file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Үшбұрыш биссектриссасының қасиеті. Геометрия, 9 сынып, сабақ жоспары.


Күні:

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Жазықтықтағы түрлендірулер

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Үшбұрыш биссектриссасының қасиеті

Сабақтың түрі:

Жаңа білім игеру

Сабақ мақсаттары

Оқушылар үшбұрыштардың ұқсастығын ажырата алады;

Теоремалар мен белгілерді пайдаланып тұжырымдарды дәлелдейді.

Сын тұрғысынан ойланып, мәселелер шешімін табуға тырысады.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

9.1.4.16

үшбұрыш биссектрисасының қасиетін білу және қолдану;

Жетістік критерийлері

  • ұқсас ұшбұрыш анықтамасын біледі, ұқсастық белгілерін біледі;
  • берілген есепке қажетті ұқсастық белгісін таңдайды;
  • таңдап алынған ұқсастық белгісіне негіздеме бере алады;
  • есеп шығару барысында ұқсастық белгісін қолдана алады.

Тілдік мақсаттар

Конгруэнттік туралы өз тұжырымдарын түсіндіре алады.

үшбұрыш, гипотенуза, дұрыс бұрыш,тең(конгруенттік)

Тең (конгруент), ұқсас, ұқсастығы; түрлі, айырмашылық, бірдей (дәл сондай), қабырға(лар) ұзындығы, бұрыш(тар) шамасы, қатынас,

бір/ екі/барлық бұрыш

Құндылықтар-ды дарыту

Оқушылар үшбұрыштар мен шеңберлер туралы түсініктерді кеңейте алады, дәлелдеу дағдыларын дамытады, геометрияны салу арқылы зерттейді және Евклидтік емес геометриямен айналысуды бастайды

Пәнаралық байланыстар

Евклидтік емес геометрия ұғымдарының механика және инженерлік салаларда маңызды екенін түсіну.

АКТ қолдану дағдылары

Компьютерлік қолданбалы бағдарламаларды қолдана алады.

Бастапқы білім

9 сыныпта өткен үшбұрыштар мен шеңберлер қасиеттері, координаталық геометрия туралы түсінігі

Сабақ барысы

Сабақ

кезең

дері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3 мин

Сәлемдесу. Оқушылады ыңғайлы отырғызу.

Үй тапсырмасын сұрау.

Оқушылар ауызша сұрақтар:

  • Ұқсас түрлендіру деген не?
  • Қандай фигуралар ұқсас болады?
  • Фигуралар ұқсастығы қандай таңбамен белгіленеді?
  • Үшбұрыштар ұқсастығын қалай жазып көрсетуге болады?
  • Үшбұрыштар ұқсастығының бірінші белгісін айтыңыз.
  • Үшбұрыштар ұқсастығының екінші белгісін айтыңыз.
  • Үшбұрыштар ұқсастығының үшінші белгісін айтыңыз.
  • Тік бұрышты үшбұрыштар ұқсастығының белгісін айтыңыз.

т.с.с.

bilimland.kz сайтынан видео материалдар көрсету және жаттығуларды орындап көру.

http://www.mathopenref.com/similarpolygons.html

осымша:

http://www.bilimland.kz/index.php/kz/

Сабақ

тың ортасы

5 мин

2 мин

5 мин

10 мин

7 мин

6 мин

Ауызша есептеңіз:

Жеке жұмыс (Қосымша 2)

Жұптық жұмыс (Қосымша 3)

Топтық жұмыс (Қосымша 4)

Қалыптастырушы бағалау

Қосымша 1

Сабақ

тың соңы

2 мин

Үй тапсырмасы (Қосымша 5)

Рефлексия

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 27 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу