Үстел ойынын дайындау. Көркем еңбек (ұлдар), 8 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

ӘБ жетекшісінің АЖТ (қолы) _______

 

Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Пән: өнер

Мұғалімнің аты-жөні:

Дата:

Класс: 8

Оқушы саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

3 бөлім. Өнім дизайны

Сабақтың тақырыбы

Үстел ойынын дайындау.

Бастапқы білім

Ойынның түрлерін біледі . өздері ойластырған ойынын сызба түрінде көрсетеді немесе нобайын салады.

Оқыту мақсаттары

8.1.5.2

Әртүрлі графика тәсілдерін қолданып, бұйым дайындаудың реттілігі мен тиімді тәсілін анықтай отырып (оның ішінде АКТ қолданып), графикалық және технологиялық құжаттар дайындау.

 Сабақтың мақсаттары

1.Оқушылар өздері ойластырған үстел ойынын қандай болу керектігінне бағалау критерийін құрады.

2. графика өнері туралы қайталайды.

3. Өздері ойластырған ойындарын әртүрлі графика тәсілдерімен бағалау критерийіне сай орындайды және ойынды жасау үшін қандай материалдар қажет екендігін ойластырады.

4. Өзіне және сыныптастарына кері байланыс береді.

бағалау критерийлері (7-9 сыныптар)

Практикалық тапсырманы бағалау критерийіне сай орындайды;

Өз-өзіне және сыныптасына жұмысы бойынша кері байланыс береді.

 Тілдік мақсаттар

 

-Үстелдік ойынды ойластыру кезінде, біздер оның адамның бойындағы қандай қасиетті дамытатындығын қарастырдық.Үстел ойыны-настольные игры- Board games

Интеллектуалді ойын-интеллектуальные игры- Mind games

Құмар ойындар -азартные игры- gambling

 Құндылықтарды

 дарыту

Сабақта оқушылар біріге жұмыс істей отыра серіктестікті, ноутбуктермен жұмыс істей отырып, кабинетте өзін-өзі ұстау ережесін ұстану арқылы қауіпсіздік, тапсырманы орындау арқылы жауапкершілік, сенімді ақпарат көздерін қолдану арқылы әділдік, әртүрлі халықтардың техникаларын жасау арқылы толеранттылық құндылықтары дарытылады.

Оқушылар өздерінің түсініктерінде әртүрлі халықтардың суретшілерінің шығармашылықтарын қарастыру арқылы жаһандық азаматтылықты дамытады.

 Пәнаралық байланыстар

Пән

Экономика, тарих, математика, физика, т.б.

Кезең

Оқушылар үстел ойындарын құрастыру кезінде, олардың осы пәндермен байланысты екендігін талдайды.

 Дифференциация

1. Бір оқушы қандай графикалық тәсілдерді қолданатындығын ойластырады.

2.Екінші оқушы үстел ойындарының идеясын сызба түрінде немесе нобайын формат А4 параққа салады.

3.Үшінші оқушы қандай материалдар қажет екендігін анықтайды.

 АКТ қолдану дағдылары

Белсенді оқыту тәсілдерін қалыптастыру үшін интерактивті тақтаны пайдалану.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Өнер кабинетінде рұқсатсыз бұйымдарды алып, қолдануға, кабинеттің ішінде жүгіруге, кескіш бұйымдармен ойнауға, ноутбуктармен ұқыпсыз, мақсатсыз жұмыс істеуге рұқсат етілмейді

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин.

Түрлі ойындардын аттарын тарату арқылы топтарға бөлу.

Сабақты презентация арқылы түсіндіремін.

Сабақтың бастапқы бөлігінде оқушыларға жағдайатты сұрақтар қоямын.

-Бүгін сіздің туған күніңіз делік, ата-аналарың сізге үстел ойынын сатып алатын он мың теңге берді. -Сіз ол ойынның қандай болғанын қалайсыз?

-бірінші несіне қарайсыздар?

бағалау критерийін құрайық мысалы;

1. ойын қызықтылығына

2. ойынның дизайнына

3. ойынның жас ерекшелігіне.

4.ойынның пайдасына

5. ойынның сапасына т.б.

Біздер осы бағалау критерийіне сай үстелдік ойындар жасауымыз қажет.

- Сабақтың тақырыбы мен жасаған жұмыстарыңыз бойынша сабағымыздың мақсаты қандай болмақ?

-бүгінгі сабақтың тақырыбы: Үстел ойынын дайындау.

Сабақтың презентациясы.

Сабақтың ортасы

10мин

25мин.

Графика техникасы туралы түсінік, қандай материалдар және тәсілдер қолдануға болатындығына жол сілтеу. Презентация арқылы көрсету.

Қандай өнімді ойластырдыңыз? Ойыныңыз неше жасқа арналған? Ол неге және сізге қалай ұнады? Өнім қалай «жұмыс істейді»? Осы өнім ниетіңізге жету үшін табысты болады деп ойлайсыз ба? Неліктен? Ол құнды/қандай да бір тәрбиелік мәні бар деп ойлайсыз ба? Бұл ойын қандай пәнмен байланысты? Ол қандай материалдан әзірленеді? Сіздің ойыңызша, ол қалай пайдаланылады? Графика өнерінің қандай тәсілін қолданасыз? Бұйыммен байланысты қандай проблемалар болуы мүмкін/бар?

1- тапсырма.

Жоғарыдағы сұрақтарды қоя отырып, өздері ойластыратын ойындарын құрады. Шағын топта немесе жұппен жұмыс тапсырамын.

  • Бір оқушы қандай графикалық тәсілдерді қолданатындығын ойластырады.
  • Екінші оқушы үстел ойындарының идеясын сызба түрінде немесе нобайын формат А4 параққа салады.
  • Үшінші оқушы қандай материалдар қажет екендігін анықтайды.

http://igrology.ru/publish_game

Сабақтың соңы

5мин

1.Оқушылар жасаған жұмыстарын қорғайды.Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасайды:

- нені білесің;

-нені үйрендің;

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Иа

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Иа Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу