Көрме ұйымдастыру және жұмысты қорғау. Көркем еңбек (ұлдар), 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: -бөлім: Дизайн және технология | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Көрме ұйымдастыру және жұмысты қорғау. | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.3.1 Жасалған өнімнің (шығармашылық жұмыс) сапасын қолданылған әдіс-тәсілдерін бағалау және талдау үшін критерийлерді қолдану. | ||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы:
| ||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Сөйлемге қажетті сөз тіркестері:
| ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзгелердің көзқарасын бағалау және сыйлау Оқушыларды жұппен және топпен жұмыс істеу қабілеттерін қалыптастыру Эстетикалық талғамдарын дамыту Оқушыларды жауапкершілікке және біріге жұмыс істеуге тәрбиелеу | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өнер, тарих, технология пәндері бойынша пәндік теорияны қолдану | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Берілген сабақ барысында оқушылар зерттеу барысында қажетті ақпарат жинау үшін АКТ дағдыларын қолданады және мәлімет іздеу, таңдау, құрастыру, дәлелдер мен дәйектер арасында байланыс орнату барысында өзіндік жұмыс дағдыларын дамытады. | ||||||||
Бастапқы білім | Көркемдеу және безендіру материалдарды қолданады. Оқушылар жұмыстарын таныстырады және талдайды. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы
5 мин.
| Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың басында оқушылар назарын аударуға екпін жасау. Өткен сабақта оқушылар өз дөңгелек үстел бұйымдарын толығымен бітірген болатын. Бүгінгі сабақта оқушылар сол жұмыстарының көрмесін өткізуге дайындайды. Интер белсенді тақтасында бейнетаспа көрсету. Оқушылардан бейне көрініске байланысты алған әсерін сұрау.
Жаңа сабақтың тақырыбын оқушылар назарына таныстырылып, бүгінгі сабақтың мақсатын, бағалау критерийлерін, және тілдік мақсаттарға нақтылап түсіндіру. | ҚОЛӨНЕРШІЛЕР КӨРМЕСІ | |||||||
Сабақтың ортасы
10 мин. 20 мин | Оқушылар безендіру және көркемдеу жұмыстарын орындамас бұрын топта көрмені қалай өткізетіндері туралы талдайды. Мысалы: •Көрме белгілі бір уақытқа немесе бір мереке байланысты болады ма? •Қандай әдіс арқылы өз бұйымдарын таныстырады? •Ол баяндама, таныстырылым, бейнебаян арқылы болады ма? Тәжірбиелік жұмыстың таныстырылымын орындау кезеңдері:
Тапсырма. Топтық жұмыс. Дайын болған өнер туындыларына қосымша қажетті материалдармен безендіру жұмыстарын жүргізіп, кең аудитория алдында қорғаңыз. Жұмыстарды безендіру барысында заттаңба (этикетка) дизайның ойластырып, дайындаңыз. Жұмыстарды таныстыру (қорғау) барысында қажетті сөз тіркестерін қолдану ұсынылады. Көрме жұмыстары.
Әр оқушының жұмысына объективті түрде баға беру керек (кері байланыс). Осы кезеңге арнайы маман (суретші) немесе мектеп әкімшілігін шақырып қатыстыруға болады. Таныстырылым кезінде оқушылар өз жұмыстарына басқа оқушылардан талдау, бағалау арқылы кері байланыс алады. Тапсырманы бағалау критерийлері:
| https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=CS_9w_TYu90 көрме жәрменкесі https://www.youtube.com/watch?v=0FhAZw2-Z_Q заттаңба жасау түрлері | |||||||
Сабақтың соңы 5 мин. | Рефлексия: Стикерді (жапсырылатын қағаздар) кері байланыс алу үшін қолдану. Сұрақтарға топпен немесе жеке жауап беріңіздер:
| ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Сабақ барысында оқушылардың жеке қабілеттерін қолдап, дамыту мақсатында ашық және жабық сұрақтар қою. | Бақылау, Кері байланыс Бағалау критерийлері Жұмысын қорғау кезіндегі бағалау. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Құралдарды ұқыпты қолдана білу, жұмыс орнын бейімдеу. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?