Үшбұрыштар теңдігінің белгілеріне есептер шығару. Геометрия, 7 сынып, сабақ жоспары.


Келісілді_________________________

Қысқа мерзімді сабақ жоспары 3-сабақ

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

7.3А бөлім: Үшбұрыштар

Мектеп:

Ақтау қаласы химия-биология бағытындағы НЗМ

Күні:

Сынып:

7

Мұғалімнің аты - жөні:

Қатысқан оқушы саны

Қатыспаған оқушы саны

Сабақтың тақырыбы

Үшбұрыштар теңдігінің белгілеріне есептер шығару.

Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.3.4 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін қолданып, есептеуге және дәлелдеуге есептерді шығарады.

Сабақ мақсаты

Үшбұрыштардың теңдік белгілерін есеп шығаруда қолданады;

Бағалау критерийлері

Үшбұрыштың белгілерін пайдаланып шынайы өмірде де кездесетін мәселелерді шағарады.

Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады.

Үшбұрыштар теңдігінің белгілерін қолданып есептейді және дәлелдеуге есептерді шығарады;

Тілдік мақсаттар

Пәндік сөздік қор/Пәндік лексика мен терминология:

Үшбұрыштар теңдігінің бірінші, екінші, үшінші белгісі; іргелес бұрыштар; қарама қарсы қабырғалар; екі қабырға арасындағы бұрыш; сәйкес бұрыштар; сәйкес қабырғалар; тең үшбұрыштар.

Құндылықтарды дарыту

 

Оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу;және тақырыпты шын өмірмен байланыстыра отырып есептерді шығару

Пәнаралық байланыстар

География, еңбек, қолөнер

АКТ қолдану дағдылары

Презентация арқылы теориялық материалдарды түсіндіру;

Google Forms (тест) -Миға шабуыл https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8L2aETSfHFZKDdVUAH37Q9eGO2PRrC9pMi4R_oINi91SJaQ/viewform?usp=sf_link

Ms Teams(команда)-топпен жұмыс жасау барысында есептер шығару.

Бастапқы білім

Үшбұрыш және оның элементтері, тең фигуралар анықтамасы.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Миға шабуыл

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, көңіл-күйлерін білу. Оқу мақсатын, сабақтың мақсатын және күтілетін нәтижесін оқушылармен бірге анықтау.Өткен тақырып бойынша «Миға шабуыл» арқылы білімдерін гугл формспен тексеру.

Слайд 1-3

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8L2aETSfHFZKDdVUAH37Q9eGO2PRrC9pMi4R_oINi91SJaQ/viewform?usp=sf_link

Сабақтың ортасы

5 мин

7мин

3мин

Сараптаудың қолдану кезеңі

ІI. Практикалық бөлім.

Сыныпты үшбұрыштар теңдігінің белгілері бойынша 3 топқа бөліп, каналдарға өтеді.

Топтық жұмыс.

1) Өз топтарыңыздың каналдарына өтіңіздер

2) Берілген үшбұрыштар теңдігінің 3 белгісіне әр қайсысынан бастапқы үш есептен шығарыңыздар.

Есептер:

1.

2.

3. АВС= МКР, АВС үшбұрышының периметрі 48см ;АВ=13см, ВС=20см, АС=15см.МКР үшбұрышының қабырғаларын табыңыз?

Бағалау: топтар бір-бірін бағалайды.

Дескриптор:

-үшбұрыштың белгілерін пайдаланып,бір-бірінен ажырата алады;

-теориялық білімін дәлелдеуде қолданады;

-Ізделінді белгісізді анықтайды.

Саралаудың талдау кезеңі.

III. деңгейлік есептер шығару(қарапайым өмірде кездесетін есептер)

1.

2.

Бағалау:Ұжыммен бірге бағалау.

3.Бекіту есептері(фокусқа алынған оқушылар)

Бағалау:Мұғалім тарапынан

Слайд 4-7

Слайд 8-10

Слайд 11-12

Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексияның екі түрі алынды.Себебі тілдік проблемасы бар оқушылар бар,яғни ойын белгілі бір символдармен жеткізеді.

Үй жұмысы:Шыныбеков 7сынып

8.7;9.6;9.8 есептер

слайд 13

Шыныбеков кітабы

7 сынып Атамұра-2017 жыл

Саралау/ Дифференциация

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

-ауасы тазартылған бөлмеде жұмыс жасау

-отырған орнын таза ұстау

- көз жаттығуларын орындау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары нақты қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту және оқуға қатысты)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу