Жазықтықтардың параллельдігі. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары, 4 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1А Стереометрия аксиомалары. Кеңістіктегі параллельдік (14 сағ) | Мектеп: | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жазықтықтардың параллельдігі | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Оқушылар: 10.1.2.5 - жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін білу, оларды есептер шығаруда қолдану; | |||||||||||
Сабақ мақсаттары | Есептер шешуде параллель жазықтықтардың анықтамасын, қасиеттерін және белгілерін қолданады; | |||||||||||
Бағалау критериі | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: Оқушы математикалық терминдерді дұрыс пайдаланады
| |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | *Академиялық шыншылдық, толеранттылық *Ж.А білу және түсіну: тұрақты даму,әлеуметтік әділеттілік және теңдік *Ж.А құндылықтары: әлемдегі және қоршаған ортадағы жағдайларды жақсартуға белсенді қатысуға шешім қабылдау *Ж.А.дағдылары: өзінің айналасындағыларға ашық, әділ қарым –қатынас және олардың құқықтарын құрметтеу | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика,химия, ағылшын тілі | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта мүмкіндіктерін қолдану, Интернет ресурстар | |||||||||||
Бастапқы білім | Стереометрия аксиомалары.Түзулердің кеңістікте орналасуы.Жазықтықтағы бұрыштар. | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу. Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау | |||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин
5 мин | I Қайталау. Өзін-өзі тексеру. Математикалық диктант. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді:
жазықтықты қиып өтсе, онда...»
параллель болатын түзу арқылы өтсе және басқа жазықтықты қиып өтсе, онда...»
II Білімдерін бекіту. Практикум. Есептер.
қабырғаларын сәйкесінше және нүктелерде қиып өтеді. Егер , болса, табыңдар. Жауабы: 3 см.
нүктесі арқылы өтетін және түзулері және параллель жазықтықтарды сәйкесінше және нүктелерде қиып өтеді. Егер , болса, табыңдар. Жауабы: 5 см.
Егер болса, және ұзындықтарын табу керек. Екі жағдайды қарастырыңдар. Жауабы: а)21 см,16см; б) 3 см,16см; III Білімдерін тексеру. Жұппен жұмыс. Әр жұп бір есепті таңдайды, есепті шығарғаннан кейін жұптардың арасында өзара тексеріс өткізіледі. №1
Жауабы: 15 см. №2
№3
№4
| Геометрия: Орта мектептің 10-11 сыныптарына арналған оқулық. Л.С. Атанасян, В:Ф. Бутузов, С.Б.Кадомцев, Л.С. Кисилева, Алматы, Рауан,1999ж., 208 бет. | ||||||||||
2 мин. | Рефлексия:
| |||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақт саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?