"Fast cloth" сәнді киім дизайны. Пончо, кейп. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Мектеп: Мерзімі: Оқытушы: Сынып Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | "Fast cloth" сәнді киім дизайны. Пончо, кейп. |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.1.2.1 тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер, дизайн туындыларының материалдарын, түрлерін, бағыттарын салыстырмалы талдау;9.1.3.1 шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдалану. |
Сабақ мақсаттары | -тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер, дизайн туындыларының материалдарын, түрлерін, бағыттарын салыстырмалы талдау; - шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдалану. |
Бағалау критерийлері | -тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер, дизайн туындыларының материалдарын, түрлерін, бағыттарын салыстырмалы талдайды; - шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдаланады. |
Тілдік мақсаттар | Терминология |
Жаһандылық | Киім өнімдерінің жасалуы жайлы тарихи дереккөздер. Әлемдік сән көрсетілімдері. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, Қолөнер |
АКТ дағдылары | Оқушылар өзіндік жұмыс барысында ғаламтор қорларын пайдаланады. |
Осыған дейін меңгерілген білім | Алдыңғы бөлімдерде алған білімдері. |
Сабақ барысы
Сабқтың жоспарланған кезіңдері | Сабақта жоспарланған іс-ірекет | қорлар | ||
Сабақ басы | 1.Шығармашылық дағдыларды дамуға арналған «Генерал» сергіту сәті Қол белгілері: оқушылар сол қолдарымен «класс» белгісін, оң қолдарымен «құрмет береді». Нұсқау бойынша оқушылар шапалақ арқылы қолдарының жағдайын ауыстырады. 2.Сабақтың тақырыбымен танысу. Сабақ барысындағы мақсаттар мен іс-әрекеттерді айқындау. 3. Сынып ішінде талқылау.
|
Қол белгілері. Power Point презентациясы Слайд 1 | ||
Сабақ ортасы | 4.Жаңа мәлімет. Пончо- үлкен тікбұрышты матаның ортасында басқа арналған орны бар латиноамерикандық дәстүрлі сырт киім. Алғаш рет пончо Мапуче (Патагония) Үнді тайпасында испандық иеліктің дәуіріне дейін пайда болды деп саналады. Бұл Анд тұрғындары үшін типтік киім, түсі мен әрлеуі жергілікті жеріне қарай бөлінеді. Модельерлер XX ғасырдың 60-шы жылдарында Оңтүстік Америка киімінің осы дәстүрлі атрибутын үлгі қылып алды. Пончоның заманауи нұсқасының алғашқы түпнұсқасымен ортақ белгілері қалмады. Мүмкін, өзгермегені тек басқа арналған орны және жеңдердің болмауы сақталған. Кейпті әрдайым пончомен шатастырады. Ағылшын тілінен аударғанда «cape» - бұл жамылғының дәл өзі. Кейптің ерекшелігі қарапайым жеңдердің орнына иықтың нақты сызығы және қол кесіктері. Ол Викториан Англиясында пайда болды, ал уақыт өте келе бүкіл әлемге тарады. Модельерлер кейп 20-шы және 60-шы жылдардың сәнді көріністерінде, сондай-ақ соңғы бірнеше жылдар бойы пайдаланып келеді.. 5. Тапсырма. Талдау Оқушылар топтарда кейп пен пончоның суреттерін өз бетінше қарап, олардың тиімділігі мен тиімсіздігін, ыңғайлылығы мен ыңғайсыздығын талдайды. Оқушылар флипчарт ресімдейді. Соңында оқушылар флипчартты бүкіл сыныпқа таныстырады және пікірлерімен бөліседі. 6. Практикалық бөлім. Оқушылар топтарда көркем материалдарды пайдалана отырып, ежелгі пончо және қазіргі заманғы Кейп үлгісін жасайды. Оқушылар өз жұмысын таныстырады. | Слайд 2 Флипчарт, фломастерлер, маркерлер Қағаз, түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер , және т.б. | ||
Сабақ соңы | 7. Нәтижені өзара бағалау. Оқушы өз жұмысын және басқалардың жұмысын бағалайды. Оқушылар өз сыныптастарының тапсырманы қаншалықты жақсы орындағаны туралы ауызша пікір айтады | |||
Рефлексия | 8. Сабақтың қорытындысын шығару. Бүгін мен .....білдім. Мен .... түсінемін | |||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||
Шығармашылығы жағынан аса қабілетті оқушылар пончо мен кейптің дизайнерлік шешімдегі нұсқасын қарындашпен бейнелейді. | Оқушы өз жұмысын және басқалардың жұмысын бағалайды. Оқушылар өз сыныптастарының тапсырманы қаншалықты жақсы орындағаны туралы ауызша пікір айтады | Практикалық жұмыс жасаған кезде оқушылар қауіпсідік техникасын сақтайды. | ||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||
Оқу мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? ОМ барлық оқушылар жетті ме? Егер жетпесе, онда неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт бойынша кезеңдері сақталды ма? Сабақтан жоспарынан тыс өзгерістер болды ма және неге? |
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспетісі жақсы болды (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)?. 1: 2: Сабақты жақсартуға не әсер етер еді (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)? 1: 2: Сыныпта сабақ барысында және жетістіктерде нені аңғардық/жеке оқушылардың қиындықтары, келесі сабақтарда неге көбірек көңіл аудару керек? |
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?