Шығармашылық жұмыс. Сәулеттік нысан макеті. Көркем еңбек (ұлдар), 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары «Көркем еңбек»
Ұзақ мерзімді жоспардың 2 бөлімі: Дизайн және технология | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы | Шығармашылық жұмыс. Сәулеттік нысан макеті | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану. | ||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||
Бағалау критерийлері | - бұйымды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілін анықтайды; - бағалау критерийлерге сай сәулеттік нысанның макетін, каркасын жасайды; - өз жұмысына және өзгелердің жұмысына жетілдіру әдістерін ұсынады. | ||||
Тілдік мақсаттар
|
Лексика және терминология: Каркас, масштаб, қалалық архитектура және т.б. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: «Бұл жұмысты жетілдіру үшін, мен ... ұсынар едім»; «Бұл материалдардың…қасиеттері бар, соңдықтанда мен … таңдадым»; «Менің жұмысыма көбінесе … идеялар әсер етті». | ||||
Құндылықтарды дарыту | Бұл сабақ жұпта (топта) жұмыс істей білу, сыйластық, жауапты тұтыну және өңдіру құңдылықтарын дамытады. Құндылықтарды дарыту тәжірбиелік жұмысты орындау барсында жетілдіреді. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Графика және жобалау сабағымен пән-аралық байланысты. Пән-аралық байланыс жобаны орыңдау барысында іске асырылады. | ||||
АКТ дағдылары | АКТ дағдысы мұғалім электронды презентацияны көрсеткен кезде, бейне баян (интерактивті тақта арқылы визуалды қабылдау) барысында жетілдіріледі Интернет желісі арқылы мәліметті іздеу арқылы дамытылады. | ||||
Бастапқы білім | Оқушылар бастапқыдан сәулет нысандардың түрлерін, болашақ қаланың концепциясын, смарт қалаларды, техникалық суретті, нысан нобайы, бір-неше құрылыс материалдардың қасиеттерімен, масштабпен таныс, сәулет нысанның жобасының жеке орындау жоспарын, жобаның спецификациясын жасаған. Бастапқыдан бар білімді сәулет нысанды, каркасты орындау барысында қолданады. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 1 мин | Оқу мақсатымен, сабақ мақтасымен, бағалау критерийлерімен танысу. | Слайд 1-2 | |||
Сабақтың ортасы 5 мин 2 мин 25 мин 5 мин | Талдау:
Талдаудан кейін мұғалім оқушыларға материалдар туралы бейне баян көрсетеді. Бейнебаянды бүкіл сыныппен немесе жеке көруге болады. Саралау: сәулет нысаның қыйың түрін жоспарлаған оқушылар материалдарды жеке зерттеу жұмысын жүргізе алады. Шығрамашылық жұмысқа дайындық. Оқушылармен «Көркем еңбек» сабағындағы қауіпсіздік ережелерді еске алу. (Бұл кезеңде мұғалім, оқушылармен материалдарға, әдіс-тәсілдерге байланысты қауіпсіздік ережесін жүргізеді: ағашпен, картонмен, ыстық желім, қағазбен және т.б. материалдармен жұмыс жасаған кезде)
Жұпта (топта) ойластыру:
Дескрипторлар:
(Өткен сабақтарда жасаған жобаның спецификасына сәйкес сәулет нысанның макетін орындайды). Бір-бірін бағалау. Шығармашылық ойды жеткізу үшін қолданылған материалдарды, әдістерді талдау, талқылау. Дескрипторлар:
(Оқушылар шағын топтарға бөлініп, бір-бірімен макет моделдерін талқылайды.Келешекте жұмыстарды жетілдіру үшін, сыныптастарынан кері-байланыс сұрайды. Алған ұсыныстарды альбомға жазып алады). | Слайд 3 Бейнебаян, интернет желісі, смартфон, ноутбук. Слайд 4 Слайд 5 қағаз, картон, акрил бояуы, ПВХ (поливинилхлорид), ермексаз, гипс, кез-келген көркем материалдар, құрылыс, табиғи материал және қайта қолданылатын заттар. | |||
Сабақтың соңы 3 мин | Сабаққа рефлексия. Сабақ басында қойылған сабақ мақсатына және бағалау критерийлеріне оралу:
| Слайд 4 | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Қабілеті жоғары оқушылар қыйын материалдарды (өңдеу жағынан) таңдай алады. Қабілеті төмен оқушыларға мұғалім ұсыныс ретінде көмек көрсету мүмкін. Өңдеу жағынан женілрек материалдармен жұмыс істеулері мүмкін (қағаз, картон және т.б.) |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: - байқау әдісі; - рефлексия кезіндегі кері байланыс.; | - жұмыс орында тәртіп және тазалық сақталуы қажет; - ноутбукпен қауіпсіздік ережесін сақтау; - материалдармен, инструменттермен жұмыс жасаған кезде, қолдану ережесін сақтау. | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісін атаңыз (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?