Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау. Көркем еңбек (қыздар), 7 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2

Мектеп: NIS

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Дүйсенова Бақытжан.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау

Осысабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.5.2

Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде АКТ қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау

7.1.4.1 Алған білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау

 Сабақ мақсаттары

  • Эсикз салу, тәжірибелік тапсырманы орындау үшін материалдарды таңдау.

 Бағалау критерийлері

  • Батиктің еркін техникасымен танысты.
  • Эскизін скетчбукке салды.
  • Материалдарды таңдады.

 Тілдік мақсаттар

 

Сабақта қолданылатын пәндік терминдер:

  • Еркін батик, рамка.
  • Еркін батик техникасы акварельмен сулы қағазға салу техникасына ұқсайды. Себебі,...

 Құндылықтарды

 дарыту

Өзге елдердің сәндік-қолданбалы өнерімен танысып, өзгелердің өнерін сыйлауға үйренеді.

 Пәнаралық байланыс

Математика, география, өнер пәндеріндегі теориялық және тәжірибелік дағдыларын пайдалану.

 АКТ қолдану

 дағдылары

Ноутбук, принтер және т.б.

Бастапқы білім

Өнер. Тарих. Әдебиет. География.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Ұ = ұжымдық жұмыс

Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады.

Презентация РР 1,2,3 слайд.

5 мин.

8 мин.

20 мин

Ұ = ұжымдық жұмыс:

Еркін батик техникасында берілген бейнематериалды тамашалаңыз. Бейнематериалды тамашалаудың критерийлері:

  • Еркін батик техникасында қандай материалдар қолданылады?
  • Қандай ерекшеліктері бар?
  • Скетчбукке жазып отыру.

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ: Оқушылардың ішінде еркін техникада емес, резервтің көмегімен суық батик жасаймын дегендерге суық батиктің техникасын көрсетуге болады.

Ұ = ұжымдық жұмыс:

Еркін батик пен суық батик техникасымен танысып шығады. Олардың қандай ерекшеліктері бар. Ауызша талдау қажет. Екі техникада салынған картиналарды өзара салыстырып, оқушылар қандай техникада тәжірибелік тапсырма орындайтындықтарын анықтау қажет.

Т= топтық жұмыс: Топта еркін батик техникасында кішігірім тәжірибелік тапсырма орындауға болады.

Тәжірибелік тапсырма. Еркін батик техникасында кішігірім жұмыс орында.

Тапсырманы орындаудың критерийлері:

А4 форматындағы матаны рамкаға бекіт.

Гүл сал(көшірме жасауға болады).

Гүлдің бейнесін жасау үшін қандай түстерді қолданасың?

Түстерді қалай үйлестіруге болады?

Жұмысыңды таныстыр.

Ө=өздік жұмыс:

  • Эскиз сал.

Эскизді орындаудың критерийлері:

  • Скетчбукке орында.
  • Түрлі түсті етіп сал.

Бейнефильм: Ирисы(1 мин).

Рисуем маки(4 мин)

Презентация РР. 4-9 слайд

Бейнефильм: Ирисы(1 мин)

Мақта-мата, подкладочный шелк, акварель бояулары, батик бояулары, қылқалам.

Сабақтың соңы

5 мин.

Келесі сабаққа тапсырманы орындау үшін қажетті материалдардың тізімін жаз.

Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті жоғарықандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

(смайликтер, тағыбасқа)

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылардың әрбіреуі жеке жұмыс істейді. ЖАДА методикасын қолдануға болады.

  • Галереяға саяхат

Сурет салу барысында, бояуды киіміне, бояуды үстелге ағызып алмауға тырысу қажет. Және жұмыс үстелін жинап кетуді. Қайшы, канцеляр пышағын ұқыпты қолдану.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:.

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу