Бұйымды дайындау. Көркем еңбек (қыздар), 6 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: «Көркем өнер еңбегі»

Ұзақмерзімді жоспардың бөлімі:

Дизайн және технология

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің есімі:

СЫНЫП: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы: Бұйымды дайындау

Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары)

6.2.3.1

Тігін машинасы және қол құралдарымен қайып тігу, сырып тігу тігіс түрлерін қолдана отырып, тоқыма материалдарын пішу және өңдеу.

Сабақ мақсаттары

  • Тоқыма бұйымын қол құралдары және тігін машиналарымен өңдейді;
  • Іс – әрекеттің кезеңдерін анықтау;
  • Тоқыма бұйымын жасау;
  • Гигиена және қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау, жұмыс орнын жинастыру.

Бағалау критерийлері

  • Тоқыма материалдарынан тұтқыш пен алжапқыштың бөлшектерін өздігінен жинап, құрастырады;
  • ЫЖӨ режимдерін сақтап, орындайды;
  • Біріктіргіш және шеткі тігістерді дұрыс орындайды;
  • Қауіпсіздік техникасы және жеке гигиена ережелерін сақтайды;
  • Іс-әрекеттің кезеңдерін сақтайды;
  • Тоқыма бұйымын жасайды.

Тілдік мақсат

Тақырыптық лексика және терминология:

Асханаға арналған тоқыма, тұтқыш, орамал, алжапқыш, шайнекке арналған жылытқыштар, дастархан, синтетика, фетр, синтепон, пішім

  • Бұйымды жасау үшін мен ... қолданамын.
  • Менің ойымша, бұйымды орындау үшін ... материалды қолданған дұрыс. Себебі, ...
  • Сәндік-қолданбалы өнер шеберлерінің шығармашылығына сүйене отырып, ... қолдануға болады.

Құндылықтар

Шығармашылық пен еңбек

Пәнаралық байланыс

АКТ дағдылары

Мәліметтер іздеу барысында АҚТ құралдарын пайдалана алады.

Алдыңғы тақырып

Сабақ барысы

Жоспарланғануақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу.

Қол тігістері және тігін машинасының тігістерін қарастыру.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Тігістер қалай орындалған?
  • Олар қалай аталады?
  • Неге арналады?

Сабақтың тақырыбы мен сабақ мақсатын анықтау.

Ортасы

(С) Жалпы талқылау:

Тігін машинасын қолданудың артықшылықтары туралы әңгімелесі.

  • Тігін машинасында жұмыс істердің алдында не туралы хабардар болуымыз керек?

«Білім корзинасы» Карточкаларда берілген сөздерді талқылау. Жабдықтардың қызметі туралы әңгімелесу. Талқылаудан кейін карточкаларды корзинаға саламыз.

Карточкалар:

  • Тігін машинасы.
  • Привод.
  • Виды приводов.
  • Оверлок.
  • Тігін машинасы.

Түрлі тоқыма материалдарын қарастырып өтіңіздер.

Сұрақтарды талқылау:

  • Сіздердің ойыңызша, қандай құрал және жабдық жұмыста қолданған?
  • Бұйымның бөлшектерін қандай тігіспен біріктірген?
  • Матаны жиектеп торлау қалай жүргізіледі?
  • Жиектер қалай өңделеді?

Тігін құралдары мен жабдықтарымен жұмыс істеу бойынша қауіпсіздік техникасын қайталап өтіңіз.

Практикалық жұмыс

  • Осының алдындағы сабақта асханаға арналған тоқымадан бұйым жасаған болатынсыз. Бүгінгі сабақта жабдықтар мен құралдарды тиімді қолдану арқылы бұйымды тігуді бастаймыз.

Қорытындылауға арналған сұрақтар:

  • Тігін машинасы тартпаларының түрлері;
  • Электртартпаларының құрылымы;
  • Тігін құралдары және жабдықтарымен қауіпсіздік техникасын ұстамай жұмыс істеу барысында қандай проблемалар туындауы мүмкін?
  • Тігін машинасында жұмыс істеудің артықшылықтарын атаңыз.

Презентация

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

  • Сабақта қандай ақпарат жаңа болды?
  • Бұйымды безендіру үшін қандай материал қолданасыз?
  • Асханаға арналған бұйымды жасау барысында қандай қиыншылықтарға кездесуіңіз мүмкін?

Дифференциация - оқушылар өздері шығармашылық жұмыс жасау үшін материалдар мен технологияларды таңдайды.

A * деңгейі - өз жұмысын жасау үшін түрлі әдістер мен әдістерді қолданады. Олар сондай-ақ басқа студенттерге көмектеседі.

B * деңгейі - 1-2 қабылдауды немесе әдісті, неғұрлым жеңілдетілген опцияларды пайдаланады. Жұмыс дербес орындалады.

C * деңгейі- бір әдісті немесе шектелген әдісті қолданыңыз, түс гаммасы. Мұғалімнен немесе сыныптастардан көмек керек.

Дескрипторлар арқылы бағалау.

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатын / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында жеке оқушылардың қандай жетістіктері / қиындықтары байқалды, кейінгі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу