Қима салу. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1A бөлім: Функциялар және олардың қасиеттері | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Қима салу | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.1.2 тетраэдр және параллелепипедтің анықтамаларын біледі, тетраэдр мен параллелепипедті және олардың элементтерін жазықтықта кескіндей алады; 10.3.2.11 тетраэдр мен параллелепипедтің қималарын күрделі емес жағдайларда салады; | |
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: Кеңістіктегі түзулердің орналасу жағдайларын және олардың анықтамасын, түзулердің параллельдік белгілерін және қасиеттерін, олардың арасындағы бұрыштарды табуды меңгерту. Оларды есептер шығаруда пайдалана білдіру. | |
Бағалау критерийлері | Оқушылар: Кеңістіктегі түзулердің орналасуын біледі; Кеңістіктегі түзулердің орналасуын ажырата алады; Кеңістіктегі түзулердің параллельдік белгілері мен қасиеттерін біледі; Кеңістіктегі түзулердің арасындағы бұрыштарды таба біледі. | |
Тілдік мақсаттар | Пәндік мақсат Оқушылар:
Тілдік мақсат: Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология
| |
| Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| |
Құндылықтарды дарыту | Академиялық адалдық. Бірігіп жұмыс жасау жұптық жұмыста, топта және жеке жұмыс жасауда құндылықтарды бағалау көрініс береді. | |
Пәнаралық байланыс | физика, информатика | |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, және PowerPoint программасы | |
Бастапқы білім | Функция анықтамасы,функцияның түрлері, функцияның анықталу облысы мен мәндер жиыны. |
Сабақ барысы | |||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||
Ұйымдастыру кезеңі | Сабақтың басын ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылар назарын аудару. | ||||
Білімнің өзектілігі Сабақ мақсатын қою 3 минут | Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. Негізгі білімді белсендіру. Бағалау критерийін құру. Сабақ мақсаты: тетраэдр мен параллелепипедтің қималарын күрделі емес жағдайларда салады; Бағалау критерийлері: Оқушы Қиманы салу әдісін біледі; Тетраэдрде берілген үш нүкте арқылы қима салады; Параллелепипедтің қималарын күрделі емес жағдайда салады | Презентация | |||
Жаңа материалды түсіну 5 минут | Презентация арқылы мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді. Оқушылармен талқылау жасау. | Презентация [4-9] беттер | |||
Жаңа материалды бекіту 20 минут | 1. Электронное издание «1С: Школа. Математика, 5-11 кл. Практикум» 2. Электронное издание «Решебник по геометрии. Пособие для абитуриентов. Полный курс за 7-11 классы» 3. Атанасян Л.С. и др. Геометрия. Учебник для 10-11 классов общеобразовательных учреждений | ||||
Жаңа материалды бекіту 10 минут | Қиманың ізін салу әдісі. Әдістің мәні: Қиюшы жазықтықтың фигиру жағының жазықтығымен қиылысу түзуін салу. Бұл түзуді қиюшы жазықтық ізі деп атайды Білімдерін бекіту үшін оқушыларға дайын сызбамен әр түрлі есептер ұсынылады. Оқушылар берілген есептерді жеке орындайды. Тапсырмалар оқушылардың қажеттіліктері мен қабілеттеріне сай таңдалған. Мұғалім дер кезінде кезінде кері байланыс береді. Берілген тапсырмаларды орындап болған соң оқушылар дайын жауаптары бойынша өздерін тексереді. | 1. Электронное издание «1С: Школа. Математика, 5-11 кл. Практикум» 2. Электронное издание «Решебник по геометрии. Пособие для абитуриентов. Полный курс за 7-11 классы» 3. Атанасян Л.С. и др. Геометрия. Учебник для 10-11 классов общеобразовательных учреждений | |||
Рефлексия 2 минут | Оқушылар үшін рефлексия сұрақтары: Не білдім? Неге үйрендім? Не түсініксіз болды? Нені жақсартуым керек? Оқушылар бағалау критерийлері бойынша өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды. | ||||
Үй тапсырмасы | Қосымша 1. №16-19 | ||||
Саралау | Бағалау | ҚТ және денсаулық | |||
Дифференциацияның күрделендіру қағидасы бойынша деңгейлік тапсырмалар орындайды. | 1. Мұғалім оқушылардың жаңа тақырыпты, жаңа терминдерді түсіну деңгейін қадағалайды; 2. Тапсырманың сызбасын оқушылармен талқылау кезінде мұғалім оқушыларды бағалау критерийлеріне мән беруді ұсынады, осы арқылы оқушы өзінің мақсатқа жеткенін көре аллады; 3. Сабақ соңында оқушылардан оқу мақсатына жету туралы ауызша рефлексия алынады. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? . Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?