология Сфера – Sphere Канондық теңдеу - Standard equation Жалпы теңдеу - General equation Центр - Center Радиус – Radius Диаметр - Diameter Жанасу жазықтығы - Plane of tangent Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Түзудің жалпы теңдеуі. Түзудің канондық теңдеуі. Түзудің параметрлік теңдеуі. | |||||||
Құндылықтардыдарыту
| -өмір бойы білім алуға бейімделеді; -дұрысшешімқабылдауүшін, қоғамдықөміргеқатысуүшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру; | |||||||
Пәнаралық байланыстар | - | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта және ноутбуктер | |||||||
Бастапқы білім | Жазықтықтағы түзудің теңдеуі және оның түрлері. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 мин 2 мин 20 мин 10 мин | Практикалық сабақ: Бұл сабақ практикалық сабақ болғандықтан оқушыларға дәптерінде төмендегі сұрақтарға жауап жаздырудан бастаймын. Бұл тапсырманы мұғалім журналына +- деген белгімен бағалап шығамын. Сабақта тілдік мақсатты жүзеге асыру мақсатыңда CLIL-дің техникасы қолданылады. Оқушылар терминдер арқылы, академикалық тілді дамыта отырып топтарға бірігеді. Оқушыларға оқу мақсатына сәйкес деңгейлік есептер беріледі. «Плакаттар» стратегиясы. (Топтарға түзудің үш түрлі теңдеуіне байланысты есептердің бір-бір шешімін флипчарттарға жазу ұсынылып,. Плакаттарды бөлмедегі әртүрлі жерде ілінеді, топтарға түсіндіреді. Топтар жасыл маркермен «Бұл жұмыста не жақсы жасалды?», Кері байланыс: Неге қол жетті? Тапсырмалардың қай бөлігінде сенімді болдыңыз? Нені жетілдіру керек? | Слайд №1 Кеспе қағаз | ||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия мен сабақты қалай игердім Бүгін мен сабақта мынаны игердім: Мен сабақтың бұл бөлігіне сенімдімін: Бұл бүгін мен үшін сабақтың ең қиын бөлігі болды: Бұл қиын болды, себебі: Топтық жұмыс кезінде (өзінізді бағалаңыз): Мен мұқият тыңдадым 0 1 2 3 4 5 Мен біреуді маған түсіндіруді сұрадым 0 1 2 3 4 5 Мен неліктен келіспейтіндігімді түсіндірдім 0 1 2 3 4 5 Мен неліктен келісетіндігімді түсіндірдім 0 1 2 3 4 5 Мен өз дәлелдерімді келтірдім 0 1 2 3 4 5 Үйге тапсырма: | Қосымша | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||||
Оқушылар дифференциалдық тапсырмалар алады. | Критерйдер, жауаптар парақтары. Бір-бірін тексеріп, бағалау. | Сергіту сәтін орындау | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Жоғары деңгедегі кері байланыс беру 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды