α және (90-α) бұрыштардың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланыс. Геометрия, 8 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар | Мектеп: Ақтау қаласындағы ХББ НЗМ | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | α және (90-α) бұрыштардың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланыс | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.4.2 α және (90-α) бұрыштардың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланысты біледі және қолданады; | ||||||
Сабақ мақсаттары | α және (90-α) бұрыштардың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланысты қолданады | ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар
| Бөлім бойынша лексика және терминология: - тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі; - бұрышқа іргелес жатқан катет; - бұрышқа қарсы жатқан катет; -катеттердің квадраттарының қосындысы; - Египет үшбұрышы; - негізгі тригонометриялық тепе-теңдік; - перпендикуляр, проекция және көлбеу; - катеттердің гипотенузаға проекциялары; - геометриялық орта. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Топпен, жұппен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке, академиялық шынайлықа тәрбиелеу | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, ағылшін тілі | ||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| ||||||
Бастапқы білім | Өтілген тақырыпты меңгеру | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 2 мин |
| Презентация | |||||
Сабақтың ортасы 10 мин 15 мин 10 мин | Жаңа сабақ. Формасы: жұптық жұмыс Мұғалімнің іс әрекеті: оқушыларға тапсырма беріледі; оқушылардың жұмысын бақылайды, қажет болған жағдайда бағыт пен көмек береді. Оқушының іс әрекеті: берілген есепті қасындағы оқушымен бірлесіп шығарады. NIS оқулығынан №4.41, 4.42 Дескриптор: Білім алушы
Бағалау: оқушылар жауаптарын салыстыра отырып, өзара бағалау орындайды Мұғалім іс әрекеті: мұғалімнің ауызша бағалауы, өзара бағалау Формасы: жеке жұмыс Мұғалімнің іс әрекеті: оқушыларға тапсырма беріледі; оқушылардың жұмысын бақылайды, қажет болған жағдайда бағыт пен көмек береді. Оқушының іс әрекеті: берілген есепті шығарады NIS оқулығынан №4.43, 4.44 Бағалау: оқушылар жауаптарын салыстыра отырып, өзара бағалау орындайды Мұғалім іс әрекеті: мұғалімнің ауызша бағалауы, өзара бағалау | ||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия Екі жұлдыз бір тілек
Біз жаңадан нені білдік, не үйрендік? Не қызық болды, оңай орындалды? Нені қайталау керек, әлі де нені оқу керектігін ойланыңыз? 8. Үй тапсырмасы | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Оқушылар сабақ бойы топпен, жұппен және жеке жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі. | Өзін-өзі бағалау, өзара түрі қолданылады.. | Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?