Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі (2). Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Мектеп: Мерзімі: Оқытушы: Сынып Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі (2) |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.1.3.1 шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдалану9.2.2.2 әртүрлі өнеркәсіпте технологиялық және өндірістік үдерістер туралы білімдері мен түсінігін көрсету |
Сабақ мақсаттары | - шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдалану; - әртүрлі өнеркәсіпте технологиялық және өндірістік үдерістер туралы білімдері мен түсінігін көрсету. |
Бағалау критерийлері | - шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдаланады; - әртүрлі өнеркәсіпте технологиялық және өндірістік үдерістер туралы білімдері мен түсінігін көрсетеді. |
Тілдік мақсаттар | Терминология |
Жаһандылық | Киім өнімдерінің жасалуы жайлы тарихи дереккөздер. Әлемдік сән көрсетілімі. |
АКТ дағдылары | Оқушылар өзіндік жұмыс барысында ғаламтор қорларын пайдаланады. |
Осыған дейін меңгерілген білім | Алдыңғы бөлімдерде алған білімдері. |
Сабақ барысы
Сабқтың жоспарланған кезіңдері | Сабақта жоспарланған іс-ірекет | қорлар | ||
Сабақ басы | 1.Сабақта коллаборативті орта қалыптастыру Сергіту. «Моншақтар» Оқушылар кабинет ішінде ары-бері жүреді. Мұғалімнің пәрменімен оқушылар 4-5 адамнан «моншақтар» болып топтар құрады. 2.Сабақ тақырыбымен танысу. Сабақ барысындағы мақсаттар мен іс-әрекеттерді айқындау. |
Power Point презентациясы Слайд | ||
Сабақ ортасы | 3. Жаңа материалды оқып үйрену Тарихшылардың айтуынша адамдар киімнен бұрын алдымен әшекейлерді ойлап тапқан. Сән тарихына бет бұрсақ барлығымызға күнделікті болып көрінетін заттар бұрындары зайырлы қоғамда міндетті, сонымен қатар қымбат бағада болған. Сонымен қатар сол кездерде және кейіңгі уақыттарда аксессуарларды толықтыратын немесе жоғары мәртебелі ханымдарға арналған киім кестелерін безендірген парфюмерлер мен иіс тұздары, тіс пасталары, сағаттар және басқа да кішкентай бұйымдар сәнді болып келген. Бүгін де әйел болсын, ер адамдар болсын аксессуарларсыз жүре алмайды – сағаттар, галстуктар, моншақтар, алқалар, түйреуіштер, шарфтер, белдіктер, сөмкелер және т.с.с. 4. Заманауи аксессуарлардың жасалуы жайлы бейнероликтер қарау. Оқушылар бейнематериалдарды қарастырады. Топ ішінде көрген бейне материалды талқылайды. 5. Практикалық тапсырма. Оқушылар аксессуарлардың виртуалды топтамасын жасайды. Оқушылар:
арналған әр түрлі аксессуарлардың фирмасын, бренд, топтамасын ойлап табады. Оқушылар қарапайым көркем өнер құрал-жабдықтарымен А3 форматында аксессуарлардың топтамасын бейнелейді. | Слайд Қолғаптар тігу. https://www.youtube.com/watch?v=JwBnDARnWYQ Көзілдірік өндірісі https://www.youtube.com/watch?v=mFbePmTv7Nk Бисер мен моншақтарды қалай жасайды? https://www.youtube.com/watch?v=Tw2zr6WpeKI түрлі түсті қағаз, желім, скотч, түрлі түсті графикалық жабдықтар және т.б. | ||
Сабақ соңы | 6. Өзара бағалау. Оқушылар пікір білдіру арқылы бір-бірін бағалайды | |||
Рефлексия | 7. Сабақтың қорытындысын шығару. Сабақтың қай кезеңі жақсы шықты? Нәтижені жақсарту үшін қандай жұмыс жасау керек? Сабақ кезінде қандай қиындыққа тап болдым және неліктен? | |||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||
Өзара бағалау. Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын пікір білдіру арқылы бағалайды. | Практикалық жұмыс жасаған кезде оқушылар қауіпсідік техникасын сақтайды. | |||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||
Оқу мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? ОМ барлық оқушылар жетті ме? Егер жетпесе, онда неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт бойынша кезеңдері сақталды ма? Сабақтан жоспарынан тыс өзгерістер болды ма және неге? |
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспетісі жақсы болды (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)?. 1: 2: Сабақты жақсартуға не әсер етер еді (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)? 1: 2: Сыныпта сабақ барысында және жетістіктерде нені аңғардық/жеке оқушылардың қиындықтары, келесі сабақтарда неге көбірек көңіл аудару керек? |
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?