Бұйым жасау. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы | Бұйым жасау | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.2.1 Заманауи тігін машинасын білу, жиектеу тігін машинасын қолдану 9.2.2.3 Тігін машиналарында қиын операцияларды зерттеу және орындау (тігіс, аппликация) | ||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||
Жетістік критерийлері |
Тігін машинасында қиын операцияларды зерттеу және орындау (тігіс, аппликация) | ||||
Тілдік мақсаттар | Терминология. | ||||
Жаһандық | Сән индустриясы | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушылар жеке жұмыс жасау барысында ғаламторды қолданады | ||||
Бастапқы білім | Алдыңғы бөлімнен алған дағдылары | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы |
Сабаққа қойылған мақсаттармен және тапсырмалармен оқушыларды таныстыру Болашақ жобамен таныстыру Жоба мақсаттары | ||||
Сабақтың ортасы | Оқушыларға бұрын қолданбаған торлатқыш, машинамен кестелеу сияқты жабдықты көрсетіп шығу. Сұрақ-жауаптың көмегімен не түсінгендерін және үшкір және өткір материалдарды сақтау және қолдану, іс машиналарын немесе үтікті қолдану сияқты қауіпсіздік шараларын тексеру. Оқушыларға қолдануға түрлі құрылғыларды, маталар және галантерея элементтерін сонымен қатар, негізігі үлгілерді ұсыну.
Сөздік бұлт Оқушылар слайдта ретсіз орналасқан сөздерден кеслеу сөзінің терминін құрайды. Кестелеу- Ресейдегі ертедегі сәндік қолданбалы қолданбалы өнредің бір түрі болып табылады. Ол киімді, тұрмыс заттарын әсемдеу, сәндік панно жасау үшін қолданылды. Мата, былғары және басқа да матеиалдардағы өрнектер зығыр, мақта, жүн, жібек, металды жіптермен, су моншақтармен, інжумен немесе жылтырақтармен орындалған. Кестені қолмен немесе кестелеу машинасымен орындайды. XVIII ғасырға дейін кестелеудің барлық түрі «тігіс» деп аталды. Оқушыларды кестелеуге арналған материалдар және құралдармен таныстыру Кез келген кесте 5 түрлі қол тігісіне негізделеді: түзу, ілмек тәріздес, ілмек, қиғаш және айқара тәрізді.
Оқушылар машина және қол тігіс түрлерін орындайды 5. Жұмыстың таныстырылымы және талдауы Оқушылар өз жұмыстарын сыныпқа таныстырады | ||||
Сабақтың соңы | 6. Бағалау Критерии бойынша бірін-бірі бағалау | ||||
Рефлексия | 7. Сабақтың қорытындысын шығару
| ||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Практикалық тапсырма барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау | |||||
Сабақ бойынша рефлексия | |||||
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды