Табиғи құбылыстардың әр түрлі мәдениеттерде бейнеленуі. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: ФМБ НЗМ Қостанай қаласы

Күні: 29.10.18

Мұғалім аты-жөні: Мустафина М.А

Сынып: 9 А,В

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Табиғи құбылыстардың әр түрлі мәдениеттерде бейнеленуі.

Оқу мақсаты:

  • 9.1.1.1
  • Зерттеулер мен бақылаулар негізінде табиғи әлемнің бірқатар салаларындағы ерекшеліктерін салыстыра отырып, терең білімі мен түсінігін көрсету
  • 9.1.6.1
  • Сәйкесті дереккөздерден жаңа және мазмұнды мәнмәтінді анықтай отырып,
  • шығармашылық идеяларды білдіру

Сабақ мақсаты:

 

  • Табиғат әлемінің ерекшеліктерін дереккөздерін қолданып зерттейді, салыстырады.

Бағалау критериі

  • Түрлі мәдениетте таңбаларды зерттейді.
  • 4 табиғи таңбалардың образын талдайды.
  • Зерттеу қорытындыларын таныстырады.

Тілдік мақсат:

- Оқушылардың назарын ғылыми тілге аудару (мысалы, пән бойынша оқу мақсаттарына жету үшін қажетті терминология мен тіркестері бар лексика);

Тегіс өту - плавные переходы

Түсті толтыру - заливка цветв

Құю - заливка

 Құндылықтарды

арттыру:

Жұмыс және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы оқыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы .Өмір бойы еңбек етіп, білім алу.

Жалпы ғаламдық тәрбиелеу

Оқушылар биология пәндегі микросуреттерді пайдаланып, бинелеу өнердің түрлі техникаларын зерттеп, тәжірибе жасап, шығармашылық жұмысты орындау алдында материалдың ж/е батик техниканың ерекшелігін тестілейді.

Нақты оқу

Бинелеу өнердегі түрлі техникалардың тәсілдерін зерттеп, жасалу жолындағы тәжірибелік жұмыс орындап білімін игереді де, нәтижесін сыныпта талдауды үйренетін болады.

Пән аралық байланыс:

Биология, технология, дүниетану пәндерінен алған білімдерін пайдаланады.

АКТ қолдану дағдылар

Интерактивті тақтаны қолдану. Ғаламтор желісін пайдалану.

Алдыңғы білім

Оқушылар «Микроәлем» жайлы түсініктерімен бөліседі, алдыңғы сыныптарда алған білімдерін толықтырып, баспа орындау техникаларын естеріне түсіреді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтық басталуы- шақыру

5 минут

Сабақта қарастыратын мәселені ашу.

Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен танысу.

(W) Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін бірнеше сұрақтар қойылады:

Нышан(белгі) дегеніміз не?

Түрлі халықтар мәдениеттерінде нышандар нені білдіреді?

Қандай нышандарды білесіздер?

Сіздерге қандай ежелгі өркениетті және халықтар нышандары белгілі? Мысал келтіріңдер.

Айналамызда қандай заманауи нышандарды байқайсыздар?

Сабақтың ортасы - ойлану

70 минут

(D.W) Оқушыларға Ника Самофракийская мүсінінің суретін көрсетіп сұрақтар қойыңыз:

Ника Самофракийская құдайы Грек халықтары үшін қандай мағынаны білдірді?

Грек философы Эмпедокл туралы естідіңіздер ме?

Эмпедокл кім болған? Ника құдайымен қандай байланысы бар?

(W) Оларға осы элементтердің біреуіне, мысалы суға қатысты – теңіз мысалының қатарын қарастырады. Суреттерді вербалды талдаңыз. Оларды орындау үшін пайдаланылған процестер мен техникаларды түсіндіріңіз. Оқушыларды сұрақ қойып, жауап беруге ынталандырыңыз. Оқушылар үшін жетекшілік ретінде сіздің талдаудан белгілеулер беріңіз. Оқушылардан өнер туындысын талдау кезінде пайдалы болуы мүмкін сөздерді ажыратуды сұраңыз.

1 тапсырма: 4 элементтің әсерін бейнелеген ертедегі өркениеттерді зерттеп, ақпарат жинайды олардың өнер мен техникаға қаншалықты маңызды екенін анықтаңыз. Зерттеуді электронды таныстырылым түрінде ұсыныңыз.

Таныстырым нәтижелерін таныстыру. Бірін – бірі бағалау.

Дескрипторлар:

Символдық бейнелерді қарастырады;

Төрт элементтің көрнекі қасиеттерін талдайды;

Әртүрлі елдер мен дәуірдің мәдениетіндегі жалпы аспектілердің бар-жоқтығын салыстырады.

Кестеге зерттеу нәтижелерін толтырады.

2 тапсырма: Орта ғасыр дәуірі мен заманауи кескіндемелер және өнер туындыларын талдаңыз, өз жұмысыңыз үшін бір немесе бірнеше элементтерді бейнелейтін әртүрлі тәсілдермен танысады.

Талдау жасау, саралау.

Сабақ соңы –рефлексия

5 минут

7. Сабақтың мақсатын, бағалау критерийлері мен дескрипторларды қорытындылау

Кері байланыс - Сабақта мен ... білдім

- Сабақта мен... жұмыс істедім. - Жұмысты жалғастыру қажет ...

Қосымша ақпарат

Дифференциация - Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалай іске асырасыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардыңң материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Сабаққа барлығы толығымен ынталы қатысты.

2:Оқушылардың спорт ойын түрлеріне қызығушылығы.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете аладықыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сабақтың барысында қызықты ойындар өткізу.

2: Тоқсанның соңында жарыс өткізу.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1: Кей оқушылардың жаттығу орындау кезінде дене қимылына байланысты жаттығуды орындауда қиындықтары туындайды. Олармен жеңіл жаттығуларын жиынтығын орындау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу