Шеңберге іштей сызылған үшбұрыштардың ауданы. Геометрия, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3B бөлім: Үшбұрыштарды шешу | Мектеп: Шымкент қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Есполов Б.Е. | |||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Шеңберге іштей сызылған үшбұрыштардың ауданы | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Шеңберге сырттай сызылған үшбұрыштың ауданы. S=abc/4R (9.1.3.8) | |||||||||||||||||
Оқыту мақсаттары | Шеңберге іштей сызылған үшбұрыштардың аудандарын пайдаланып шеңбердің радиусын табу формулаларын біледі және қолдана алады. | |||||||||||||||||
Бағалау ритерийлері |
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
теоремалар мен формулаларды қолданып есептерді шешу жолын түсіндіреді; Пәнге тән лексика мен терминология:
биссектриса қабырғаны ... бөледі. | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Бір-бірінің пікірін тыңдауға, құрметтеуге және адамгершілікке тәрбиелеу | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, алгебра | |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, презентация | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | Үшбұрыштар, төртбұрыштар. Синустар және косинустар теоремасы | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут | Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыру - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Теориялық бөлім 14 минут Есептер шығарту (Жеке жұмыс) (20 мин)
| Шеңберге іштей сызылған үшбұрыш
Топтық жұмыс Әр топ кез келген үшбұрыштың ауданын , мұнда үшбұрыш қабырғалары, ал АВС үшбұрышының радиусы, формуласы арқылы табуға болатынын дәлелдейді. Жетістік критерийлері:
Ол үшін: 1) үшбұрыштың ауданы формуласын оның екі қабырғасы мен арасындағы бұрыш арқылы жазады . 2) сырттай сызылған шеңбер радиусының үшбұрыш қабырғасы мен қарсы жатқан бұрыштың синусына тәулділік формуласын пайдаланады . Формуладан бұрыштың синусын анықтаңыз . 3) аудан формуласына синустың мәнін қойып, қажетті формуланы түрлендіріп шығарады және салыстырады. Миға шабуыл (ойлан, жұптас, бөліс) Тікбұрышты үшұрышқа сырттай сызылған үшбұрыштың радиусының формуласын табыңыз, және оны қорытып беріңіз Оқушылармен формуланы талдап, қорытып шығарғаннан кейін назарларын келесі мысалға аудару.
Жетістік критерийлері:
Шешімі: формуласынан формуласын қорытып шығарамыз. аудан формуласынан теңдігіне келтіріп, үшбұрыштың қабырғасын тауып аламыз. формуласына қойып мәнін аламыз. Өзіндік жұмыс. Жетістік критерийлері:
Бағалау критерийлері: (Жұбыңды тексер)-әдісімен бірін бірін бағалау.
| А.Н.Шыныбеков Геометрия 9 сынып Zambak geometry 9 grade ALİ ЦZDUMAN BAHAR ЦZDUMAN GEOMETRY QUESTION BANK MUHAMMET Е.М.Рабинович Геометрия 7-9 задачи на чертежах Б.Г.Зив Геометрия 9 класс Э.Н.Балаян Геометрия 7-9 класс задачи на чертежах | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Үй тапсырмасы: Қосымша 1
Жауабы: 120 дм2
Жауабы: 5 см Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедм - немен жұмысты жалғастыру қажет Деген сұрақтарға жауап береді | |||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Деңгейлік тапсырмаларды шығарта отырып оқушының білімін арттыру | Сабақ барысында қалыптастырушы бағалау жүреді | Сергіту жаттығулары орындалады | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қосымша 1
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?