Көлік құралдарының модельдерін айындау. Нобай. Материалдар таңдау. Көркем еңбек (ұлдар), 6 сынып, қосымша материал 2.


Әдістемелік нұсқаулық

3 бөлім: Дизайн және технология

Сабақ тақырыбы: Көлік құралдарының модельдерін таңдау. Нобай.Материалдар таңдау.

Сабақ мақсаты:

6.1.5.1

композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әр-түрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Өткен сабақты қайталау.
  • Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Топтық жұмыс. Сұрақтарды талқылап, жауап бер.

«Дизайн (ағыл.disign – жобалау, құрастыру) – өнеркәсіппен орындалатын заттарды көркемдік жобалау, көркемдік құрастыру»

«Дизайн – адаммен әдемі, ыңғайлы заттарды оны қоршаған адамдарға ойластыру»

Топтарға сұрақтарға жауап беру қажет:

  • Адамдар неліктен бір заттардың бірнеше үлгілерін жасайды, мысалы киім немесе жиһаз, көлік?
  • Дизайнмен айналысатын адамның кәсібі қалай аталады?
  • Неліктен дизайнер адамға ғылыми зерттеулердің негізінде ыңғайлы орта құруға тырысады?

Дизайнның бір бағыты – тұрмыстық(телевизор, шаңсорғыщ және т.б. электрқұрылғылар) және өзге де техникасның көркемдік құрылымы болып табылады.

Сонымен қатар, дизайн көлік құрастыруда да қолданады.

ХХ ғасыр көлік ғасыры деп енуі ғажап емес. Көлік көптеген адамдардың өмірінің басты құралына айналды.

Топтарда жұмыс істеу.

Иллюстрацияны қарастырып, қандай модель анағұрлым ұнамды? Неліктен?

"Көлік дизайны" бейнематериал тамашалау.

Практикалық жұмыс

Машинаның дизайнын ойластырыңыздар.

  • Кузов.
  • Фарлары.
  • Кабина.
  • Айна(пішін).
  • Кабинадағы орындықтар.
  • Басқалары...

Орындалған жұмыстарды сыныптастарыңа таныстырыңдар.

Бағалау.

Оқушылар дайын жұмыстарды тамашалап, бірін-бірі бағалайды.

Әрбір оқушы жұмысты бағалап, нәтижесін өзінің таблицасына енгізеді. Жұмыстар сағат тілімен айналып, оқушының өзіне келгенде бірақ тоқтатылады.

Оқушының аты - жөні

А-үздік жұмыс

В-бірегейлік

С -ұқыптылық

С-түзетуді талап ететін жұмыс

Мұғаліммен бағалау. Оқушылар жазба жұмысын аяқтаған соң, дайын жұмысты таныстырады.

Оқушының аты-жөні

Сұрақты талқылауға белсенді қатысу

Топтың мүшелеріне көмек көрсету

Талқылауды жүргізу

Топтағы жұмысты тиімді ұйымдастыру

Топтың мүшесі, үздік жетістіктерге жетеді

Сабақ соңында оқушылар сұрақтарға жауап беріп, рефлексия өткізеді.

  • Не білдім, нені үйрендім.
  • Маған не түсініксіз қалды.
  • Нені үйренуім керек.


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу